Midede Kurt Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
nexfox
Acemi Üye
Acemi Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: 11 May 2019 [ 23:42 ]

Midede Kurt Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Mesaj gönderen nexfox » 11 May 2019 [ 23:45 ]


Resim
Midede kurt olduğu nasıl anlaşılır, mide kurdu neden olur, soruları ile son zamanlarda çok karşılaşmaktayız. Mide kurdu aynen bağırsak kurtları gibidir. Bağırsaklarda bulunan bu kurtlar midede de bulunurlar. Çocuklar başta olmak üzere yetişkinlerde de çok fazla görülmektedir. Mide kurdu belirtileri kişide görüldüğü gibi doktora gidildiğinde rahatsızlığın nedeni çok açık anlaşılır. Mide kurdu tedavisi çok basit olmasına rağmen eğer ihmal edilir ise çok ciddi sorunlara neden olur.
Bu kurtlar oldukça küçük, kıl şeklindedir. Beyaz renkte olup bakıldığında solucana benzemektedirler. Canlı bir parazit olan mide kurtları hareket eder ve çok kısa sürede çoğalarak yayılırlar. Tedavisi çok kısa sürede olan kurtlar tedavi edilmezler ise bağırsaklarda yayılır ve mesaneye kadar giderler. Mesaneye ulaşan kurtların ise tedavisi oldukça zordur. Büyüklükleri bir kaç mm civarı olan kurtlar büyüme göstermektedirler. Bazı kurtların büyüklükleri ise bir metreyi bile bulabilmektedir. Ülkemizde en çok görülen parazitlerden biri bu kurtlardır. 
 
Resim
Midede Kurt Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Midede bulunan kurtların bir çok farklı çeşidi vardır. Çeşitleri ne olursa olsun verdikleri belirtiler hepsinde aynıdır. Midede kurt olduğu nasıl anlaşılır?
  • Midede kurt olduğu çok yoğun ve şiddetli karın ağrıları ile anlaşılabilir. Genelde bu ağrılar ataklar şeklinde olur ve devamlılık gösterir. Sebepsiz karın ağrıları mide kurdu belirtilerindendir.
  • Mide kurtları bağırsak fonksiyonlarını bozmaktadır. Kişilerde kabızlık ve ishal çok sık görülür. Mide kurtları bağırsaklara çok hızlı yayılır ve bağırsaklarda ishal sorunu ve kabızlık sorunlarının çok sık oluşmasına neden olur.
  • Huzursuzluk hissi kişide çok yaygın bir şekildedir. Sıkıntı ve stres gibi tarifi konulamayan bir huzursuzluk yaşatır.
  • Mide bulantısı mide kurdu olan kişilerin çoğunda görülmektedir. Mide bulantısı ara ara yaşanır ve kişiye zor anlar yaşatır. Yedikleri midesine çoğunlukla dokunur.
  • En büyük belirtisi ise geceleri kişilerin diş gıcırdatmasıdır. Kişi eğer gece hem diş gıcırdatıyor, hemde yastığa ağzından salya akıtıyor ise bu büyük ihtimalle mide kurdu var demektir. Mide kurdu olan kişilerde gece uykusu sık sık bölünür ve huzursuz bir şekilde uyunur. Dişlerini gıcırdattığını yalnız yatan kişiler çoğunlukla çok sonraları anlarlar. Özellikle çocuklarda oluşan diş gıcırdatmaları çenede oluşan sorunlar nedeni ile çok sonraları anlaşılır. Çocuklarda diş gıcırdatması belirtileri nelerdir nasıl anlaşılır tedavisi nedir, sizler için yazdığımız makalemizde ayrıntılı anlatılmıştır. 
  • Mide kurdu bağırsağa çok kısa sürede yayılır. Bu nedenle makatta kaşıntı oluşturmaktadır. Makat kaşıntısı mide kurdunun belirtilerindendir. Burunda oluşan kaşıntı da bu kurtların diğer belirtilerindendir.
Kaynak: https://www.kadinvsaglik.com/2018/09/mi ... silir.htmlCevapla