Orhan Pamuk, Türkiye'ye laik bir yazar mı?

Türk müsünüz? Türklüğünüze ve Türkçenize gönülden bağlı mısınız? Sağ ve sol görüş yerine bağımsızlığın öneminin farkında mısınız? O halde doğru yoldasınız! Artık siz de bu Büyük Uyanışın bir parçasısısınız..!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

büşra, yorumların için teşekkür ederim. Bu tür ciddi mevzuları elimden geldiğince açık anlatarak hiç olmazsa çevremdeki insanlara doğruları gösterme niyetindeyim. Tabiki hedefim sadece çevremdekilere birşeyleri göstermek değil, vizyonumu elimden geldiğince geniş tutup daha çok kitlelere ulaşacağım inşallah.

Yazılarımda yaptığım araştırmanın haddi hesabı yok. Kimseye bilmeden laf söylemek istemem çünkü...

abicim öle düşünüosunuz ama adamın kitapları kaç dile çevrilip kaç bin satıo çok faşistçe düşünüyorsunuz

sıfır, sana bu durumu şöyle izah ediyim... Sen bir yabancı olsan, başka bir yabancı senin milletini veya fikrini sürekli övse, ona paralel şeyler söylese onu kitabını alıp okumaz mısın? Okursun ya. Tıpkı çeviri yapılan dillerin milletleri gibi okursun. Mevlana'nın Mesnevisi tam 20 dile çevrildi ama Mevlana vatanını peşkeş çekerek değil. İnsanlığa ışık tutan kitaplarıyla başardı bu işi. Mesnevi okunuyor. Neden okunuyor? Çünkü okuyan milletler onda kendinden birşeyler buluyor. Tıpkı Orhan Kemal'den buldukları gibi. Mevlana olumlu olarak, Orhan Kemal ise olumsuz olarak reklam ediyor bizi anlayacağın... Bu adamın 2-3 kitabını inceleme fırsatı buldum. Ancak düşünceleri hep aynı yönde. Adam tarafsız ayağına, şöhret uğruna vatanını peşkeş çekiyor. Diğer milletlerinde hoşuna gidiyor. Tüm kitapları mı böyle, haksızlık etmek istemem çünkü bilmiyorum.

alis, biz bilmeden kimseyi suçlamıyoruz kanıtlarımız var, ama sen bilmeden birilerini savunup, birilerini suçlamaya devam edersen, senin bu forumdaki geleceğini gözden geçirmek zorunda kalabiliriz.

Aklınca bir satır yazıyla Orhan Pamuk'u savunuyor,
Bir satır yazıyla Konyalılara yobaz diyorsun...

Ne kadar doğru düşün bakalım...?

Bu arada BENDE KONYALIYIM!!!

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
alis
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen alis »

2 satır bişi yazıyoruz 2 sayfa yazı yazıyorsunuz ne bu düşmanlık anlamadım .

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

2 satır yazmanın sebebi 2 satırlık şey bilmen...

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

Hakarete Gerek Yok !!

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

hakarete gerek yok !!
bunu benim için yazdıysan belirtirmisin nerede hakaret war......ben bulamadımda

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

"2 satırlık şey bilmen..."

sen buna ne diosun

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

hakaret anlayışımız ve değer yargımız farklı sen okumuyorsun herhalde aynısı sana denilse ne yaparsın yobaz diye...benim ki hafif bile kalır..

Kullanıcı avatarı
NasSsLi
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen NasSsLi »

bencede çok faşistçe düşünüosnuz bence hakkedio tamam ATATÜRK için o yazıyı yazmış olabilir ama sonuçta önemli bi yazarımız...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

LP_placebo_7 yazdı:bencede çok faşistçe düşünüosnuz bence hakkedio tamam ATATÜRK için o yazıyı yazmış olabilir ama sonuçta önemli bi yazarımız...

Atamıza laf edenin, vatanını satanın neresini savunacağız söyler misin LP_placebo_7 ? Ben bu tür bir nankörlük karşısında duyarsız kalamam, isterse dünyanın en büyük yazarı olsun. O adam benim gözümde koskoca bir 0

Bu sadece benim için böyle olmamalı. Tüm Türk milleti ve sizin içinde bu geçerli olmalı. Nobel ödülü bir hiçtir anlıyor musunuz? Atamızla, vatanımızla kıyaslanmayacak ölçüde bir hiç. Eğer önemli bir ödül olsayı, Atom Bombası gibi insanlığın sonuna neden olabilecek bir buluşun sahibine verilmezdi.

Arkadaşlar bu kadar söylediklerimiz yalan olamaz. Araştırdım diyorum. Orhan Pamuk atalarımıza laf etmiş. Nasıl bizim düşüncelerimizi Faşist olarak nitelendirirsiniz. Sizin bu ülkede yaşamanız için Orhan Pamuk denen şerefsiz kan dökmedi...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
NasSsLi
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen NasSsLi »

ya tmm biz yalan demiorz bence hak etti siz ne derseniz deyin ama şunu da unutmayın ben onun hak ettiğini düşündüğüm için ATATÜRKÇÜ olmayı da unutmuorm bnm görüşlerime saygı duyun