Kısa haberler ...

Teknolojide ki son gelişmeler...
Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Kısa haberler ...

Mesaj gönderen sıfır »

Asus 1.3Megapiksel kamera entereli 20" LCD sini duyurdu

Webcam diye tabir edilen, son yıllarda oldukça yoğun kullanılan ve dizüstü bilgisayarlarla beraber gömülü olarak geleye başlayan web kameraları, Asus' un duyurduğu PW201 LCD model 20" LCD monitör ile beraber artık LCD' lerle beraber gelmeye başlıyorlar. 16:10 yani widescreen diye tabir ettiğimiz geniş ekrana sahip olan monitör, 1680x1050 çözünürlüğe kadar çıkabiliyor. Üzerindeki kamera 1.3 Megapiksel ve usb aracılığı ile bilgisyaraya bağlanıyor. DVI-D, D-SUB VGA, Composite, S-Video gibi bağlantı portlarına sahip olan LCD oldukça profesyonel duruyor. Kontrast oranı 800:1 olan monitörde ayrıca 2x3watt gömülü hoparlörler bulunuyor.

Resim

LG' den 250Gb hafızaya sahip HD LCD televizyon

LCD ve televizyon teknolojosinde Philips ile beraber oldukça önemli bir yere sahip olan LG Electronics, 250Gb DVR hafıza kapasitesine sahip, plasma LCD televizyonunu duyurdu. Geçen seneki modelin aksine 160 yerine 250Gb hafızaya sahip olan televizyon 13 saat boyunca HD görüntü kaydedebiliyor. 1080p çözünürlük hassasiyetine sahip olmasından dolayı "full HD" diye sunulsada, daha önce de burada belirrtiğimiz gibi henüz tam olarak oturmuş bir HD görüntü formatı yok. Yani 6 ay sonra çıkabilecek yeni bir özellik sebebi ile bu televizyon HD görüntü ile % 100 uyumlu kalmayabilir. Henüz fiyatı hakkında bilgi bulunmayan LG 47LB1DR, 5000:1 kontrast oranına ve tam 47" genişliğe sahip.

Resim

Nokia ve Ati ortaklıklarını duyurdular

Cep telefonu pazarının en güçlü üyesi Nokia ve ekran kartı pazarının en güçlü iki üreticisinden biri olan Ati, Nokia ürünlerinde multimedya işlemcisi için ortak çalışacaklarını açıkladılar. Uzun süreli bir ilişki olacağı belirtilen duyuruda, önümüzdeki bir yılda ATI' nin Imageon isimli işlemcisinin geliştirilip kullanıma hazır hale geleceği söyleniyor. Ati' nin bu işlemcisinin son kullanıcıya nasıl yansıyacağı tam olarak bilinmese de, çok daha güçlü 3 boyutlu uygulamalar, daha kaliteli ses ve çok daha esnek avuçiçi ürünlerin bizleri beklediğini söylemek zor olmasa gerek.

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Bazı markalar jilet keskinliği sunduklarını
iddaa ede dursunlar dünya üzerinde başka
markalar boş durmuyorlar, Ülkemizde henüz
pek müşerref olamadığımız bir marka da
"vkmobile" . İnce, küçük, hafif (48 g)
900/1800/850/1900 MHz
128x143 65K STN 49.9x89.9x8.8mm
GPRS Class 10 WAP 2.0 SMS/EMS oyun
Bu arada Motorola ürettiği telefonlarda
konuşmanın yanında, ekmek kesme modu,
traş etme modu, arabesk faça modu gibi
kipler (modlar) de yerleştirse iyi olacak zira
RAZR (Razor/jilet) serisinden sonra scapel
(SCLP/bistüri) adında bir modelin hazırlığı
içerisindeymiş. Söz konusu model 0,5mm
kalınlığında olacakmış. Dikkat edelimde
konuşurken hacamat olmayalım bari.
VK Mobile VK2000

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Sony Transparan

Sony Transparan Tv üretmiş. Sony tasarım konusunda gerçekten çok iyi ve yeni teknolojileri bu kadar güzel tasarımlarla sunarak ne kadar kaliteli bir marka olduklarını gösteriyorlar

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

bertone villa

aile babası olacak zamazing yazarlarının gelecekte sahip olacakları otomobil neye benzer sizce ? fazla düşünmeyin işte burda
bertone villa
annem mersedesler için yayla gibi araba derdi. Bu da villa gibi araba olsa gerek
uçuşa hazır kanatlar açık

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

fantastik bilgisayar kasasi
Korku türünün üstatlarından olan H.P. Lovecraft'ın eserlerinden esinlenilen bir kasa modifikasyonu. Yoksa korku filmi karakteri mi deseydik?

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

ttnet adsl fiyatlarini protesto girisimi

PCnet dergisi, Türk Telekom'un fahiş ADSL fiyatlarını protesto etmek için bir imza kampanyası başlatıyor.
Dünya standartlarının çok altındaki hız ve çok üstündeki fiyatları kabul etmek istemeyen herkes bu girişime katılabilir. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! mevcut ADSL abonelerinin ve henüz abone olmayanların imzalayabileceği iki farklı form bulunuyor. Ayrıca webmaster'ların sitelerine ekleyebileceği çeşitli banner'lar da hazırlanmış.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

SmartDisk firmasının Firelite Xpress dediği bu zamazingo 60 gb kapasiteli. İçine attığınız dosyaları ekranında size listeleyerek gösterebilir ve ekranı da LCD, evet. Bir de size son kayıtların zamanını verir. Ne kadar boş hafızası kaldığını söyler ve dosyaları bulmanıza yardım eder.