Köstebek Forum'dan "Temiz Türkçe" Kampanyası...!

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
yasmin
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen yasmin »

çok güzel bir kampanya olmuş sonuna kadar destekliyorum ayrıca ellerine sağlık vSABAH =D>

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

iSaR, Kullanıcı adın Türkçeye aykırı bir durum oluşturmuyor. İçinde yabancı harfler yok, İngilizce olarak da bir anlam içermediğine göre durmasında bir sakınca yok bana göre. Ama eğer illa ben kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum diyorsan yardımcı olmaya çalışırım..

Merve, feraze_622 kullanıcı isminde de bir aykırılık görmüyorum. Arkadaşlar kullanıcı adlarınız Ingilizce harfler ve kelimeler içermesin yeterli, anlamlı birşey olmasına gerek yok. Farkettiyseniz benim kullanıcı ismimde VSaBaH ! Normal okunduğunda hiçbir anlamı yok. :D

yasmin, sana da desteğin için ben teşekkür ederim...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar Temiz Türkçe Kampanyamız hızla yayılmaya ve amaçlarına ulaşmaya devam ediyor..

CyberHaber.com adlı web sitesi de "Temiz Türkçe" Kampanyamıza destek veriyor. Kendilerine teşekkürü bir borç biliriz.

:arrow: LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

DAHA BÜYÜK KİTLELERE ULAŞMAK DİLEĞİYLE...!

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

aslına bakılacak olursa bu protesto bi imza kampanyası gibi bunu yasallaştırabiliriz..ve bu işi yayabiliriz....
En son MTUĞRUL tarafından 27 Eyl 2007 [ 15:10 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

prensess yazdı:ben şuan alışamıyorum çok bağlanmışım ben yoq, yaw yada Ç.Ö.K ve VSaBaH'ın çok güzelce özetlediği gibi yazmaya mesela şuan bu mesajı eklerken çok dikkat ediyorum=)10 kere okuyorum :D alışıcam ama yolu yok artık okulda kelimelerim gitmeye başladı :D ben artık foruma mail ata ata düzelicam biraz başınız aricak artık :madman: :madman: :hoba: :D :D

prenses bence türkçemizin bozulmasındaki birinci etken tez canlılığımız ya da karşı tarafın (msn de) çok hızlı vecap vermesi daldan dala atlarken sizin onun söylediklerine cevap yazamanız ve düşündüklerinizi yazıya dökmenin söylemekten uzun olduğunu fark etmemiz halk arasında bir çok sözcüğün kısa olarak söylenmesi (heralde halk arasında doğru dürüst Ğ kullanan yoktur...) ve dilimizinde yazıldığı gibi okunması söylediğimiz o türkçeyi batıran sözcükleri yazı hayatımıza soktu diye düşünüyorum

bunu geliştirebileceğimiz en iyi yer (çok kullanıyorsanız) msn dir o özel ifadelerden kurtulup (slm nbr vs... hariç (bunlarda chat dilinin vazgeçilmezleri bunlara karışan olmaz!!)) düzgün yazmak ben bir aralar anlatacağım şeyi msn karakter kotasını doldurarak yazardım hem karşıdaki ne demek istiyor bu olan demez hale geliyor hem de sen türkçeyi düzgü kullanıyorsun

Kullanıcı avatarı
Gürkan
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen Gürkan »

Kampanyanız Takdire Değer Müthiş Bir Oluşumdur.
Bende Kısadan Bir Kaç Şey Eklemek İstiyorum:

"Sitelerimize Ekleyelim, Yorum Yazmadan önce."

YORUM YAZMADAN ÖNCE:
* Türkçe yazanlar için hatırlatmalar; cümle büyük harfle başlar, nokta ile biter. Noktadan sonra boşluk bırakılır, yeni cümle başlar. "gelcem, gitcem, gidiyom" denmez "geleceğim, gideceğim, gidiyorum" denir. "Herkez" denmez "herkes" denir. "Yaaaa" çok laubali bir sözdür. "bU şEkiLDE" yazmak sadece okuyanı yorar. "Yanlız" değil "Yalnız" denir. "ğ" harfi "g" şeklinde yazılamaz. "Bende, sende" denmez, "Ben de, sen de" denir. "Dahi" anlamındaki "de" ayrı yazılır. "Geldimi?" yazılmaz "Geldi mi?" yazılır. Soru takıları ayrı yazılır. "OKmi?" değil, "Tamam mı?" denir. "ahmet, belgin, duru" denmez. "Ahmet, Belgin, Duru" denir. Özel isimlerin, illerin, ülkelerin ilk harfleri büyük yazılır. "ki" eki, bağlaç olarak kullanılıyorsa ayrı, iyelik eki olarak kullanıyorsa birleşik yazılır. "v" yerine "w" yazılmaz... Yani Türkçe, Türkçe yazılır. MSN Türkçesi'yle değil.

Saygılar Sevgiler...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Gürkan, adlı arkadaşımıza çok değerli yorumları için teşekkür ederim.. Gürkan, arkadaşımızda kendi forumuyla kampanyamıza destek vererek bizi çok sevindirdi.

Buradan İnceleyebilirsiniz...
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

TumDersler.Net sitesine "Temiz Türkçe" kampanyamızı desteklediği için teşekkür eder ve kampanyamızı destekleyen siteler kategorisine eklendiğini bildirmek isteriz...

Kampanyamız çığ gibi büyümeye ve daha büyük kitlelere ulaşmaya devam ediyor...! Destek veren tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ederiz..
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Çok güzel bir girişim tebrik ediyorum duyarlılığınızdan dolayı =D>

Kullanıcı avatarı
cenko
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen cenko »

Kesinlikle çok güzel bir girişim... Hep destek tam destek... Herşeyiyle, sırf yabancı kelime kullanmamak değil, imla kurallarını doğru kullanmak ve anlamsız msn kelimeleri alışkanlığından da vazgeçmek... Bu düşünce ve emeğe gönülden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
ultraslan_07
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen ultraslan_07 »

haydı herkes Türkçe konussun..