Ygs, Lys, Kpss…. Sınavlar Sizden Korksun

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
malcom-x
Aktif Üye
Aktif Üye

Ygs, Lys, Kpss…. Sınavlar Sizden Korksun

Mesaj gönderen malcom-x »

YGS, LYS, KPSS…. SINAVLAR SİZDEN KORKSUN.

ResimResim

Tüm velilerin en büyük arzusu, çocuklarının eğitim hayatlarında başarılı olması. Kim istemez çocuğunu, yıl sonunda elinde takdir ve teşekkür belgesi ile karşılamayı. Öğrencinin en büyük sorunu, sınıfta dinledikleri konuyu, evde tekrar etmemeleri ve kısa zamanda unutmaları. Dolayısıyla sınava unutulmuş bilgiler ile giren öğrenci pek de başarılı olamıyor.
Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bir kaynak dikkatimi çekti. Bilgisayar ortamında çalışan konu anlatımlı dvd eğitim setleri. Ders Takip yayınları tarafından hazırlanmış okula destek ve sınavlara hazırlıkta yardımcı bir kaynak. İçerisinde müfredata uygun hazırlanmış tüm derslerin yer aldığı konu anlatım videoları mevcut. Dvd yi bilgisayarınıza takıyorsunuz geçip karşısına izliyorsunuz. Konu konu, ders ders ayrıntılanmış. Bence öğrenciler için müthiş bir kaynak. Anlamadığın konuyu dvd’yi tak ve izle, hem de tekrar tekrar izle. Başa al bir daha izle. Ta ki anlayana kadar. Ne güzel değil mi?
Okulda olsun dershanede olsun konu 1-2 defa ancak anlatılır. Malum izlenmesi gereken haftalık bir program var ve zaman kısıtlı. Diğer konuların da yetiştirilmesi gerekli. Lakin öğrenci sınıfta konuyu anlamadıysa bir daha o konuyu kavrayabilmesi, mümkün olmuyor.
Ayrıca üniversite sınavlarına hazırlanan adaylar için LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!, Lys hazırlık ve LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! de görmek mümkün.
İşte gelişen teknolojinin nimetlerinden artık yeni nesil ziyadesi ile faydalanmalı. Bilgisayarları eğitimlerinde etkin bir biçimde kullanmalılar. Ders Takip yayınları çıkarttığı eğitim setlerinin kaliteli ve uygun fiyatlı olmasıyla, tam da bu nokta da güzel bir kaynak olduğunu düşünüyor, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere şiddetle tavsiye ediyorum. Yayınları incelemek için LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! adresini ziyaret edebilirsiniz.