Bir Yazı...

Güzel sözlerinizle başkalarını etkilemek başkalarının sözlerinden etkilenmek isityorsanız buyrun!!!
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Bir Yazı...

Mesaj gönderen prensess »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Ünlü yönetici, "Bilmem gereken her şeyi, Nuh'un Gemisi'nden ögrendim," demiş. işte ögrendikleri..

1- Dogru gemiyi kaçırma.(fırsatlar herzaman ayağınıza gelmeyebilir,onları iyi değerlendirin)
2- Hepimizin aynı gemide oldugunu unutma.(hepimiz insanız ve hepimiz öleceğiz,yaşadığımız toprağın ne zengini için altın yapılmışı ne fakir için çöpten kısmı var ne onlar altın içinde ölecek nede fakirler çöp içinde hepiniz aynı topprağa gideceğiz)
3- Vakit gelip çatmadan planını yap. Hazreti Nuh, gemisini inşa ederken yagmur yagmıyordu!(yapman gerekeni sonraya bırakma çünkü birdaha yapmaya fırsat,olanak bulamayabilirsin)
4- Kendine hep iyi bak ve büyük günü bekle. Altmışına merdiven dayadıgında bile, gerçekten büyük bir iş yapman için önün açılabilir.
5- Eleştirileri dinle, eleştirenlere kulak asma, yapılması gerekeni yapmaya devam et.(Hz Nuh eğer kulak assaydı gemiyi yapmazdı ve böylece ırk yaşamını sürdüremezdi)
6- Gelecegini zirveler üzerine kur, dalgalar sana ulaşamasın.
7- Ne olur ne olmaz, eşinle yola çık.(çünkü geri döndüğünde arkanda birini bulamamak çok üzücüdür)
8- Hız her zaman kazandırmaz. Yılanlar da gemideydi, panterler de...
9- Üzerinde aşırı baskı hissettiginde, bir süre boşlukta yüz.
10- Titanik'in profesyoneller, Nuh'un Gemisi'nin ise amatörler tarafından yapıldıgını unutma.(içindeki eski seni unutma ne kadar mükemmel bir sen olduysanda)
11- Fırtınanın gücü ne olursa olsun, eger dogru saftaysan, seni bekleyen bir gökkuşagı mutlaka vardır.

Dünya bir ayna gibidir; siz onu gülümseyerek karşılarsanız, o da size gülümser

DErs hocamızın okuduğu bir yazıydı ve ben çok beğendim çok mantıklı açıklamalar var umarım sizde beğenirsiniz yanlarına bikaç not ekledim kendi çıkardıklarım,anladıklarımı..

Kullanıcı avatarı
the_fray
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen the_fray »

[color=blue]Güzelmiş gerçekten. Ben çok beğendim. =D> Bizimle de paylaştığın için teşekkürler.[/color]

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

9- Üzerinde aşırı baskı hissettiginde, bir süre boşlukta yüz.
11- Fırtınanın gücü ne olursa olsun, eger dogru saftaysan, seni bekleyen bir gökkuşagı mutlaka vardır.
6- Gelecegini zirveler üzerine kur, dalgalar sana ulaşamasın

+250 KFL BU SÖZLER NEFİS...ÇOK MANİDAR ÇOK ETKİLENDİM...