Önemli olan yarışların kesintisiz devam etmesi

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Önemli olan yarışların kesintisiz devam etmesi

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz » 19 Eyl 2006 [ 17:39 ]


FIA, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın ödül verdiği törenle ilgili olarak Türkiye'ye 5 milyon dolar para cezası verdi.

Soruşturma başlatılmıştı
İstanbul'da düzenlenen Formula 1 Yarışları'nda birinci olan sporcuya KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat kupayı verdiği için FIA soruşturma başlatmıştı.

Tahincioğlu ve Asena temsil etti
Görüşme TSİ 10.30'da başladı. Toplantıya, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Motor Sporları ve Organizasyon AŞ (MSO) Genel Müdürü Baran Asena katılıyor.

Saygıyla karşılıyoruz
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Motor Sporları Organizasyon A.Ş. Murahhas Azası İlhan Parseker, Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu´nun (FIA) Türkiye´ye 5 milyon dolar para cezası vermesiyle ilgili olarak, ´´Bizim için önemli olan İstanbul Park´taki yarışların kesintisiz devam etmesiydi. Verilen para cezasını saygıyla karşılıyoruz´´ dedi.

Karar aşamasında toplantıda değildik
İstanbul Ticaret Odası Başkanı (İTO) Murat Yalçıntaş ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Mümtaz Tahincioğlu ile birlikte FIA´nın Paris´teki merkezinde bugün yapılan olağanüstü toplantıya katılan Parseker, yaklaşık 1 saat süren toplantının ılımlı bir havada geçtiğini söyledi. İlhan Parseker, Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix´sindeki podyum törenine ilişkin düzenlenen toplantıda en çok, seremoninin tasarlanarak yapılıp yapılmadığının sorulduğunu bildirdi. Parseker, savunmalarını yaptıktan sonra toplantıdan çıktıklarını dile getirerek, ´´Karar aşamasında toplantıda değildik. Bizim için önemli olan İstanbul Park´taki yarışların kesintisiz devam etmesiydi. Verilen para cezasını saygıyla karşılıyoruz. Bu konuda fazla da söylenecek bir şey yok´´ diye konuştu.Cevapla