Alonso şampi... :) [Japonya GP]

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Schumacher’in yarış dışı kaldığı Japonya Grand Prix’si Fernando Alonso’nun zaferiyle sonuçlandı. İspanyol pilot, Formula 1’in son ayağı öncesi büyük avantaj yakaladı.

Final 22 Ekim’de
Formula 1’de sezonun son yarışı öncesi Fernando Alonso, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı... İspanyol pilot, şampiyonluk mücadelesi verdiği Michael Schumacher’in yarış dışı kaldığı Japonya Grand Prix’sini birinci tamamladı. Japonya’ya lider gelen Alman pilot, bitime 16 tur kala ilk sırada götürdüğü yarışta motor arızası yaşadı. En büyük rakibinin diskalifiye olmasıyla rahat bir birincilik kazanan Alonso, 22 Ekim’deki sezonun son yarışı olan Brezilya Grand Prix’si öncesinde Schumacher’in 10 puan önünde zirveye kuruldu.

Schumi kabullendi!
Toplam 307.573 kilometre yol kat edilen yarışta Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa ikinci olurken, Renault pilotu Fisichella üçüncülüğü elde etti. Şampiyonun Brezilya’da belli olacağını söyleyen Alonso, “Risk almak istemiyoruz. Şüphe yok ki, şu anda daha öncekine göre daha iyi bir pozisyondayız” dedi. Lider götürdüğü yarışı bırakmak zorunda kalan Schumacher ise, “Şampiyonluk için şansım kalmadı. Yenilgiyi kabullendim. Birlikte çok şey başardık. Bundan memnuniyet ve gurur duymalıyız. Şampiyon olamamamız dünyanın sonu değil” dedi.

ADMİNİN YORUMU: Bana göre Alonso'nun Şampiyonluğu Schumacher'in jübilesi gölgesi altında kalacak.. Şampiyonluktan çok Schumacher konuşulacak.. Bana göre de Şampiyon SCHUMACHER!! Her ne kadar şansızlık peşini bırakmıyorsa da...Ama Alonso'yu da tebrik etmek gerekir...!!

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

evet şu anda şampi...ben schumacher taraftarıyım ama alonsonun olması da beni sevindirir...ama belli olmaz japonya yarışında schumi bayağı öndeyken teknik arızadan dolayı kaybetti...belki aynı şekilde alonso da bu yarışta yaşayabilir aksilik...neyse hayırlısı...

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

alonso kadar sinirlerime dokunan bir pilot daha yok, kaybettiğindeki tripleri verdiği demeçler kendini çok havalarda görüyo, ama bu şekilde giderse düşüşü yakındır diyorum

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

shumi hem yarışçı olarak hem de insan olarak çok iyi birisi...

ben shumi'yi tutarım...