Glee

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Cevapla
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Glee

Mesaj gönderen summer »

Glee
Resim
Nip/Tuck'ın yaratıcısı Ryan Murphy'den, tüm dünyayı kasıp kavuran, ödüllere doymayan müzikal komedi GLEE, şimdi FOXlife ekranlarında!

Mezun olduğu McKinley Lisesi'nde şuanda kaybedenler kulübü olarak anılan Glee Club'ı kendi zamanındaki gibi popüler günlerine yeniden döndürmeye çalışan genç ve yakışıklı İspanyolca öğretmeni Will Schuester ve yıldız olma hayaliyle yanıp tutuşan öğrencilerinin hikayesi, yediden yetmişe herkesi ekran başına kilitlemeye bu sezon da devam ediyor!

Nationals adlı büyük yarışmayı kazanmak için harıl harıl çalışan Mr. Schue önderliğindeki Glee Club'ın en büyük destekçisi ise okulun rehber öğretmeni hijyen takıntılı Emma Pillsbury. Glee Club'ın parlak sayılan öğrencileriyse; tiyatral kabiliyeti yüksek soprano Kurt (Chris Colfer), geri vokal olmayı reddeden diva Mercedes (Amber Riley), kız peşinde koşmak yerine okulun kabadayılarıyla mücadele eden gitarist Arty (Kevin McHale) ve sahnelerin yıldızı olmadan önce kekemeliğini yenmesi gereken tuhaf kız Tina. (Jenna Ushkowitz)

Will'in tek umudu iki gerçek yetenek ise şov korosunun yıldız olma yolundaki bileti olduğuna inanan, Rachel Berry (Lea Michele) ile pon pon kızların lideri, bir Hollywood yıldızı kadar güzel ve bir o kadar da baskın karakterli kız arkadaşı Quinn'e (Dianna Agron) ve takım arkadaşı küstah Puck'a (Mark Salling) karşı saygınlığını korumak zorunda olan Finn Hudson'dır. (Cory Monteith)

Herkes, karısı Terri Schuester (Jessalyn Gilsig) dahil, ne pahasına olursa olsun Glee Club'ı eski şaşaalı günlerine geri döndürmek isteyen Will'in deli olduğunu düşünürken, O herkese aksini kanıtlamaya çabalıyor. Ponpon kızların koçu Sue Sylvester (Jane Lynch), bütçesine bir anda ortak olan Glee Club'ın kapanması için türlü türlü tuzaklar kurmaya başlayınca Mr. Schuester ile aralarında büyük savaş başlıyor.

Glee, müzik aşkını, gelmiş geçmiş tüm hit şarkılara yer vererek ruhumuza yeniden aşılayan muhteşem bir komedi!Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi
Mesajlar: 2351
Kayıt: 07 Ağu 2006 [ 13:24 ]

Glee

Mesaj gönderen summer »

Resim

Ana karakterler

* Matthew Morrison : Will Schuester
* Lea Michele : Rachel Berry
* Cory Monteith : Finn Hudson
* Kevin McHale : Artie Abrams
* Chris Colfer : Kurt Hummel
* Dianna Agron : Quinn Fabray
* Amber Riley : Mercedes Jones
* Jenna Ushkowitz : Tina Cohen-Chang
* Mark Salling : Noah « Puck » Puckerman
* Jayma Mays : Emma Pillsbury
* Jessalyn Gilsig : Terri Schuester
* Jane Lynch : Sue Sylvester

Glee, Amerikan müzikal komedi-dram dizisidir. Ryan Murphy, Ian Brennan ve Brad Falchuk tarafından yaratıldı ve 19 Mayıs 2009'dan beri ABD'de Fox ekranlarında gösterilmektedir; Türkiye'de ise 18 Şubat 2010'dan itibaren Fox Life kanalında gösterilmektedir.

Cevapla