Nevşehir'de kurulacak üniversitenin adını kurtaralım..!

Türk müsünüz? Türklüğünüze ve Türkçenize gönülden bağlı mısınız? Sağ ve sol görüş yerine bağımsızlığın öneminin farkında mısınız? O halde doğru yoldasınız! Artık siz de bu Büyük Uyanışın bir parçasısısınız..!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Nevşehir'de kurulacak üniversitenin adını kurtaralım..!

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar Merhaba,

Uzun süredir sınavlarım dolayısıyla forumumuzda pek yararlı olamıyorum. Sadece sizin yazdıklarını takip etmekle yetiniyorum. Öncelikle bunun için özür dilerim.. İnşallah atlatalım şu sınavları diğer arkadaşlarımızla beraber forumumuzu yalnız bırakmayacağız..

Neyse sadete geleyim. Nevşehir'de ileride bir Üniversite kuruluması planlanıyor. Bu yüzden Nevşehir Valiliği' nden bu üniversitenin adının ne olması üzerine bir anket açmış. Ben oyladım ancak oylama sonuçları hiç iç acıcı değil.. Türkiye'de yaşıyoruz. Kurulacak üniversite bir Türk üniversitesi ancak Üniversite'ye verilmesi düşünülen isme bakar mısınız?

:!: Nevşehir Kapadokya Üniversitesi :shock: :shock: :shock:

Bu ne demektir ya? Yabancların gelip bizim güzelim Ürgüp 'ü Kapadokya (cappadokia) yapsınlar.. Trabzon valiliği'de gitsin bunu üniversitelerine ad olarak vermeye çalışşın.. Eğer illa ki Ürgüp'ü ön plana çıkarmak istiyorlar o zaman "Nevşehir Ürgüp Üniversitesi" olsun.. Güzelim eserlerimizi de yabancılaştırmamızın mantığı nedir anlamış değilim...

Bunlara gereken dersi vermeliyiz.. Ancak önce şu ankete bir el atmalyız..Ankette Üç şık var Nevşehir Kapadokya Üniversitesi olan şıkka vermeyin de hangisini arzu ederseniz ona verin..Ama Nevşehir Üniversteisini tavsiye ederim. Çünkü onun daha fazla oyu var.

:!: :!: :!: Lütfen Duyarsız Kalmayın.. 10 sn. içinde vereceğiniz bir oyla belki de çok önemli bir olaya imza atacaksınız..

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
:!: ANASAYFA DA SAĞ KISIMDA

:arrow: Şu anki sounçlar..
Resim

Arkadaşlar sadece Köstebek Forum olarak oy versek. O oylamayı avcumuzun içine alırız.. Lütfen oylamaya katılalım.. Duymayana arkadaşlarımıza da haber verelim..

:arrow: LÜTFEN FORUMUMUZDAKİ ANKETİ DE OYLAYIN..!
Ben de forumumuzda da bunun üzerine bir anket açıyorum. Bakalım kaç kişinin desteğini almışız.. Nevsehir.gov.tr de oyladıktan sonra bizim forumumuzdaki anketi de oylarsanız sevinirim...

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

walla bende Nevşehir Üniversitesine verdim cünkü abicim dediğin gibi nevşehir kapadokya ismi çok saçma Nevşehir Damat İbrahim Paşa ismide çok nasıl diyim kaba oluyor en iyisi Nevşehir Üniversitesi arkadaşlarada önerelim bence NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Evet arkadaşlar teşekkürler... Oylarınızla 763 oldu.. Az kaldı.. :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

765 oldu ;)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar anasayfadaki linki kaldırmışlar..

Artık neden kaldırıldı bilinmez....!

Umarım geç kalmamışızdır..
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ya wolkan abi bırakalım şimdi nevşehir isminde kapadokya hep wardır benim babam ben biliyorsun biznevşehirliyiz.yani araştırma yaptım..Kapadokya demek Nedemek peki dilimize yabancı kökenden girmiştir ve Güzel AtlarÜlkesi demektir...TÜrkçe olmasada türkçede kullanılır yabancı değildir ve ben olsam kapadokya üni. yapardım...Bİraz eğilimlere dikkat edetlim ben Damat ibrahim paşada olamsını onaylayabilirim kaba değil bilakis çok çok güzel bir de isimdir..Lütfen bu 1500 yıldır böyledir ve biz bu coğrafyada 2000 yıldır warız..ayrıca nden buralara takılıyoruz.İşte Türkiyenin en önemli Turistik Beldesi Alanya:::alaettin keykubat fethettiğinde orayı alaiye yaptı.. şimdi alanya nedenburaya takılmıyoruz bir harf bir harftir...Halen daha bunlar sürüyor 500 yıldır konyada sille diye nitelendirdiğimiz yer rum ların taktığı bi isim ..halen öyle..