Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Cevapla
Kullanıcı avatarı
denied
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar: 15
Kayıt: 30 Nis 2019 [ 22:27 ]

Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı

Mesaj gönderen denied » 13 Tem 2019 [ 01:30 ]


Saç ekimi işlemlerinden sonra en yaygın görülen durumlardan birisi de kaşıntıdır. Bu korkulacak ve endişe duyulacak bir durum değildir. Saç ekimi işlemlerinde genel olarak FUE yöntemi kullanılmaktadır. Belirlenen donör bölgeden greftler toplanarak saç ekim işlemi yapılır. Greftler toplanırken kafa derisinde küçük delikler oluşturulur. Bu deliklerinden dolayı minik kan pıhtıları meydana gelir. Kafa derisinde oluşan bu delikler, işlem sonrasında kabuklanmaya sebep olur. Kabuklanmalar belli bir zaman sonra kaşıntı oluşmasına sebebiyet verir. Operasyon sonrasında yaşanan bu süreç oldukça doğaldır. Kaşıntı hissi kimilerinde az kimilerinde ise fazla hissedilebilir.

 Yaşanan kaşıntı durumu yaklaşık 20 gün sürebilir. Kafa bölgesinde açılan delikler her ne kadar ufak boyutlarda olsa da bu durum tıp dilinde yaralanma olarak geçmektedir. Saç ekimi sonrasında yaşanan kaşınma durumu kafa bölgesinde küçük çizgilerin yani yaranın iyileşmesinin belirtisi olarak bilinir. Kaşıma genel olarak donör bölgesinde ve saç ekiminin yapıldığı saçsız bölgede de görülebilir. Saç ekimi sonrasında kaşıntı yanlış kullanılan şampuandan da kaynaklanabilir.

Bu yüzden Saç Ekim Merkezi ( https://eurasiahaircenter.com/sac-ekimi/ )tarafından önerilen şampuanların kullanılması gerekir. Kafa derisini kesinlikle kaşımamak gerekir. Kaşıma işlemi yapılırsa ekilen saç köklerine zarar verilebilir. Hatta enfeksiyona bile neden olabilir.Saç ekim işlemi sonrası yaşanan kaşıntı kimi zaman rahatsız edici bir boyuta ulaşabilir. Çok şiddetli kaşıntı hissi duyulduğu zaman ilgili bölgeye nazikçe avuç içi ile müdahale edilebilir. Doktorun tavsiye ettiği aralıklarla yıkama işlemi sağlanmalıdır. Doktorun önerdiği şampuan ve ilaçların kullanılması gerekir. Eğer kaşıntı buna rağmen devam ederse doktorla görüşülmesi gerekir. Bu sayede doktor gerekli solüsyon ve kremler verecektir. Bu tür ürünlerin doktor kontrolünde kullanılması gerekirCevapla