USB üzerinden şarj edilebilen pil

Teknolojide ki son gelişmeler...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 2292
Kayıt: 23 Kas 2005 [ 20:20 ]

USB üzerinden şarj edilebilen pil

Mesaj gönderen sıfır »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

USB üzerinden şarj edilebilen piller - USBCELL

USB cihazlar ilk çıktıkları günden beri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Bu seferki ürün USB' den beklenenin de ötesinde bir hayli ilginç. Günlük kullandığımız AAs formatındaki şarj edilebilir pili düşünün ve bunun bittiği zaman kapağını açıp USB port üzerinden şarj edilebildiğini hayal edin. Moixa Energy adlı firma bu hayali gerçeğe çevirmiş ve USBCELL' i basına tanıttı.

Resim


Kapağını kapattığınız zaman normal bir kalem pilden hiçbir farkı kalmayan USBCELL' ler, bittiği zaman şarj olmak için herhangi bir ek kablo yada aparata ihtiyaç duymaksızın sadece kapağını açarak hafıza kartı gibi USB portuna yerleştirilmekle yetiniyorlar. Pillerin performansı ve şarj süreleri hakkında firma tarafından yapılan açıklama, 1300mAH kapasite sundukları ve 5 saat şarj süreleri olduğu.

Resim


Günümüzde 2500mAH kapasiteye kadar çıkabilen şarj edilebilir piller olduğu düşünüldüğünde, 1300mAH biraz düşük gibi gözükebilir fakat USB girişi ve kapak gibi dizaynlardan dolayı pil yatağı için kullanılan alan oldukça azaldığı için, 1300mAH bu tasarıma sahip bir pile göre oldukça iyi bir değer gibi gözüküyor. Bunun yanında kullanım kolaylığı ve kompakt yapısı sayesinde 1300mAH kapasitenin yeterli olacağı uygulamalar için vazgeçilmez piller olacağı kesin gibi.

USBCELL' lerin çiftinin fiyatı yaklaşık 20 Euro olarak açıklanmış durumda. Türkiye' ye ne zaman gelir şu an için bilemiyoruz fakat ürünün çok heyecan verici olduğu ortada :)Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 452
Kayıt: 18 Oca 2006 [ 22:20 ]

Mesaj gönderen serooo »

kardeş usb den dolan mp3 çalarlar bile çoktan çıktı

Cevapla