su kaçağı tespiti

AktüelBilgi Ana Bölüm
Cevapla
Kullanıcı avatarı
eller93
Acemi Üye
Acemi Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: 02 Haz 2019 [ 16:26 ]

su kaçağı tespiti

Mesaj gönderen eller93 » 02 Haz 2019 [ 16:30 ]


Temiz su, özellikle batı  hem kıt bununla beraber pahalı hale geldi. Çaşfakat Koruma Ajansı'na bakılırsa, Amerikan evleri, sızıntılar sebebiyle yılda bir trilyon galon su kaybediyor. Bu, on bir milyondan fazla evde kullanılan senelik su miktarına eşittir.

Sızıntı yalnızca atık su değil, bununla birlikte bir evin sızıntısından meydana gelen zararı inanılmaz derecede pahalı olabilir. Bir borudaki 1/8 ”'lik bir çatlak, bir günde iki yüz elli galon su sızdırabilir ve bir sızıntının averaj sigorta talebi ortalama 7000 dolar olur.

Yukarıdaki istatistikler göz önüne alındığında, her akıllı ev sisteminin kaçakları saptamak için teknolojiyi içermesi anlamlıdır.

Tarihsel olarak kaçak tespiti bir alarm sisteminin işi olmuştur. Çoğu alarm paneli hem kablolu bununla birlikte kablosuz kaçak dedektörlerini yardımcı olur. Bu dedektörler, aşağıdaki şeklinde su hasarı riski en yüksek olan bir evin alanlarına yerleştirilecektir:

Lavaboların altında
Tuvaletlerin peşinde
Soğuk su dağıtıcıları ve buz yapıcıları içeren buzdolaplarının altında
Bulaşık makinelerinin altında
Çfakatşır yıkayıcıların altında
Tank tipi sıcak su ısıtıcısının altında
Bodrumda
Ne yazık ki, bir tek bu tarz şeylerin bir sızıntının gerçekleşmesi için en olası bölgeler olması, sızıntının kural kitabına uyacağı ve bir su idraklayıcısının bulunmuş olduğu bir yerde olacağı anlamına gelmez. Örneğin, bir evin 2. Katında zayıf yalıtılmış bir duvara çok yakın bir boru , aile kışın kayak tatili yaparken donabilir. Ortaya çıkan sızıntı, su nihayet bir kaçak detektörüne ulaşmadan önce oturma odasını, ofisi ve öteki birinci kat odalarını tahrip edebilir. su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti

Neyse ki, şimdi evde sızıntı arayan suyun akışını izleyen akıllı sızıntı detektörleri var. Aşağıda, beş ileri teknoloji kaçak dedektörünün kapsamlı bir derlemesi bulunmaktadır. Gelişen teknolojiden beklediğiniz gibi, bu ürünler içinde önemli değişiklıklar var.

Bu Kılavuzun Kullanımı Hakkında Kısa Bir lafBu yazı kapsamlı ve bir ev sahibi yada montajcının kaçak tespit cihazları hakkında ciddi bir araştırma yaparken bilmek isteyeceği her şeyi kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Gezinmenizi kolaylaştırmak için, yazının farklı bölümlerine atlamak için aşağıdaki menüyü kullanın. Her kısmın alt kısmında sizi buraya geri götürecek bir “Menüye Dön” bağlantısı vardır.  https://itesisat.comCevapla