Sahibine zarar iyilik, enayiliktir... (ATASÖZÜ)

AktüelBilgi Ana Bölüm
Cevapla
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6092
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

Sahibine zarar iyilik, enayiliktir... (ATASÖZÜ)

Mesaj gönderen VSaBaH »

Sahibine zarar iyilik, enayiliktir... (ATASÖZÜ)

Karşı tarafa yapılan iyilikle enayilik arasında çok ince bir çizgi vardır. Bu çizgiyi netleştiren ise yapılan iyiliğin, iyiliği yapan kişiden götürdükleridir. Yani yapılan iyilik sahibine zarar verecek derecelere gelmişse kimse kusura bakmasın bu iyilik değil düpedüz enayiliktir. Bencillik gibi görünse de insan önce kendi çıkarlarını ve çevresindeki yakınlarının çıkarlarını düşünür ve düşünmelidir de. Çünkü başkalarına yardım edeyim derken kendisi yardım alacak durumlara düşebilir.

Örnek vermek gerekirse;
Diyelim elinizde 1 adet ekmek var. Ve bu ekmekle siz hayatınızı devam ettirmek zorundasınız. Ama yiyeceği olmayan ve ölmek üzere olan 2 de insan gördünüz. Siz elinizdeki ekmeği ikiye bölüp ikisini de onlara verirseniz, siz ekmeğe muhtaç hale gelirsiniz. Siz kendi canınızı tehlikeye atarsınız. İşte bu iyilik değildir. BU ENAYİLİKTİR!


 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Cevapla