The Vampire Diaries

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Cevapla
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 26 Mar 2011 [ 19:34 ]


The Vampire Diaries
Resim
The Vampire Diaries aynı isimli 4 kitaplık bir seriden uyarlanacak olan bir vampir dizisi. Her ne kadar Buffy'nin ardından gelen vampir hikayeleri televizyonda pek uzun soluklu olmasa da Twilight'ın sinema ve edebiyatta, true blood'ın ise televizyonda elde ettiği başarının ardından, yapımcılar da ilgili konular üzerine yazılmış kitapları televizyon dünyasına uyarlamaya başladılar. Onlardan biri de L.J. Smith tarafından yazılan Vampire Diaries oldu.

Resim

Dizinin konusu, ufak bir kasabada yaşayan iki kardeş vampirin arasında kalan genç bir kızın, iyi ile kötünün mücadelesine tanık olmasına odaklanıyor. Dizinin başrollerinde Lost'tan hatırladığımız Ian Somerhalder (Damon), Nina Dobrev (Elena) ve Paul Wesley (Stefan) yer alıyor.

Edit: Vampir severler için mükemmel bir dizi. Alacakaranlığı sevdiyseniz bunu da seversiniz.Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 26 Mar 2011 [ 19:36 ]

The Vampire Diaries Cnbc-e'de
Resim
The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) romanları ve vampir dizileri hayranlarına müjde! 2. sezonunun neredeyse sonlarına gelmiş olan, vampir severlerin favorisi dizisi, Cnbc-e kanalı sayesinde 2 Nisan 2011 tarihinde hayranları ile buluşacak. Amerikan yapımı olan ve çekimlerinin Georgia eyaletinde gerçekleştirildiği dizi, bütün dünyada vampir dizileri arasında üst sıralara yerleşti bile.

The Vampire Diaries'de cadılar, kurt adamlar ve güneş ışığına çıkabilen vampirler var. Dizimiz, Twilight (Alacakaranlık) filminde olduğu gibi bir aşk üçgeni içeriyor. Başrol oyuncuları arasında Lost'tan hatırlayabileceğiniz, güzel gözlü yakışıklı Ian Somerhalder da yer alıyor.


Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 07 Nis 2011 [ 14:05 ]


Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6073
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen VSaBaH » 07 Nis 2011 [ 15:41 ]

Zeynep yakmışsın yine ortalığı bakıyorum da :D

+150 KFL :oley:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 17 Nis 2011 [ 23:41 ]

Volkan KFL için teşekkürler.

The Vampire Diaries'de Merakla Beklenen Klaus

Resim

The Vampire Diaries'de 2. sezonda adı sıkça geçen ve asıllardan olan Klaus'u kimin canlandıracağı belli oldu. Klaus karakterine Joseph Morgan hayat verecek. 30 yaşındaki İngiliz oyuncu ilk olarak 2. sezon 19. bölümde bir flashback'te (geçmişe dönüş) yer alacak.

alıntı:22dakika

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 30 Nis 2011 [ 19:15 ]

1-1 / Pilot

Resim

En çok satan kitaplar serisinden uyarlanan dizinin prömiyerinde ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır. Elena eski erkek arkadaşı Matt’e karşı olan hislerini çözmeye çalışırken en iyi arkadaşı Bonnie ve Caroline ile biraz huzur bulur. Ancak Jeremy aynı huzuru bulma konusunda zorluk yaşamaktadır. Kötü bir grupla takılırken bir yandan da Matt’in kızkardeşi Vicki’nin rakibi Tyler için onu neden reddettiğini anlamaya çalışmaktadır. Okul dönemi başlarken Elena ve arkadaşları yeni öğrenci Stefan Salvatore’nin büyüsüne kapılır. Stefan ve Elena arasında hemen bir yakınlık başlarken Elena onun karanlık yüzünün ve ölümcül sırrının farkında değildir.

1-2 / The Night of the Comet

Resim

Mystic Falls bir kuyruklu yıldızın geçişini kutlamak için festival hazırlığı yaparken Vicki uğradığı saldırı sonrasında hastanede iyileşmeye çalışmaktadır. Stefan Vicki’yi ziyaret eder ve yeteneklerini kullanarak gerçekte ne olduğunu hatırlamasını engellemeye çalışır. Ancak onun bu girişimi Vicki’nin ağabeyi Matt’in gelmesiyle yarıda kesilir. Bu arada Jeremy Vicki’ye karşı olan duyguları ile mücadele etmektedir. Veli toplantısı sırasında Bay Tanner sıra Jeremy’e gelince Jane Teyze’ye bir vekil ebeveyn olarak onun ne kadar başarısız olduğunu hissettirir. Elena Stefan ile konuşmak için Salvotore’ların evine gitmeye karar verir ancak onun yerine büyüleyici kardeşi Damon’ı bulur.


1-3 / Friday Night Bites

Resim

Elena Bonnie’nin Stefan hakkındaki uyarılarını görmezden gelir. Tyler futbolda Stefan’ı küçük düşürmeye çalışır ancak Stefan yeteneği ile herkesi kendine hayran bırakır. Bay Tanner isteksizce Stefan’ın futbol takımına katılmasına izin verir. Elena yakınlaşmaları için Stefan ve Bonnie’yi akşam yemeğine davet eder. Ancak beklenmeyen ve pek de istenmeyen Damon ve Caroline’ın gelmesiyle akşamları bozulur. Bu arada kasabada vahşi bir saldırı yaşanır.

1-4 / Family Ties

Resim

Elena Stefan’dan kasabanın kuruluş yılı partisinde ona eşlik etmesini ister. Vicki Tyler’ı ilişkilerini ailesinden saklamakla suçlarken Zach Stefan’a oldukça işe yarar bir sır verir. Damon partide Elena’ya Salvatore ailesinin geçmişini anlatır. Stefan soruları cevaplamayı reddederek Elena’yı soru işaretleri ile bırakır. Sonunda Stefan Damon’ı hayatından çıkarmak için harekete geçer.

1-5 / You're Undead to Me

Resim

Stefan Damon’dan kurtulmak için yaptığı planın işe yarayacağı konusunda umutludur. Elena’ya onun geçmişi ile ilgili bazı bilgiler verir. Bu arada Elena ve Jenna Jeremy’nin Vicki ile olan ilişkisi konusunda endişe etmektedirler. Bonnie bir yardım toplama kampanyası sırasında sahip olduğu yetenekler karşısında şaşırırken büyükannesinden tavsiye ister. Sonunda Elena bir yabancıdan Salvatore ailesi ile ilgili rahatsız edici bir hikaye öğrenir. Bu bölümde Bonnie’nin büyükannesi rolünde A Different World’den tanıdığımız Jasmine Guy’ı konuk oyuncu olarak izliyoruz.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 30 Nis 2011 [ 19:42 ]

1-6 / Lost Girls

Resim

Elena; Stefan’dan son zamanlarda Mystic Falls’ta meydana gelen dehşet verici olayları anlatmasını isterken Stefan Damon ile arasındaki rekabetin geçmişte nasıl başladığını hatırlar. Damon düşüncesizce Vicki’nin geleceğini kontrol altına alırken kafası karışan ve dehşete düşen Vicki kaçmaya başlar. Bu arada Şerif Forbes ve Mayor Lockword şehrin güvenliği sağlamak için işe koyulurlar. Bu bölümde Marguerite Macintyre, Şerif Forbes rolüyle, Rob Pralgo ise Mayor Lockwood rolüyle konuk oyuncu olarak yer alıyorlar.

1-7 / Haunted

Resim

Vicki’nin davranışları tehlikeli bir hal almaya başlayınca Stefan ona yardım etmeye çalışır. Bu arada Elena, Jeremy’i ondan uzak durması için ikna etmeye çalışır. Caroline Cadılar Bayramı kostümüyle birlikte kullanmak için Damon’dan aldığı gerdanlığı Bonnie’ye verir. Damon ise gerdanlığı Bonnie’den geri almaya çalışırken onun yetenekleri karşısında şaşkına döner. Bonnie bu durumu Grams ile tartışırken ailesinin geçmişi hakkında daha önce bilmediği bazı gerçekleri de öğrenir. Vicki’yi neşelendirmeye çalışan Matt onu lisenin perili köşküne götürür ancak çok geçmeden gece dehşet verici bir hal alır.

1-8 / 162 Candles

Resim

Doğum gününde, eski arkadaşlarından Lexi’nin ziyareti Stefan’ı şaşırtır. Cadılar bayramında perili köşkte yaşananlardan dolayı hala kızgın olan Elena, Stefan’dan uzak durmak için elinden geleni yapar. Ancak Lexi alışılmadık bir ilişki önerisinde bulunur. Elena ve Jenna, Jeremy’nin davranışlarındaki değişiklik ve Damon’un ısrarı karşısında şaşırırken, Caroline Bonnie’den madalyonu geri almaya çalışır. Diğer yandan Damon’un Şerif Forbes’a yaptığı yardım teklifi beklenmedik ve trajik sonuçlar doğurur. Gilmore Girls’ten hatırlayacağınız Arielle Kebble, Lexi rolüyle bu bölüme konuk oluyor.

1-9 / History Repeating

Resim

Jeremy gizemli yeni tarih öğretmeni Alaric Saltzman’ı Jenna ile tanıştırır. Bonnie atalarıyla ilgili dehşet verici rüyalar görmektedir. Elena, Bonnie ve Caroline’nin arasını düzeltmeye çalışırken onlar madalyon hakkında tartışmaya devam ederler. Kızlar ne yapacaklarına karar verebilmek için bir ruh çağırma seansı düzenler ve hiç beklemedikleri sonuçlarla karşılaşırlar. Caroline’ın tam da bir arkadaşa ihtiyacı olduğu sırada Matt destek olmak için onun yanındadır. Damon sonunda Stefan’a Mystic Falls’a onu çeken şeyin ne olduğunu açıklar.

1-10 / The Turning Point

Resim

Jeremy, Gilbert’in atalarına ait bir günlüğü okuduktan sonra, ailesinin ölümü üzerine terk ettiği fantastik yaratıklar çizme hobisine geri döner. Tüm arkadaşlarının şaşkınlıkla izlediği Matt ve Caroline birlikte vakit geçirmeye devam ederler. Şerif Forbes, Damon’a yeni bir saldırının olduğunu haber verir. Katili takip etmeyi öneren Şerif Forbes aynı zamanda şehrin kurucu aileleri hakkında ilk bilgilere ulaşmaya başlar. Alaric garip bir şekilde yardım ekibine dahil olur. Stefan ve Elena tam yeni bir anlaşma yapmışken Elena’nın kazara keşfettiği sarsıcı bir gerçek her şeyi değiştirir.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 22 May 2011 [ 12:34 ]

1-11 / Bloodlines
Resim
Damon Georgia’ya doğru bir yolculuğa çıkar ve orada karşılaştığı eski sevgili Bree eski bir mezarı açmasında ona yardımcı olur. Bu sırada Damon geçmişte yaptığı hataların bedelini ona ödetmeye kararlı eski bir dostla yüzleşmek zorundadır. Stefan korkularının üstesinden gelmesi ve sahip olduğu güçleri kabullenmesi konusunda Bonnie’ye yardımcı olmaya çalışır. Jeremy kütüphanede tarih notlarını ararken sevimli ama aşırı çalışkan Anna isimli bir kızla tanışır. Anna’nın Mystic Falls’un gizemi hakkında kendine özgü teorileri vardır. Damon, Georgia’ya yaptığı seyahatten dönerken Stefan hepsinin dünyasını değiştirecek bilgilerle onu beklemektedir.

1-12 / Unpleasantville
Resim
Stefan ve Damon şehre gelen yeni vampirin kimliğini ortaya çıkarmaya çalışırken, Stefan ailesini ve arkadaşlarını koruyabilmesi için Elena’ya içi güvercinotu dolu bir mücevher verir. Zar zor geçimini sağlayabilen Matt; lisedeki futbol takımının yıldızı Ben’in barmen olarak çalıştığı Mystic Grill’de işe başlar. Damon’ın Bonnie’yi rahatsız ettiğini fark eden Ben, Bonnie’nin yardımına koşar. Damon ve Stefan 1950’ler temalı okul dansına giden Elena’ya eşlik ederler ve Alaric okul dansında Damon ile tanışır.

1-13 / Children of the Damned
Resim
Damon ve Stefan uzun zaman önce içlerinde babaları Guiseppe Salvatore ve Pearl’in de yer aldığı şehir sakinleri arasında yaşanan ve aralarında uçurumlar yaratan yıkıcı olayları anımsarlar. Şimdiki zamanda ise Ben ile Bonnie’nin buluşması dehşet verici bir hal alır. Elena Stefan’a yardım ederken Stefan ve Damon Elena’nın atalarına ait günlüğü bulmak için birbiriyle yarışa girer. Stefan, Alaric’in eski günlüğe ve kasabanın tarihine olan ilgisinin nedenini öğrenir. Damon ise eski bir tanıdığın kasabaya döndüğünü keşfeder.

1-14 / Fool Me Once
Resim
Stefan, Elena ve Bonnie’yi düştükleri güç durumdan kurtarır. Jeremy Anna’ya ormanda bir parti teklifinde bulunur ancak Anna’nın onunla buluşmak için Stefan’ın bilmediği başka nedenleri vardır. Stefan, Damon ve Elena, Bonnie ve Grams ile birlikte mezarı açarlar ve gördükleri karşısında şaşkına dönerler.

1-15 / A Few Good Men
Resim
Matt ve Caroline, Matt’in annesi Kelly’nin aniden ortaya çıkışıyla şaşırır. Damon’ın değişen tavrı Elena ve Stefan’ı endişelendirirken Şerif Forbes mezuniyet müzayedesi için Damon’dan yardım ister. Alaric kendi geçmişinden şok edici sırları keşfeder. Jenna ve Stefan’ın da yardımıyla Elena gerçek annesi hakkında her şeyi öğrenmeye çalışır ancak gerçekler onun kaldırabileceğinden ağır olabilir. The O.C., CSI: Crime Scene Investigation gibi dizilerden hatırladığımız Melinda Clarke, Matt’in annesi Kelly rolüyle bu bölüme konuk oluyor.

1-16 / There Goes the Neighborhood
Resim
Anna Damon’ı görmeye yanında sürpriz bir ziyaretçiyle gider. Elena ve Stefan, biraz beceriksizce de olsa Caroline ve Matt’le çiftler buluşması yaparlar. Ancak Stefan ve Matt ortak bazı yönlerinin olduğunu fark ederler. Jenna eski dostu Kelly ile bir araya gelirken Jeremy ve Anna’nın ilişkileri umulmadık bir yönde ilerler.

1-17 / Let the Right One In
Resim
Stefan ve Damon yeni ve tehlikeli bir düşman edinirken Stefan aniden kendini çok tehlikeli bir durumun içinde bulur. Damon ve Elena, Stefan’a birlikte yardım etmeleri için Alaric’i ikna etmeye çalışırlar. Matt ise annesinin bu sefer kalmak üzere dönmüş olmasını ummaktadır. Arabası fırtınanın ortasında arızalanan Caroline tüm kasabayı sarsacak dehşet verici bir şey keşfeder.

1-18 / Under Control
Resim
Stefan yeni durumuyla başa çıkmaya çalışırken Elena ve Jeremy amcaları John Gilbert’ın sürpriz ziyaretiyle şaşırır. Kurucular Günü etkinliklerinde Stefan alışılmadık bir parti havasına girer. Damon ise John amcasının neden kasabaya döndüğünü bulmaya çalışırken işler pek de hoş olmayan bir hal alır. Partide yaşanan bir olay Matt ile Tyler arasında sorun olur ve Matt’in annesi Kelly ile olan ilişkisi yeniden düşüşe geçer. Bu sırada Elena’nın Jeremy’i teselli çabaları kısa sürer ve Jeremy sorunlarını kendisi ele almaya karar verir. Heroes, Alias ve 24 gibi çok izlenen dizilerden tanıdığımız David Anders, Elena ve Jeremy’nin amcası John Gilbert rolüyle bu bölüme konuk oluyor.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

The Vampire Diaries

Mesaj gönderen summer » 11 Tem 2011 [ 15:37 ]


Cevapla