Elektronik Sigara

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Cevapla
Kullanıcı avatarı
dovme
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 293
Kayıt: 03 Nis 2018 [ 11:45 ]

Elektronik Sigara

Mesaj gönderen dovme » 17 Kas 2018 [ 17:20 ]


Elektronik Sigara Deneyimi

Elektronik sigaralar insanların sigaranın sebep olduğu maddi, manevi ve sağlık gibi olası sorunların önüne geçmek ve kullananların periyodik bir şekilde bırakmalarını sağlamak amacıyla üretilmiştir. Ve başarı oranı oldukça yüksektir. Biraz irade ve destekle kullananların büyük çoğunluğunda bu kötü alışkanlık büyük oranda ortadan kalkmıştır.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasındaki Farklar

Geçmişte sigara denildiğinde akla tütünden üretilen ve insan sağlığına oldukça zararlı etkileri bulunan ürünler gelmekteydi. İnsanlar sigara içtikten sonra sonra maddi ve manevi oldukça zarara uğramaktaydılar. Bu etkilerin kimi kısa vadede kendini gösterirken kimi ise uzun vadede kanser gibi hastalıklarla kendini göstermektedir.

Elektronik sigara ve normal sigara arasındaki farklar içinde en öne çıkanlar zarar ve içilme gayesidir. Bu iki ürün birbirine benzese de esasında birçok yönü ile birbirinden tamamen ayrılmaktadır.
Elektronik sigaralar içinde bulunan elektronik bir sistem ile birlikte likit dolu tüpün koyulması ile kullanılmaktadır. Çalışma prensini tüp içerindeki likit sıvının makinenin çalışması sonucu buharlaşmasıdır.

nbase Elektronik sigaralar içen insanların ihtiyaç duyduğu nikotin hissini bu buhar yolu ile kullananlara vermektedir. Eğer sigarayı bırakmak istiyor fakat bunu bir türlü yapamıyorsanız elektronik sigaralar bu konuda tiryakilere oldukça yarar sağlamaktadır. Bu ürünün kullanılması ile birlikte beyinde oluşan nikotin isteğini ortadan kalkmaktadır. Bunun sonucu olarak da uzun dönemli olarak büyük zararlara sebep olan sigaradan kurtulup daha uzun ve sağlıklı yaşamanıza yardımcı olmaktadır.


Elektronik Sigaranın Sigara Bırakmada Etkisi

Elektronik sigaranın sigara bırakmada etkisi son zamanlarda oldukça tartışılan bir konudur. Tartışmaların bir tarafında yetersiz olduğunu savunanlar varken diğer tarafında kaliteli elektronik sigaralar ile ve uzmanlar tarafından belirtilen metotlarla yapıldığından sigarayı bıraktırma konusunda oldukça etkili olduklarını savunmaktadırlar.

Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda belirtilen şekilde uygulandığında elektronik sigaraların bıraktırma etkisi yüzde 70’lere kadar çıkmaktadır. Bu metot ise esasında oldukça basit ve mantıklıdır. Sigarayı bırakmak isteyen kişi önce bu elektronik sigaralardan yüksek dozajda kullanmaktadır. Sonra belirli periyotlar da bu oran azaltılmaktadır. Bu oranı ise uzmanlar belirlemektedir. Çünkü herkesin bağımlılık derecesi ve vücudunun gösterdiği reaksiyon farklı olmaktadır.

Süreç sonunda ise dozaj tamamen kesilmekte ve bağımlının artık sigara içme isteğinin tamamen ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Düzenli şekilde bunu uygulayan insanların birçoğu sigarayı bırakmışken bir kısmında ise oldukça azaldığı gözlemlenmektedir. Zaten elektronik sigaraların üretilme amacı da insanlara sigarayı bıraktırmaktır. Cevapla