5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları [Bir Dünya Dili TÜRKÇE]

Türk müsünüz? Türklüğünüze ve Türkçenize gönülden bağlı mısınız? Sağ ve sol görüş yerine bağımsızlığın öneminin farkında mısınız? O halde doğru yoldasınız! Artık siz de bu Büyük Uyanışın bir parçasısısınız..!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar bundan önce sizlere hep vatanımız üzerine oynanan oyunları ve önümüzü kesen hain olayları elimden geldiğince anlattım. Ama bu kez farklı bir konuda sizlerle birşeyler paylaşmaya çalışacağım. Hani biz bu işe Büyük Uyanış adı altında başladık ya, gerçektende Türk Milleti artık yavaş yavaş birşeylerin farkına varıyor.

Geçenlerde Türkiye'de gerçekten çok gurur verici bir Olimpiyat düzenlendi. Dünyanın dört bir yanındaki tam 100 ülkeden, 550 tane yabancı arkadaşImız, bize ne kadar güzel bir dilimiz olduğunu ve Türkçe'nin herşeyiyle bir dünya dili olması gerektiğini bize o kadar güzel hatırlattı ki, böyle bir dile sahip olduğumuz için kendimizle gurur duyduk.

İşte Türkçemizi korumanın ve yaşatmanın önemini bize bir kez daha hatırlatan o olimpiyat...

5.ULUSLARASI TÜRKÇE OLİMPİYATI

Tam 100 ülkeden 550 yabancı arkadaşımız, bizim dilimiz, gurur kaynağımız Türkçemizle şarkılar,türküler söyledi,şiirler okudu. Hatta bununla da kalmayıp Stand-Up gösterileri, taklitler yaptı. Onlardan herbirini izlerken tüylerim diken diken oldu gerçekten.

Biraz vaktinizi harcayıp aşağıdaki vidyoların hepsini izlemenizi tavsiye ederim.

:arrow: 5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı'nde ilk 10'a kalan şarkılar
[youtube][/youtube]

:!: :!: :!: 5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı Şampiyonu (Şarkı Dalında)
HAVSA - MAKEDONYA
[İNANILMAZ BİR YORUM]
[youtube][/youtube]

:arrow: 5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı Şampiyonu (Şiir Dalında)
KEPEZ - KIRGIZİSTAN

[youtube][/youtube]

Gurur kaynağımız olan bu arkadaşlarımız, Beyaz Şov'a konuk olmuşlar ve bakın neler yaşanmış [ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM :D]

:arrow: İşte muhabbetine doyum olmayan Mozambikli arkadaş! :D
[youtube][/youtube]

:arrow: Olimpiyat Şampiyonu olan Havsa,şarkısıyla Beyaz dahil herkesi büyüledi...!
[youtube][/youtube]

:arrow: Bangladeşli arkadaşın Kadir Inanır takliti (Yıkılacaksınız) :D
[youtube][/youtube]

Biz kendi dilimizi yabana atıp, İngilizceyle güzelim dilimizi berbat edip, adeta yokolması için elimizden geleni yapalım, elin yabancısı bizim dilimizle şarkılar,türküler söylesin, dilimizi öğrenmek için can atsın.YORUM SİZİN...!

Bu gençlere böyle güzel Türkçe öğreten, böyle müthiş bir organizasyonda emeği geçen herkese SONSUZ TEŞEKKÜRLER...!

Resim

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

komşunun tavuğu kaz görünür hesabı var burda. bizim dilimiz bu kadar şahane. bu kadar güzel ama biz okullarda ingilizceyi şart koşuyoruz. alakasız işlerde ingilizce arıyoruz. akıllanmayız biz...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

winniethepooh yazdı:komşunun tavuğu kaz görünür hesabı var burda. bizim dilimiz bu kadar şahane. bu kadar güzel ama biz okullarda ingilizceyi şart koşuyoruz. alakasız işlerde ingilizce arıyoruz. akıllanmayız biz...

Aynen öyle Mustafa. Maalesef millet olarak çok özentiyiz. Batıya özenip kendi varlıklarımızı hiçe sayıyoruz ne yazık ki..

Eskiden Batı bizim özentimizdi, bizim yaptıklarımızdan ders alır, medeniyeti öğrenirdi. Şimdi ise biz o durumdayız. :(
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

bi fark var volkan. bize özenen batı bizden medeniyeti öğrendi ama biz onlara özendikçe medeniyetsizliği vahşiliği öğreniyoruz...

Kullanıcı avatarı
Emae_
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Emae_ »

Çok izlemek istemiştim olmadı akşama izlicem gerçekten çok gurur verici..
Hepsine yorum yazamasamda yine çok güzel bir paylaşım emeğine sağlık Volkan..

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

ingilizce uluslararası bir dil olduğu için okullarda öğretiliyor. Özentilik konusunda sizlere sonuna kadar katılıyorum
öyle arkadaşlarımız var ki onlara bakamıyorum bile çok çirkin şeyler bunlar. Türkçe olimpiyatlarının sadece şiir okuma bölümünü
izleyebildim ve çok beğendim. Aralarda çok akıcı konuşuyorlar. Mesela okulum da bizim sınıfı çıkarsalardı oraya hiç kimse iki
kelime edemezdi. Türkçe çok zor bir dil olmasına rağmen çok güzel kullanıyorlardı bu organizasyonu çok sevdim
SAMANYOLU tv ye çok teşekkürler =D>

paylaşım için çok teşekkür ederim VSaBaH

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum. olimpiyata katılan arkadaşlarımıza bir bakın lütfen
ne kadar sevgi dolu sıcacıklar. ben; ülkesi dini rengi ırk ı ne olursa olsun hepsini çok seviyorum
çünkü İNSANLAR . geçmişte onların ülkeleriyle bizim ülkemiz arasında neler yaşandı neler oldu
bunların şu anda bi önemi yok çünkü geçmişte oldu ve önemli olan tekrarlanmaması zaten tarihin de
bizlere öğretilme amacı budur geçmişten ders alıp gelecekte tekrarlanmamasını sağlamak. bu da insanları sevip
değer vermekten geçiyor...
insanları sevelim arkadaşlar politikacısı bush olanları bile. unutmayalım ki sevdiğimiz kadar seviliriz ;)

Kullanıcı avatarı
The_Maniac
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen The_Maniac »

Dikkat ederseniz neye özenirsek orjinalinden daha iyi yapıyoruz.Bizde bu taklitçilik merakı olmasa kendi varlığımızı geliştirmeye çalışsak dünyada çok önemli yerlere geleceğimize dair garanti verebilirim.