Spikerlik Kursu

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
112sercan
Acemi Üye
Acemi Üye

Spikerlik Kursu

Mesaj gönderen 112sercan »

Hangi LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! ve Spikerlik Kursu, öğrencilerine sunduğu teknolojik imkanlarla piyasada tercih sebebi ve aranan bir kurum olmuştur. Bugün de sizlere sektörün önde gelen spikerlik kursu Hakan Öztürk Medya’yı diğer kurumlardan ayıran özelliklerinden bahsedeceğiz.

Sanal Prompter

Öğrenciler sanal prompter aracını kullanarak kendilerine özel sayfalarında yer alan haberler ile alıştırma yaparak kendilerini geliştirmektedirler. Sadece öğrencilerin değil bu işe merak salmış kişilerin de isteklerine cevap veren Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi bu konuda dikkatleri üzerine çekiyor. Sanal Prompter’a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Öğrencilerine sadece kurs saatlerinde değil kurs saati dışında da eğitim hakkı veren Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi bu yönüyle de diğer spikerlik kursları arasında ön plana çıkmayı başarıyor.

Uygulama Televizyonu

Öğrenciler uygulama televizyonu ile birlikte hazırladıkları programları yayımlayarak hem kurslarına devam edip hem de iş tecrübesi kazanmaktadırlar. Yayına çıkmak isteyen spikerlik kursu öğrencileri, müdürlükten alacakları randevu ile yayına çıkmaktadır. Hafta içi hergün saat 17:00 ile 18:00 arasında hazırladıkları haber programlarını sunarlar. Bu uygulama sadece kursa devam eden öğrencilere değil, mezun olan öğrencilere de açık olan bir uygulamadır. Öğrencilerine sadece kurs esnasında değil mezuniyet sonrasında da destek sağlayan Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi ve Spikerlik Kursu bu özelliğiyle de kendisini diğer kurumlardan ayırmayı başarıyor. Canlı Yayınları takip etmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Uygulama Radyosu

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! öğrencilerinin kullanımına sunulan uygulama radyosunun amacı, öğrencilerin gerçek bir radyo yayınının nasıl yapıldığını öğretmektir. Öğrenciler hazırladıkları programları uygulama radyosu ile birlikte sunma imkanı bulmuş olurlar. Öğrenciler bu yayın ile birlikte kendilerindeki eskiklikleri ve tereddütlerini belirleyerek hocalarıyla paylaşırlar. Hocalarıyla sürekli iletişim içerisinde olan öğrenciler sorunlarını hallederek piyasaya tam donanımla yetişmiş ve yapmış oldukları yayımlarla iş tecrübesi kazanarak çıkarlar. Öğrencilerine sunduğu imkan ve destekle Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi ve Spikerlik Kursu bu yönüyle de kendisini ön plana çıkarmayı başarıyor. Uygulama Radyosu için buraya tıklayabilirsiniz.

Uygulama Gazetesi

Öğrencilerin kendilerini daha çok geliştirip yüksek verimlilikle mezun olabilmeleri için hazırlanmış bir diğer uygulama gazetedir. Öğrenciler, hazırladıkları haber yazılarını ve köşe yazılarını bu uygulama sayesinde yayımlamaktadırlar. Öğrencilerine gerçek iş yaşamına göre eğitim veren Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi bu yönüyle kendisine bir fark daha eklemiş oluyor. Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi ve Spikerlik Kursu’nun Uygulama Gazetesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Saha Eğitimi

Spikerlik kursunun öğrencileri çeşitli aralıklarda röportajlar ve video çekimleri için uzman ekiple sahaya iniyorlar. Öğrendiklerini sahada pekiştiriyorlar. Hazırladıkları çalışmalar uygulama televizyonunda belli aralıklarda yayınlanıyor. Böylelikle iş tecrübesini iş hayatına katılmadan ediniyorlar. Bu özellik te Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi’nin farkını yansıtıyor.

Gerçek Bir Televizyon Kanalında Staj ve Saha Eğitimi

Kursiyerler kurs süresi boyunca Expo Channel televizyonun da gerçek stüdyo ortamında saha eğitimi alıyorlar. Canlı yayın tecrübesi kazanıyorlar.

Spikerler Derneği Pilot Eğitim Merkezi

Teknik imkanlar bakımından en gelişmiş spikerlik kursu olan Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi, spikerler derneğinin tavsiye ettiği ve derneğin pilot eğitim merkezi seçtiği bir spikerlik kursudur. Spikerler Derneği, Spiker ve Sunucular için gerekli olan temel eğitimin standartları konusunda vardığı karar neticesinde eğitim veren kursların müfredatları ve eğitim sistemleri üzerinde inceleme yapmış ve pilot uygulama için “Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi”ni seçmiştir. Bu merkez, derneğin öngördüğü standartlarda eğitimi verdiği için dernek komisyonu tarafından seçilmiştir. Dernek Başkanı Veyis ATEŞ ve Eğitim Merkezi’nin koordinatörü Hakan Öztürk arasında imzalanan protokolle Eğitim Merkezi’nin resmi müfredatı çerçevesinde eğitim alan herkese ‘Milli Eğitim Sertifikası’nın yanısıra kurs başarısına göre derneğin yayın kuruluşlarında aranılır bir belge olması yolunda çalışmalarına devam ettiği “LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! Yeterlilik Belgesi” de verilecektir. Bahsi geçen haberi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.