Gossip Girl

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 08 Mar 2009 [ 16:27 ]


Gossip Girl...

"Biraz dedikodu yapalım. Ben kim miyim? Xo Xo Gossip Girl" diyen Kristen Bell'in sesiyle başlıyor bu 40 dakikalık yeni fenomen. Amerika'da şu an ikinci sezonu yayınlanırken bizlerin olaya daha yeni dahil olma şansı bulabildiğimiz dizinin yönetmeni The OC'den tanıdığımız Josh Schwartz. Josh faktörü tabi ki yeni projesi nedir diye meraklananlarla izleyici sayısını daha baştan katlamaya yardım etti. Genelde dokunduğu herşeyi popüler yapan bu adam yine yeteneğini konuşturdu ve şu anda nerdeyse tam 50’ye yakın ülkede Gossip Girl çılgınlığı yaşanıyor.

Resim

İşin aslı dizinin konusu Cecily Von Ziegesar'ın Gossip Girl serisinden geliyor. 2002'de okuyucuyla tanışan serinin ilk kitabının ismi de Gossip Girl. Tıpkı kitaplarda olduğu gibi dizide de Manhattan'ın Yukarı Doğu Yakası'nda yaşayan 'hayli' zengin bir grup gencin yaşamlarına tanık oluyoruz. Limuzinle okula gitmeyi tercih eden bu gençlerin karmaşık hayatına dahil olan Brooklyn çocukları da hikayeye eklenince olaylar içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bölümler ilerledikçe de başta yüzeysel gibi gözüken karakterlerin farklı farklı yönleriyle karşılaşıyoruz. Bu arada kimsenin kimliğini bilmediği Gossip Girl takma isimli biri de bloğundan adeta ayaklı bir dedikodu makinesi kıvamında olayları bize aktarıyor. Kim ne yapmış, nerede kiminle görülmüş... Dizinin karakterleri de bu bloğu takip ediyorlar. Daha da ilginci biz seyirciler de bu bloğu takip edebiliyoruz.

Dizideki oyuncuların çoğunluğunun 87'li 88'li olduğunu duyunca pek çok insan şaşırıp kalsa da 93'lü aktris Jenny Humprey rolüyle harikalar yaratan Taylor Mamson'u duyunca kıskanmamak elde değil. Hatta Jenny'nin yakında ana karakter olarak oynayacağı "It Girl" isimli bir dizinin çekilip çekilmeyeceği de dedikodu konusu. Unutmadan It Girl Cecily van Ziegesar'ın başka bir roman serisi. Gossip Girl'ün ana karakteri aslında başta Serena von der Voodsen gibi gözükse de bu karakterin her yönüyle kusursuz olması yazarı sıkmış olacak ki ilerleyen bölümlerde ağırlığın Blair Woldorf üzerine kaydığını göreceğiz.

Resim

Şunu da atlamamak lazım kostümler gerçekten övgüyü hak ediyor. Diziyi sırf karakterlerin kıyafetleri için izleyen bir kesim bile mevcut. Öyle ki karakterlerin hepsinin ayrı kendine özgü bir giyim tarzı var ve tabii ki oyuncularda bundan ötürü kendi fan kitlelelerini yavaş yavaş yaratıyor. Kimileri Audrey Hepburn zerafetiyle ortalıkta dolaşan Blair'i nam-ı diğer Queen B'yi kimileri de Posh kız havasıyla herkesi büyüleyen Serena'yı Queen S'i model alıyor. Şimdiye kadar anlatılanlardan ötürü kız dizisi gibi gelebilir belki Gossip Girl. Halbuki diziyi gençlere özellikle bayan fanlara hitap ediyorumuş gibi sınırlamak zor. Mesela Chuck Bass rolündeki Ed Westwick için hazırlanan kıyafetler her bölüm izleyenleri şaşkına çeviriyor. Sadece özel dizayn takımlar giyen Chuck'ın oluşturduğu stil şimdiden gerçek hayatta New York sokaklarında karşılığını buldu. O yüzden dizinin internet sayfasında yer alan ve her bölümde karakterlerin giydikleri kostümleri bulabileceğiniz kısma bir bakın derim.

Dizide kullanılan müziklere baktığımızda ise dizinin konseptine uygun olarak pop ağırlıklı parçalar seçtildiğini görüyoruz. Yapılan bir röportajda Josh Schwartz'a bu seçiminin sebebi sorulduğunda The OC'de indie tarzındaki müzik için yaptığını bu sefer burada Rihanna tarzı müzikler yapmayı düşündüğünü dile getirmiş.

Diğer gençlik dizileriyle şöyle bir karşılaştırırsak Dawson's Creek, One Tree Hill veya Smallville dizilerinden sonra öyküsü küçük bir kasabada geçmediği için koca bir artısı var. Neredeyse ilk kez konusu kozmopolit bir şehirde gökdelenler arasında geçen bir gençlik dizisi izlemekteyiz. O yüzden bir değişiklik yapın ve geç kalmadan Gossip Girl'e bir göz atın.Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 08 Mar 2009 [ 16:33 ]

Josh Schwartz Spin-Off Hakkında Konuştu

Resim

Gossip Girl’ün yapımcısı Josh Schwartz Mayıs ayında yayınlancak, Lily’nin geçmişini anlatan spin-off hakkıdna bilgiler verdi:

“Şu an Stephanie (Savage) ile birlikte senaryoyu yazıyoruz. Gossip Girl’ün orjinaline ters düşmemek için çok dikkatli davranıyoruz.”

Genç Rufus Humphrey gözükecek mi ?

“Şimdilik ayır. Şu anki karakterlerimizden birisi değil. Belki ileride, dizi birkaç fazla sezon daha devam edebilirse gözükebilir, ama şuanki spin-off tamamen Lily ve kardeşi Carol ile alakalı.”

Spin-off sezon finaline 2 kala, 11 Mayıs’ta yayınlanacak.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 08 Mar 2009 [ 16:37 ]

Original Music Featured On Gossip Girl No. 1

Resim

CW’nin popüler dizisi Gossip Girl’ün ilk orjinal soundtracki. Albüm the Virgins, the Republic Tigers, Phantom Planet, the Kills, and the Ting Tings gibi popüler grupların şarkılarını içeriyor. 2. Sezon açılışından 1 gün sonr, 2 Eylül’de online olarak indirilebilecek hale gelen albüm, raflardaki yerini 28 Ekim’de aldı.

Gossip Girl’ün yaratıcıları Stephanie Savage ve Josh Schwartz tarafından, dizinin müzik süpervizörü Alexandra Patsavas (Chuck, The O.C, Grey’s Anatomy, Mad Men müziklerine de imza atmış) hazırlanmış albümdeki şarkıalrın tamamı, Gossip Girl’ün 1. sezon bölümlerinde çalan şarkılardan oluşmaktadır.omfgg / şarkı listesi:
1. The Kills – “Sour Cherry”
2. The Kooks – Do You Wanna”
3. Phantom Planet – “Do The Panic”
4. The Teenagers – “Feeling Better”
5. The Virgins – “One Week Of Danger (Demo Version)”
6. Nadia Oh – “Got Your Number”
7. Crystal Castles – “Crimewave”
8. The Republic Tigers – “Fight Song”
9. Junkie XL – “Cities In Dust”
10. The Ting Tings – “We Started Nothing”
11. Oppenheimer – “Breakfast In NYC”
12. The Pierces – “Three Wishes”
13. Albert Hammond Jr. – “Hard To Live In The City”

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 08 Mar 2009 [ 16:41 ]

Yeni Konuk Oyuncu: Laura Breckenridge

Resim

Chuck ve Nate belki bu dönem derslere daha fazla ilgi gösterirler.

Entertainment Weekly’nin haberine göre Laura Breckenridge, Gossip Girl’de Rachel Carr adında genç ve idealist bir İngilizce öğretmenini canlandıracak.

Blake Lively ve Leighton Meester’dan sadece birkaç yaş büyük, 25 yaşında, olan Breckenridge en az 3 bölümde oynamak üzere sözleşme imzaladı.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 12 Mar 2009 [ 17:18 ]


Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 21 Nis 2009 [ 13:53 ]

Jack Bauer ve Nate Archibald aynı projede!

7. sezonun son bölümleri yayınlanırken "24" ün efsanevi karakteri 'jack bauer'ı canlandıran İngiliz aktör kiefer sutherland, "gossip girl" dizisinin 'Nate Archibald'ını canlandıran texaslı oyuncu Chace Crawford ile "twelve (12)" adlı sinema filminde buluşuyor.
Resim
Nick McDonell romanından sinemaya aktarılan filmin 2010 yılında vizyona girmesi beklenirken, filmde yer alan diğer isimler şöyle; Emma Roberts, Rory Culkin, 50 Cent ve Ellen Barkin.
Resim
Filmin yönetmeni Joel Schumacher, sutherland ile "Phone Booth" adlı yapımda da birlikte çalışmışlardı.

Yönetmenin en başarılı yapımları "The Phantom of the Opera", "Batman & Robin", "Batman Forever", "Dying Young", "Tigerland", "Flawless", "Falling Down".

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 21 Nis 2009 [ 17:06 ]

Chace boş durmuyor !

Resim

Nate Archibald’ın aşk hayatının çok tartışıldığı bu günlerde karakteri canlandıran yakışıklı aktör Chace Crawford ile ilgili dedikodular da dinmek bilmiyor.

19 yaşındaki country yıldızı Taylor Swift, Your Prom magazine’in kendisine yönelttiği “Hayalini kurduğun ünlü sevgilin kim ?” sorusuna Gossip Girl’ün yaramaz çocuğuna gösteren cevaplar verdi. Dikkatli ol Chace, Taylor işleri karıştıracak gibi.

Swift: “Erkekler ve ilişkiler hakkında şarkı yazmayı seviyorum. Bana olan şeyler hakkıbda yazmayı seviyorum, çünkü olayları düşünmemde yardımcı oluyor. Şarkı yazmak benim için nefes almak gibi.” diye devam etti.

Daha önce yine bir countryci olan Carrie Underwood ile beraber olan Chace Crawford, hiç kuşkusuz bu ortama yabancı değil.

Swift, şu sıralar Chace ile anılan tek ünlü değil. Geçenlerde Cosmopolitan’a röportaj veren Amanda Bynes aktörlerle beraber olmayı sevmediğini söylmesine rağmen açıkça Chace Crawford’u “çok yakışıklı” bulduğunu söylemişti.

Ayrıca son günlerde çıkan haberlerde Lindsay Lohan’ın da Chace’e ilgi duyduğu belirtilmişti. Görünüş o ki, şu sıralar Bay Crawford’un taliplileri oldukça fazla.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Gossip Girl

Mesaj gönderen summer » 03 Eki 2009 [ 13:57 ]

Hilary Duff “Gossip Girl”de
Resim
Hilary Duff‘ın “Gossip Girl” kadrosuna katılacağı kesinleşti. Duff, Vanessa’nın yeni oda arkadaşı ve aynı zamanda bir film yıldızı olan Olivia Burke’ü canlandıracak. 14 eylülde başlayacak olan dizinin 3. sezonu için çoktan imzayı atan Duff; sadece birkaç bölümde değil, dizinin hemen hemen her bölümünde karşımıza çıkacak.Cevapla