Eğitimde Ingilizce zorunluluğu...! (Ne hallere düştük..!)

Türk müsünüz? Türklüğünüze ve Türkçenize gönülden bağlı mısınız? Sağ ve sol görüş yerine bağımsızlığın öneminin farkında mısınız? O halde doğru yoldasınız! Artık siz de bu Büyük Uyanışın bir parçasısısınız..!
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

M.TUĞRUL yazdı:arkadaşlar warya bu kadar önemli bir konuya bu kadar ilgi az da olsa çok güzel bu ülke eğer bunlara bukadar hassasiyet gösteriliyorsa demekki biz yol alıyoruz...
açılan konular kadar da yorumlar da süper ben onları bile okuduğumda çok şey kazandığımı hissettim..

Türkçe wazgeçilmez vazgeçemeyiz..Bizim gibi gençlerin ufukları yaşlı yöneticilerde olsa bu ülke çok farklı yerlerede olurdu..bunun inancı içrisindeyim..ayrıca winni nin girdiği polemikte beni üzdü...çok sevdiğim sevmek tende öte saygı duyduğum bi insandı..
neyse aybik çok güzel bi nokta buraya zuhur etmen beni sevindirdi çoğu zamanda çıktığımızada çarşıya pazara gördüğümüz tablo içler acısı okdarki nasıl bi günah dewamlı içinde olursan meşrulaşır bu da öle artıık Türkçe bir kelimeymiş edasında Türkçeye dayatılıyor...Dil öğrenmek şart ama kullanmak şart değilki kullanmak şart olsa bile anadilde bu kadar yozlaşmayı yapanların milli bilincinden şüphe etmekten başka yapacak birşey yok...
Zaten Wolkan abim saolsun şu noktayı ben de taşımak istiyorum tekrar:
YABANCI DİL ÖĞRENELİR AMA TÜRKÇEYİ BİLMEDEN YABANCI DİL ÖĞRENİLMEZZZZZZZZZ ;) bu hep böyledir...

Bu noktayada yorum yapalım bana kalırsa...

la tuğrul bu ne yav? bana demişsin polemiğe girmesine üzüldüm... eyvallah, bende üzülmüştüm. ama ben adımdaki ( ki kendisi özel addır)
w için polemiğe girdim... sonradan aramızda (türkgenci ile) bir sorun kalmadı bence.... sen her yerde v yerine w yazmışsın.. ne diyeyim ben sana...,

şuursuz çocuum benim...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

walla öyle abi seni seviyorum ya

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

bende seni şuursuzum benim

hala " walla" yazsan bile...

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

winniethepooh yazdı:aramızda (türkgenci ile) bir sorun kalmadı bence....

Bencede kalmadı ;)

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

eyvallah kardeş...

Kullanıcı avatarı
DeVRiM
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen DeVRiM »

bu yabancı dilde eğitim tamamen dış devletlerin istediği birşeydir
dünyanın hiçbir yerinde yabancı dilde eğitim yoktur(sömürgeler hariç...) yabancı dil eğitimi vardır
düşünsenze bizler bir yıl boyuncasadece ingilizce gördük
bu işin sonunu TÜRKÇE'yi seçmeli ders yapmaya kadar götürmeye çalışacaklardır
aman dikkatli olalım!!! :sagolun:

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

hazırlıkta öğrendiğim şeylerin çoğunu unuttum ben. buna rağmen hazırlığı beraber okuduğumuz arkadaşlar içinde en iyi ingilizce bilenlerdenim. durum çok vahim. herkesin koskoca bir yılını yediler...

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

başlığı biraz geç farkettim kusura bakmayın.volkan söylediklerinde çok haklısın ve tüm arkadaşlar bi kaç sayfa olunca hepsine ayrı yorum getiremiyeceğim.ama özellikle eğitim dilinin ingilizce olması çok saçma çünkü kelime hazinesi çok küçük olan bir dil.türkçemizle anlatacağımız bir konuyu bir sürü kelimeyle zenginleştirerek en anlaşılır bir biçimde anlatırız ama ingilizca böyle değil.ingilizce yalnızca dil dersi olarak kalmalı.
ve bu foruma üye olduktan sonra dikkat ettiğim şey şu msn de falan (by),(yes)vs.artık bu tip cevap falan verecek olsam korkuyorum sanki bişiler elime vuracak diye :D bu tip şeyler sadece internette oluyor diye düşünebilirsiniz ama öyle olmuyor bi süre sonra dil alışınca herşeyde böyle yazılıyor.hatta bir gün sınavdada böyle internetten diliyle yazıyormuşum son anada farkettim.bazı şeylerin değerini :!: kaybetmeden anlamak lazım.

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

ya nasıl eğitimde ingilizce zorunluluğu biizm kendi dilimiz yok mu boşuna mı bu kadar çabalar savaşlar bayrağımız,marşımız,dilimiz noldu?Verilen tepkiyi görünce bende geri adım mutlaka atacaklarıdr.İlkbaşta biz kendi dilimizi düzgün kullanıyor muyuz?Tam kapsamıyla,işlevleriyle Türkçeyi günllük yaşamda kullanabiliyormuyuz?İngilizce gelişime ve büyümeye açık bir dil değil daha türkçe olan bir kelimenin tam olarak karşılığını bile bilmiyoruz.İnsanlar ingilizce bir kelimeyi birden fazla anlamda kullanıyorlar bir kelime üretmek için kelimeyi tamamen değiştiriyorlar.Ama türkçe öyle mi?Kullanım rahatlığı ve zenginliği bakımından bizim güzel Türkçemiz gibisi var mı?zorunlulukmuş ,Uluslarası ölçülerde yeteneğe sahip öğrenci de olmam böylece ilerde Dilim hakkında yapılan yorumlarada suçluluk duymadan cevap veririm.Gidip de ya o zamanlar zorunluydu yaptık işte ama bak ben gene bir Türküm Türkçemi korudum diye yalan sölemem.Başkalarına yaranmak için kendimizden fedakarlık etmek zorunda değiliz

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

katılıyorum prensese ama artık yabancı dil heryerde olcak işin biraz da siyasi boyutu war devletin 4/3 yabancı ortaklıkların elinde iletişim haberleşme karayolu deniz yolu hava yolu hem bağımlıu artık özelleştirme yapıldı fakat türk toplumu dinamiklerini kaybetti bu böyledir bundan sonrasını bilemiyorum ama bi önlem şart buda bizlere düşüyor...yapılır yapılmaz değil önceleri bi protesto sonraları bi misyon olur bu....