Siyah Süt / Elif Şafak

İnternetten ücretsiz olarak yayınlanan e-kitapları kaynak belirterek paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Siyah Süt / Elif Şafak

Mesaj gönderen swashbuckler »

elif şafak'ın hiçbir siyasi görüşüne,hiçbir tarihi tespitine katılmıyorum...orhan pamuk'a katılmadığım gibi.Aslına bakarsanız Nazım'ın da birçok görüşüne katılmam,Atsız'ın da...
Ama edebiyatta çok ses olmadığı sürece,farklı fikirler konuşulmadıkça,bu memleketi nasıl ileri götürebiliriz ki? Tartışmak,gelişmek,ilerlemek mecburiyetindeyiz arkadaşlar.
Ne Orhan Pamuk'un Atatürk'e hakaret etmesi Atatürk'ü küçültür,ne Elif Şafak'ın Ermeni sempatisi bizi küçük millet yapar.Nazım'ı büyük şair yapan Komünizm değildi,Atsız'ı idol yapan faşizm değildi.Onlar büyüktü...İkisinin de posterleri durur odamda karşı karşıya.
Kısaca,yazarlar zaten olağanüstü insanlardır...
Ayrıca unutulmaması gereken bir şey daha var.Fikirler,gerçekler,ne kadar eleştirilirse,o kadar kuvvetlenir.
Yazar olarak Elif Şafak...İlginç kalemdir...Beni hemen sıktı,ama bazı arkadaşlarım kitaplarını ellerinden düşüremediler.Okuyan arkadaşlar fikirlerini yazarlarsa sevinirim,belki kitabı tekrar okurum bu sayede,çok şey mi kaçırıyorum:)

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Siyah Süt / Elif Şafak

Mesaj gönderen Veda »

Şu an yapacapımız tartışmanın hiçbir anlamı olmayacağına inanıyorum. Hiçbir şey değişmeyecek bunu biliyorum. Ne sen ikna olacaksın ne de ben. Herkes kendi fikrine daha da bağlanıp ayrılacak.
Sıkması birkaç kitapla olacak şey değil. İlk eserlerini yazarın kendi bile beğenmiyorken...

Okumak işte bu anlamda yapabileceğimiz tek şey...