İlginç itiraflar

Bu bölümümüzde gülmekten kırılacaksınız...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 196
Kayıt: 19 Şub 2008 [ 10:10 ]

İlginç itiraflar

Mesaj gönderen Meriç » 31 Tem 2010 [ 12:50 ]


http://www.itiraf.com sitesine gelen ilginç itiraflar :D :D

Patavatsız
Yeni evlenen arkadaşıma "O kargaşada fotoğraf da çektiremedik, artık bir dahaki sefere!" demiş olamam değil mi? Hayır hayır, kesinlikle dememişimdir!

Aşkımızın meyvesi
Yaklaşık 6 yıldır tanıdığım ve adından dolayı Musevi olduğunu düşündüğüm üniversite arkadaşımın adının, babasının ve annesinin isimlerinin ilk hecesinden oluştuğunu öğrendim. Bari sonuna bir de A.Ş. ekleseydiniz de, tam olsaymış!

Hızlı Gonzales
Aşırı hızdan sürekli ceza yiyorum. İlk 15 günde ödeyerek ceza indiriminden faydalanıp mutlu oluyorum. Bu nasıl bir "Polyannacılık"tır anlayamadım doğrusu.

Vurdum kaldı
Odamda yere saçılmış gibi duran 4 tane terlik var. Hayır efendim, dağınık falan değilim, sadece o terliklerin her birinin altında tosun gibi böcükler var. (ıyyyyy)

Anne deme bana
Üst kattaki arızalı teyzenin, arızalı köpeğinden tüm bina şikayetçi. Köpeğin tüm gece havlaması yetmezmiş gibi, bir de onunla kavga eden teyzenin sesi gecenin sessizliğini yırtıyor adeta. Artık dayanacak gücüm kalmadı, polise telefon açayım diye düşünürken, havlayan köpeğe “Anne deme bana, anne deme. Annen yok senin artık. O şırfıntıyla gezerken düşünecektin bunları” dedi. Kendisini Allah'a havale ettim ve gülmekten arayamadım polisi.

Kız gibi araba
Sabah uyku sersemi, bir satılık araç ilanını inceliyorum ve sonundaki cümleyle uykum açılıyor: "Sigara veya alkol kullananlar aramasın, kesinlikle satış verilmeyecektir". Beyefendi biz sadece arabanıza talip olmuştuk, kızınıza değil.

Fazla yazılan sıfır
Hatalı düzenlenen bir fatura için firmayı aradığımda, "Bu kadar büyütmenize gerek yok, ben sadece bir sıfır fazla yazmışım." cevabını almıştım. Fazla yazdığı bir sıfır ile oluşan rakam, insanın hayatını değiştirecek halde olunca, bu mantıklı(!) açıklamadan sonra geriye tek seçenek kaldı, bu kadın kesin sarışındı!

Bekledim de gelmedin
Boşanma duruşmamıza geç kalıp, hakime "Beni neden beklemediniz?" diye soran ve fırçayı yiyince rahatlayan(!) bir kocam vardı!

Kayınvalide
Gelinlik provalarımı kaçırmayan kayınvalidem, ilk provada şişman göründüğümü, ikincide çok zayıf olduğumu, üçüncüde çok uzun göründüğümü, dördüncüde bu gelinlikle cüce gibi kaldığımı iddia etti. Son provadaki iddiasını merakla beklemekteyiz.

Belgeseller
Uyku tutmadığı gece televizyonda yayınlanan arıcılıkla ilgili bir belgeseli seyredip birkaç gün sonra arıcılık yapmaya başlayan adam benim babam, aradan biraz zaman geçince başka bir uykusuz gecede yine bir belgeselde kuyu kebabının yapılışını izleyip bahçeye kuyu yapan da benim babam... Televizyondaki belgesellerin yayından kalkmasını isteyense ben oluyorum. Korkuyorum arkadaş, yalan değil!

Ramazan hazırlığı
Bu yaz Ramazan ayı bayağı zorlu geçecek, çok kilo kaybederim diye yediğim yemek miktarını iyice artırdım. Kendimi kış mevsimine hazırlık olsun diye yağ depolayan ayılar gibi hissediyorum.

Topuk meselesi
Alışveriş yaparken gözüm vitrindeki ayakkabıya takılıyor, hemen içeriye girip numarasının olup olmadığını soruyorum. Satıcı teyze yüzüme ters ters bakıp ''Zaten boyun uzun, bir de topuklu ayakkabı giyip ne yapacaksın?'' deyip tersliyor. O neydi öyle ya!

Yanlışın yanlışı
"İsviçre'de hayat bayram olmadı!" diye bazen yüksek sesle bağırdığım şarkı sözünün aslında "Hiçbir kere hayat bayram olmadı!" şeklinde olduğunu öğrenince çok sevinmiştim. Hem kendim hem de İsviçreliler için. Zavallıların niye hiç bayramı yok diye içlendiğim anlar bile olmuştu ya. Evet; salak ve yufka yürekli biriyim ben.

Diğer taraftan bildiriyorum
Ameliyat masasına yattığınızda, parmaklarınıza cihazlar takıldıktan sonra tam karşınızda duran monitördeki düz çizgilere bakıp, "Ben öldüm mü?" diye sormayın. Zira görevlinin "Yok abla bozuk o cihaz." demesiyle korkunuz iki kat artar, ameliyathanede kaldığınız 1 saat size 1 ay gibi gelebilir.

Genetik kod hatası
Kendisine hiç benzemediği halde ablamın oğlunun aynı büyükbabasına benzediğini söylemesinde, babamın doğum hediyesi olarak kendisine aldığı sıfır arabanın etkisi var tamam da; bana ne oluyor ki arkasından olanca samimiyetimle(!) ''Evet, aynı büyükbabası'' diyorum? Genetik midir nedir bu yalakalık bizde?

Detone
"Mihriban" türküsünü ne derece güzel söylediğimi, mutfaktan balkona; "Sus ulan sapık!" diye bağıran anem sayesinde farkettim. Kadıncağız hüzünlendi heralde.

Değişik
Son model lüks arabayı paraya kıyıp alan, akabinde Lpg taktıran, gazın litresi sırf birkaç kuruş daha ucuz diye onlarca kilometre yol gidip gaz dolduran bir kuzene, "Cimrilik aslında kendinden yemektir" lafını doğrularcasına; emanet aldığı bu arabayı sarhoş halde kazada mahveden ve kaskoyu yakan diğer bir kuzene sahibim. Kısacası gururluyum, mutluyum ve renkliyim...

İki isimli
Büyük oğlum iki isimli ama hep ilk ismini kullandığımızdan ikinci ismini fazla bilen yok. Oğlum sünnet olacağında davetiyeye iki ismiyle yazdık ve şenlik başladı. İkinci ismine bakıp benim başka bir oğlum daha (gayrimeşru falan) olduğunu düşünenleri mi ararsınız, ablamın oğlunu da sünnet ettireceğimi sananları mı (ismi bile uymuyor ama insan bu, kendisine göre yerini buluyor), iki hediye getirip ikinci çocuğu arayanları mı, "Dedesinin ismi güzel değil mi de ikinci bir isim daha koydunuz?" diye azarlayanları mı ararsınız. Aman be, iyi ki çocuğa ikinci bir isim koyduk yani. Öffff!

Gidelim Freud
1 hafta sonra nişanlanıyorum. Annem evlenmeye karar verdiğimizi öğrendiğinden beri hergün "Kesin nişanlanıyorsun değil mi?", "Hala vazgeçmedin mi?", "Sen hayatta evlenmezsin." türü cümleler kuruyor, ben de şakaya vurup gülüyorum. Ama işin aslı şu ki, fobim dolayısıyla evlenme kararı aldığımızdan beri uyuyamıyorum, yemeden içmeden kesildiğim için 5 kilo verdim. Babam psikoloğa götürmeyi teklif ediyor, annem bombayı patlatıyor: "Ne psikoloğu? 3 senedir vermeye çalıştığı kiloları 1 ayda verdi, biraz daha bekleyelim 3 kilosu kaldı!"

Bu ne perhiz
Arkadaş toplantımızda, benim evimde biraraya geldiğimizde, konuşmasında memur (polis) eşi olmanın inceliğinden, nasıl davranması gerektiğini iyi bildiğinden uzun uzun bahseden, görgü kurallarını nasıl güzel uyguladığıyla övünen sevgili arkadaşım, keşke bana getirdiğin hediyenin üstündeki fiyat etiketini de sökmeyi akıl edebilseydin. Yazık oldu ama değil mi onca konuşmaya?

Karışıklık olmasın
Ablam, yabancı erkek arkadaşıyla nişanlandı ve arkadaş ortamında bunu açıkladı. Ablamın da yabancı enişte adayının da İngilizcesinin iyi olmadığının öğrenilmesi üzerine arkadaşımın yorumunu aynen aktarıyorum. "İkisinin de İngilizcesi kıt, sakın çocuk başka bir şey söylemiş de kız yanlış anlamış olmasın?"

Zeka fukarası
"Bir ayda on kilo vermek için arayın" yazısını okuyup , "Bir ayda 15 kilo vermek için kaç kere aramak lazım?" diye soran bir canlı tanıdım! İfşa ederim.

Asabi sarmalar
Canı sıkkın, morali bozuk, stresli olduğunda kendisini sakinleştirmek için tencere tencere yaprak sarması yapan bir yengem var. Hakkını yemeyelim muhteşem yapıyor. Hepimiz dört gözle moralinin bozulmasını bekliyoruz. Hain miyiz? Bu konuda evet!

Dini bütün pilot
Arapça'yı yıllarca sadece dualardan bilen ve bu dili dini ile bütünleştirmiş bir milletin mensubu olarak, Arap kökenli bir havayolu ile seyahat ediyorsanız; binlerce metre yüksekte, pilotun uçuş hakkında verdiği standart bir bilgiyi dua olarak algılamanız ve "Dua okumaya başladı pilot, kesin düşüyoruz!!" diye düşünmeniz normal sayılabilir. Panik yapmayınız ve İngilizce anonsu bekleyip rahatlayınız.

İri kemikli
Otobüste muhabbet kurmak için "Nereden evladım?" diye soran teyze; "Modelistlik kursundan geliyorum." deyince, "Senden model manken falan olmaz evladım, parana yazık. Bildiğim bir doktor var, haftada 7 kilo verdiriyormuş, ona bir görün önce." diyerek psikolojimi niye bozdun ki sen benim? O modelistlik sandığın gibi mankenlik kursu değil; ben de şişman değilim, kemiklerim iri bri kere!

Unutma
Kocam artık hiçbir özel günü unutmuyor. Çünkü ona her şeyi hatırlatan bir telefonu var. Ayarları kim mi yapıyor? Tabii ki onun biricik akıllı karısı!

Acemiliğin boyutları
Trafiğe çıkmaya başladığımdan beri her gördüğüm dilenciye para vermeye başladığımı fark ettim. Zira beni kurtaracak bir "verilmiş sadakam" olmalı değil mi?

Nazar tedavisi
Cildimde güneş alerjisinden kaynaklanan kızarma ve kabarmaları gösterdiğim ve "Şu halime bir bak." diyerek derman bulmayı umduğum, bana baktıktan sonra "Ne oldu sana böyle nazar mı değdi?" diyen arkadaşım, vallahi de billahi de tıp fakültesi mezunu, bizzat ben gördüm diplomasını. Bir oku bir üfle bari, o da yok!

Aşk-ı Memnu bitmesin
Evli arkadaşlarla toplanıp hiç rahatsız edilmeden saatlerce PS oynayabildiğim akşamlardı, sevgilimin aramayacağından emin olduğum akşamlardı perşembe akşamları. Ah Bihter, sadece sevenlerini değil seni izlemeden fanatiğin olanları da üzdün. Sevenler, sevmeyenler örgütlenelim arkadaşlar, Aşk-ı Memnu bitmesin, her şey bir rüya olsun.

Not
Bir msn sohbetimiz esnasında "Thank you" diyerek teşekkürlerini ileten biricik sevgilim; "Not at all" (bir şey değil) diyerek teşekkürüne verdiğim cevap karşısında "Neyi not alayım; anlamadım?" dedin ya, daha bir sevdim seni...

Okuyan adamın hali başka
Kitapçıda, sırf yanındakine hava atmak için tek tek kitapları gösterip "Bunu okudum, bu bende var, bunu da okudum, bunu okumuştum." diye sıralayan vatandaşın muhabbetine, "Hakikaten çok güzel bir kitap, hele uçak kazası bölümü çok etkileyici." diye ortak oldum, tereddüt bile etmeden "Evet doğru o bölüm süperdi." diye tasdikledi. Ah bir de "okudum" dediği kitabın konusu Kanuni devrinde geçmeseydi...Kullanıcı avatarı
İlleqaL
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 158
Kayıt: 23 Tem 2010 [ 19:32 ]

İlginç itiraflar

Mesaj gönderen İlleqaL » 31 Tem 2010 [ 13:08 ]

:heh: :heh: Güzelmiş :haha:

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 1728
Kayıt: 22 May 2009 [ 20:01 ]

İlginç itiraflar

Mesaj gönderen ShiftlesS » 31 Tem 2010 [ 18:31 ]

Nazar tedavisi
Cildimde güneş alerjisinden kaynaklanan kızarma ve kabarmaları gösterdiğim ve "Şu halime bir bak." diyerek derman bulmayı umduğum, bana baktıktan sonra "Ne oldu sana böyle nazar mı değdi?" diyen arkadaşım, vallahi de billahi de tıp fakültesi mezunu, bizzat ben gördüm diplomasını. Bir oku bir üfle bari, o da yok!

Aşk-ı Memnu bitmesin
Evli arkadaşlarla toplanıp hiç rahatsız edilmeden saatlerce PS oynayabildiğim akşamlardı, sevgilimin aramayacağından emin olduğum akşamlardı perşembe akşamları. Ah Bihter, sadece sevenlerini değil seni izlemeden fanatiğin olanları da üzdün. Sevenler, sevmeyenler örgütlenelim arkadaşlar, Aşk-ı Memnu bitmesin, her şey bir rüya olsun.

:dancing: hahahah çok güldüm ya :D

Kullanıcı avatarı
PLaToNiKYuSuFCu
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar: 17
Kayıt: 04 Ağu 2010 [ 15:39 ]

İlginç itiraflar

Mesaj gönderen PLaToNiKYuSuFCu » 06 Ağu 2010 [ 15:49 ]

Süper ya çok güldüm :D Tşkler :)

Cevapla