Tanımlı Alonso ve Trulli Sistem Değişikliğini Eleştirdi

Dünyanın bir numaralı motor sporu hayranları bu bölüm sizin için!!!
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Erhanbay
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 400
Kayıt: 06 Şub 2007 [ 13:05 ]

Tanımlı Alonso ve Trulli Sistem Değişikliğini Eleştirdi

Mesaj gönderen Erhanbay »

İki dünya şampiyonluğu bulunan Fernando Alonso sezon başlamadan hemen önce FIA'nın açıkladığı kural değişikliğini eleştirdi.
Yönetim kurulu Salı günü bu ay sonunda başlayacak sezondan itibaren geçerli olmak kaydı ile pilotlar şampiyonluğunuı belirlemede yarış galibiyetleri sayısının ilk olarak göz önünde bulundurulacağını açıklamıştı.
Bu karar ile eğer bir pilot rakiplerinden daha fazla puan alsa bile yarış galibiyeti az ise şampiyon olamayacak.
Alonso bu kural değişikliğinin spora faydalı olmayacağına inanıyor ve FIA'yı takımlara pilotlara ve taraftarlara kulak vermediği için eleştiriyor.
Bununla birlikte Formula 1'in geleceği için de endişelenen Renault pilotu yakın gelecekte bazı kuralların hâlâ değiştirilebileceğini umuyor.
Alonso: "Sporun kurallarında sürekli olarak değişiklik ihtiyacını anlamıyorum. Bu gibi kararların sadece taraftarların akıllarını karıştıracağını düşünüyorum"
"Formula 1 takımlar sponsorlar pilotlar ve hepsinin ötesine dünya çapındaki taraftarlar sayesinde 50 senedir var oluyor ve (taraftarların) hiçbiri görüşlerini FIA önünde ifade edemedi."
"Başlamak üzere olan etki edecek kararlarla ilgili pek değil ama önümüzdeki yıllarda rekabetin geleceğine etki edecek olanlardan endişe ediyorum"
"Umarım bir şekilde kısa zaman içinde bu ölçütler tekrar gözden geçirilir."
Fernando Alonso'nun Renault'taki eski takım arkadaşı Jarno Trulli de bu hafta Dünya Motor Sporları Konseyi'nden çıkan kararın olumlu herhangi biryanı olmadığı gibi olmusuz bir çok getirisinin olduğunu belirtti.

Trulli: Formula 1 kendini yok etmek istiyor gibi görünüyor ve biz de başka şampiyonalarda yarışmak zorunda kalacağız."

34 yaşındaki Trulli 2002 ve 2004 sezonuna benzer bir durum oluşmasında şampiyonun daha da önce belireneceğini işaret etti.

Trulli: "Kamuoyuna dahasını vermeye çalışmak doğru olan şey ama bu Formula 1'in ruhunu zedelememeli. Çok ama çok endişeliyim"Cevapla