IMF Nedir bileniniz var mı???

Türk müsünüz? Türklüğünüze ve Türkçenize gönülden bağlı mısınız? Sağ ve sol görüş yerine bağımsızlığın öneminin farkında mısınız? O halde doğru yoldasınız! Artık siz de bu Büyük Uyanışın bir parçasısısınız..!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

IMF Nedir bileniniz var mı???

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar belki ne düşünerek girdiniz bu başlığa ama ben sizi fazla meraklandırmadan söyleyim..

IMF- Uluslararası Para Tuzağı' dır..

:!: (Arkadaşlar cevap yazın demiyorum.. Ama sonuna kadar okursanız beni çok sevindirirsiniz...)

Uydurmuşlar IMF ülkelerin ekonmisine ilaç gibi geliyor, en kötü gününde bazı ülkelerin yanında oluyor diye.. Uydurmakla olmaz ben gerçekleri söyleyim..
IMF ülkelerin ekonomisine bir zehiridir. IMF ülkeleri en kötü günlerinde arkalarından vurur...

Türkiyemizin de düştüğü en büyük tuzaklardan biri maalesef kendine kurtarıcı olarak IMF'yi seçmesi.. Neymiş IMF ekonomik politiklararıyla ülkemizi krizden kurtaracakmış... Gel de gülme kardeşim... :lol:

IMF'nin mantığı oldukça basit aslına bakarsanız..Ülke Ekonimisini geliştirme veya düzeltme bahanesiyle ülkenin ekonomik birimlerini "Şöyle yap kurtulursun, Böyle yap gelişirsin" gibi vaatlerle kandırır, tabi ekonomik olaylar bunlar parasız, sermayesiz olur mu?
Bir takım ekonomik gelişmede bulunacaksan para harcayacaksın kardeşim.. Peki parayı nerden bulacaksın.. ??? Buldun bile IMF ne güne duruyor? O borç verecek ya sana.. Bunu önceden söylüyor zaten sana borcu düşünme diye.. :nono:

Sonra sen gaza gelip birşeyler yaptıkça IMF senin daha fazla borç alabilmen için yeni ekonomik planlar hazırlayacak, sana yardım edecek, bonkör davranacak (!)

Babasının hatrına vermiyor bu borçları tabi.. :huh: Yeri ve zamanı gelecek isteyecek bunları.. Tabi senin onun avucunun içine girdiğini farkedince.. Bunlarla kalsa yine iyi 10 yılda 20 yılda öder kurtulursun.. Bu borcuna bir süre verecek, sen bu süreyi aşınca faizi bindirecek borcuna... Faizin altından kalkamadığını görünce faizini ödemek için sana borç verecek tabiki faiziyle..
Öyle bir duruma geleceksin ki artık, faizinin faizini ödemek için faizle para alır duruma geleceksin.. :mad: :shock:

Ödeyebilcek misin tüm bu borçları ve faizleri? Tabiki hayır..!! Peki o ne yapacak? Hacze dökecek işi... Dükkanlarını haczedecek, tarlana ucuz fiyatlarla el koyacak, bir ülke için çok stratejik kurlumlar olan kurumlarına göz dikecek. (THY, Telekom gibi..), enerji kurumlarını zaptedecek..
BORCUN BİTSE AMENNA SEN FAİZLERLER UĞRAŞACAKSIN HALA...!

Peki ne yapmalı?
Resim

Ülkemiz bu tuzağa düştü bir kere. Ve aylık yılllık fazi binen borçlarla boğuşuyor. Stratejik kurumlarını özelleştiriyor.. Yani onların hizmetine sunuyor..

Arjantin buna en güzel örnek o da IMF mağdurlarından, sonuna kadar dayandı. IMF'nin yazdığı senaryoları harfiyen oynadı. Mis gibi bol fazili borçlarını aldı. :hoba: Baktı olacak gibi değil. :huh: Ülkenin ekonomisi kurtulacağına iyice batağa giriyor.
Bir tepik attı IMF'nin kıçına, ilk senesinde büyüme oranları %10'lara ulaştı.. Şimdi borçlarını ödemeye uğraşıyor..

Diyeceğim arkadaşlar.. Bu IMF akıllara ve ayrıyeten ceplere zarar bir kurum.. Başta IMF nedir diye sormuştum ya?? İşte şimdi cevaplayın bakalım.. IMF nedir?

UMARIM AKLINIZDA BİRŞEYLERİ DEĞİŞTİRMİŞ, BİR BİLMEDİĞİNİZİ SİZE GÖSTERMEDE BAŞARILI OLMUŞUMDUR..

ALLAH (CC.) IMF AFETİNDEN KORUSUN...!
En son VSaBaH tarafından 10 Oca 2007 [ 17:27 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

VSaBaH, zaten İMF amacı devletlerin onlara olan borçlarını birkaç yılda ödemesi değil, yıllarca faiz vermeleridir...

ayrıca bugüne kadar İMF ile anlaşma imzalayıp ekonomisini kurtaran tek bir ülke bile yokkkk...

daha da kötüsü hepsi aynen bizde olduğu gibi geriye gitti :?:

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

AMİN!!! çok güzel bi paylaşım VSaBaH, teşekkürler verdiğin bilgiler için farkında olmayanlar umarım farkeder bundan sonra ;) tuzaktan başka birşey değil malesef ki bu düpedüz kanlarla alınmış vatanı parayla satmaktır :boks:

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

gunce, bu paraları alan adamlar bunların hepsinin farkındalar zaten...

sorun şu ki insanımız o koltuğa oturanlara inanılmaz güveniyor.(niyeyse?)

ve" onlar bilmiyoda biz mi bilecez?" gibi saçma sapan bi fikir yürütüyorlar ( tabi buna fikir denirse )

biz bişey deyince " aman sus yerin kulağı var " yada " sen önce okulunu oku " moduna giriveriyorlar....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Öncelikle yazdıklarıma değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim..

gunce yazdı: tuzaktan başka birşey değil malesef ki bu düpedüz kanlarla alınmış vatanı parayla satmaktır

İşte bu sözlerinle aslında suçluyu bizim daha kolay görmemizi sağlıyorsun..Niye mi?

Amerika şu an dünyanın süper gücü ve bana o toprakları kazanmak için yaptığı bir tek savaş ismi söyleyin...!
Anladınız mı politika diye buna derler işte.. Adamlar tutturmuş bir yol gidiyorlar... :tuh:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

Paylaşımın için teşekkür ederim VSaBaH. Gerçekten konuyu çok güzel bir şekilde özetledin. Böyle giderse gunce'nin de dediği gibi kanla alınmış vatanı parayla satacaklar. Böyle olmaması için borçların hemen ödenmesi ve kabarmadan kapatılması gerekir. Eğer devletin bunu ödeyecek imkânı yoksa derim ki: Vatanı için canını veren bir millet parasını mı esirgeyecek?

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

TürkGenci, arkadaşım son derece haklısın..! Eğer göndereceklerimizi başkalrının cebine değilde gerçekten yerine ulaşacağını bilsek, çoğu vatandaşımızın bir maaşını gözünü kırpmadan vereceğine eminim.. Ben de aldığım bursu memnuniyetle feda ederim..

Ancak bu kadar şerefli bir haysiyetler var mıdır başımızda o büyük bir soru işareti....!

Yazdıklarımı Sn. Oktay Sinanoğlu hocamızdan öğrendim.. Biraz da kendi yorumlarımı kattım.. Eğer beğendiyseniz ne mutlu bana...! ;)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

Konuşmalarını, yazılarını örnek alınacak çok muhteşem birini seçmişsin. Tebrik ederim.