RTÜK'ü göreve davet ediyoruz..! (Desteklerinizi bekliyoruz)

Türk müsünüz? Türklüğünüze ve Türkçenize gönülden bağlı mısınız? Sağ ve sol görüş yerine bağımsızlığın öneminin farkında mısınız? O halde doğru yoldasınız! Artık siz de bu Büyük Uyanışın bir parçasısısınız..!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

RTÜK'ü göreve davet ediyoruz..! (Desteklerinizi bekliyoruz)

Mesaj gönderen VSaBaH »

RTÜK'Ü GÖREVE DAVET EDİYORUZ...!

Arkadaşlar sinanoglu.net aracılığıyla bizde artık bu Türk televizyonlarımızda yabancı yayına bir son vermek istiyoruz.. Desteğinizi bekliyorum. Yapmanız gereken çok basit. Aşağıdaki e-posta adreslerini kopyalayıp gerekli yere yapıştırdıktan sonra alttaki görüşle beraber göndermek..

Resim

:arrow: RTÜK'ü göreve çağırmak için aşağıda yer alan metni alttaki RTÜK görevlilerine kendi eposta kutunuzdan yollayabilirsiniz.

NOT: Aşağıdaki hazır yazıyı atmak yerine kendi özel görüşlerinizide belirtebilirsiniz.. Önemli olan aşağıdaki e-posta adreslerini kullanmanız...!

[/font]

Duyarlı Vatandaş yazdı:Sayın RTÜK yetkilileri,

Ülkemizde yayınlanan televizyon kanallarının bir çoğu, milli kültürümüzün ve dilimizin gelişmesine katkı sağlamaktan çok uzak bir seyir izlemektedirler. Bir çok kanalın da kurumunuzun sunmuş olduğu yayın ilkelerine aykırı yayınları bulunmaktadır.

Türk halkının geleneksel olarak kullandığı dillerle yapılan yayınların haricinde yabancı dil ile yayın yapan televizyon kanalları bulunmaktadır.. CNBC-e , DIGITURK ve Baby TV kanallarında İngilizce yayınlar yapılmaktadır. RTÜK kanuna göre; geleneksel diller haricinde tüm yayınlar Türkçe dili ile yapılmak zorundadır. Ayrıca STV, SKY Türk ve CNBC-e gibi kanallar, yayınlarının arasında vermiş olduğu reklamlarda, izleyicinin okuyabileceği şekilde REKLAMLAR ibaresini ekrana getirmemekte sadece ADVERTORIAL gibi yabancı bir kelimeyi ekrana taşımaktadır. Söz konusu uygulama, kanunlarınıza aykırı olup, ülkemiz insanlarını yabancı konumuna koyan ahlâki olmayan bir uygulamadır.
Diğer bir örnek ise; 0-3 yaş arası çocuklara yönelik olarak kurulmuş olan Baby TV kanalı, yayınlarının yarısını İngilizce dili ile vermektedir. Söz konusu uygulama hem kanunlara aykırı düşmekte hem de Türk millî eğitiminin genel amaçlarının, temel ilkelerinin ve millî kültürün geliştirilmesine, Türkçenin; millî birlik ve bütünlüğün temel unsurlarından biri olarak çağdaş kültür, eğitim ve bilim dili halinde gelişmesine engel teşkil etmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğum aykırılıklar ile ilgili olarak söz konusu kanallara ilgili uyarıları yapmanızı gerekirse çeşitli yaptırımlarda bulunmanızı ve tüm kanallara Türkçenin doğru kullanımı konusunda kati bir bildirimde bulunmanızı talep ediyorum.
Gereğinin yapılması konusunda hassasiyetle davranacağınızı umut ediyorum.
Saygılarımla

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

Dijitürk'ün yaptığı yabancı dildeki yayınlar, yabancı dilde reklâmlar almış başını gidiyor. Böyle mi koruyor RTÜK Türkçeyi?

Sormacaya yeterli katılımı göremedim :(

Kullanıcı avatarı
MaviGitar
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen MaviGitar »

verdiğiniz mail adrslerine bu maili yolladım. eğer bi faydamız dokunacaksa ne mutlu. ama gerçekten ana dilimiz elden gidiyor.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

güzellll

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Salih (saxblue), arkadaşım öncelikle teşekkür ederim.. Mutlaka bir işe yarayacaktır.. Çünkü RTÜK bir devlet kurumu. Bu yüzden böyle gönderilen iletileri göz ardı edemez.. Değerlendirmek zorunda.. Eğer duyarlı arkadaşlarımızın sayısı artarsa sonuç alabiliriz..

Bu şekilde e-posta yağmurlarıylasinanoglu.net adresinde Formula 1 'de Türkiye Pisti'nin ismi Speedpark'tan İstanbul Park 'a çevrilmiştir.. Bu da tamamen internet üzerinden gönderilen iletilerle gerçekleştirilmiştir..

YANİ BİR UMUT VAR...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi Cevhair, Final dergisi olan Genç Paylaşım da Sinanoğlu.net'in çalışmaları ile değişmiştir. Ayrıca birçok belediyeye Türkçe tabelâ yasası çıkarması için dilekçe gönderdik. Ve birçoğundan olumlu sonuçlar aldık.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

güzel ve dahi programı diye absürt bi prog war ve rtük çalışmalarda o kadar pasif kalıyorki...aynı zamanda bir bakanımızn el atmasına rağmen aynı pis yayın dewam ediyor ben rtüğe inanmıyorum tamamen yozlaştırmaya yönelik..

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

Takip Etmiyorum bile.....