McLaren yeni aracını tanıttı

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Cevapla
Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi
Mesajlar: 2066
Kayıt: 13 Eki 2006 [ 16:18 ]

McLaren yeni aracını tanıttı

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

Resim
Vodafone McLaren Mercedes Formula 1 Takımı, 2009 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda yarışacak yeni aracı MP4-24'ü İngiltere'deki merkezinde tanıttı.


Yeni araç, düzenlenen törenle dünya şampiyonu Lewis Hamilton ve takım arkadaşı Heikki Kovalainen tarafından tanıtıldı.

Vodafone McLaren Mercedes'in dünya şampiyonu pilotu Lewis Hamilton, yeni araçla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Ne zaman yeni bir araba pistlere çıksa yarış pilotu duygusal anlar yaşar. MP4-24'ün çıkışı benim için ayrı bir anlam taşıyor, çünkü bu araç müthiş görüntüsünün yanı sıra üzerinde dünya şampiyonunun numarası olan “1”i taşıyor. Yeni kuralları da göz önünde bulundurursak, bence bu yıl dünya şampiyonluğunun yolu açık. Bu ise tüm Formula 1 meraklıları için heyecan verici bir durum. Başarılı bir sezon daha geçirmeyi ve şampiyonluk için yarışmayı ümit ediyorum. Gerekirse mücadeleyi son yarışa kadar sürdürürüm ama şampiyonluğu son yarışa kalmadan bağlarsam daha iyi olur elbette.”

Heikki Kovalainen ise “Bu araba biçimlenirken uzaktan izleme fırsatını bulduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Woking'de, Brixworth'da, Stuttgart'ta herkes inanılmaz bir tempoda çalışıyordu. Kış boyunca gelecek sezon için iyi bir hazırlık yaptım. Sezona mümkün olabilecek en sıkı girişi yapmak için mühendislerle birlikte çok çalıştım. Pek çok kural değiştiği için çabuk adapte olmak çok önemli. Kendimi yeni sezona her zamankinden daha hazır hissediyorum” diye konuştu.

Kaportası büyük ölçüde değişen, ön ve arka kanatlarına yeni şekil verilen, kaygan lastikleri olan ve üzerinde kinetik enerji geri kazanım sistemi (KERS) bulunan MP4-24, teknik kurallarda yapılan büyük değişikliklere uyum sağlanması için Eylül 2007'den bu yana geliştiriliyordu.Cevapla