Elektronik Sigara nedir?

Sağlık ile ilgili tüm bilgileri bu bölümümüzde bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
aysuguler
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Mesajlar: 57
Kayıt: 24 Tem 2013 [ 09:30 ]

Elektronik Sigara nedir?

Mesaj gönderen aysuguler » 21 Kas 2013 [ 10:14 ]


Ovale Türkiye - Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmanın Değişik Faydaları;

Birincisi kilo almamak! Evet, elektronik sigara ile sigarayı bırakınca insan normal sigarayı bıraktığında olduğu gibi şişmanlamıyor çünkü elektronik sigara sadece nikotin ihtiyacını karşılamıyor, insanın psikolojik ihtiyaçlarına da hitap ederek el alışkanlığına da çare oluyor.

Obeziteye Karşı Elektronik Sigara


E-sigara kullanmadan sigarayı bırakan insanların çoğu bir anda buzdolabıyla en iyi arkadaş haline gelip anında kilo alabiliyor. esigara ile böyle bir durum sözkonusu değil çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi e-sigara insanın elini ve ağzını oyalayarak insanı yemeye içmeye şevketmez, dolayısıyla elektronik sigara ile sigara bırakanlar kolay kolay kilo almaz. Yetişkin bireylerin şişmanladıktan sonra zor kilo verdiklerini düşününce sigarayı bırakmak için en iyi yöntemin yine elektronik sigara olduğu görülüyor.

Dünyada e-sigara hakkında yazılıp çizilirken elektronik sigaranın bu muhteşem özelliği hep belirtilir çünkü maalesef obezite diye bir hastalık var. Esigara ile sigarayı bırakan kişiler obeziteye yakalanma riskini de minimuma indirerek en sağlıklı şekilde sigaradan kurtuluyor. Eh, Citibank elektronik sigara için gelecekte dünyayı sarsacak 10 buluştan bir tanesi diye boşuna demiyor tabii.

Asabiyete Karşı Elektronik Sigara

Elektronik sigara, sigarayı bırakırken yaşanan müthiş asabiyet için de birebirdir. Malumunuz, sigarayı bırakmaya çalışan insanlar çok sinirli olur ama e-sigara ile bu asabiyet tamamen ortadan kalkar. Tabiri caizse e-sigara ile insan pamuk gibi sigarayı bırakır : ) Gerçekten de böyledir çünkü elektronik sigara insana ihtiyacı olan nikotini doğru dozajda verir. Elektronik sigara kartuşuna koyulan likitin nikotin seviyesini kendiniz ayarlayabildiğiniz için hiçbir sıkıntıya girmeden, kimsenin kalbini kırmadan sigarayı bırakabilirsiniz.

İster elektronik sigarayla ister başka yöntemlerle olsun, bir şekilde herkesin sigara illetinden kurtulması şart. Birkaç hafta önce elektronik sigaradan bihaber Amerikalı bir kadın bilinçli olarak kanunları çiğnemiş, kendi isteğiyle hapse girerek sigarayı bu yolla bırakmaya karar vermiş. Keşke haberimiz olsaydı da kendisine en üstün elektronik sigaralardan biri olan elips-C modelimizden hediye etseydik!

İnsanlar sigarayı bırakmak için böylesine radikal hareketlerde bulunurken elektronik sigara gibi bir nimetten faydalanmamak olmaz çünkü e-sigara ne kilo aldırır ne asabiyet yaratır. Elektronik sigara yalnızca keyif verir!Kullanıcı avatarı
WebStyle
Acemi Üye
Acemi Üye
Mesajlar: 8
Kayıt: 22 Eki 2015 [ 16:07 ]

Re: Elektronik Sigara nedir?

Mesaj gönderen WebStyle » 31 Eki 2015 [ 14:31 ]

arkadaşım denedi hiç faydası olmadı, ben tamamen kendi yöntemlerimle bıraktım. yöntem çok basit kafanda bitiriyorsun ve vazgeçiyorsun aşama aşama.

Cevapla