Onbinlerce iş arayan, iş sahibi oldu

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
nullsix
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen nullsix »

Türkiye'nin iş ilanları sitesi LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!, 2014'ün ilk çeyreğinde 24 bin kişiyi işe yerleştirdi.

180 binden fazla üye firmaya hizmet veren sitede, son 3 ayda 58 bin 600 LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! yayınlandı. Yayınlanan LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! dağılımında yüzde 6,8 ile inşaat sektörü ilk sırada yer aldı. İnşaat sektörünü yüzde 6,3 ile gıda ve 5,6 ile bilişim sektörleri takip etti. En çok başvuru yapılan sektör ise yüzde 7,3 ile eğitim sektörü oldu. Eğitim sektörünü yüzde 6,1 ile inşaat ve yüzde 6 ile bilişim sektörü takip etti. En çok işe yerleştirmenin yapıldığı sektör de yüzde 7 ile inşaat sektörü olarak dikkat çekti.

Eğitim sektöründe transfer dönemi açıldı

Geçtiğimiz yılsonu yaşanan olağan durgunluğun ardından, 2014 yılının hareketli başladığını söyleyen eleman.net, özellikle inşaat sektörünün ilan yayınlama oranlarıyla başı çektiğine işaret etti. İnşaat sektöründeki hareketliliğe dikkat çeken eleman.net, “İnşaat son yıllarda Türkiye'nin en dinamik sektörlerinden biri. Sektör, Türkiye'deki siyasi dalgalanmalar, seçim süreci gibi etkenlerle kısa bir durgunluk dönemi yaşasa da hızla toparlandı. İnşaat sektöründeki büyüme istihdama da olumlu katkı sağlıyor dedi.

Bilişim ve gıda sektörlerinin de büyüme potansiyelleriyle gerek ilan sayısı gerekse aldıkları başvuru ile üst sıralarda yer aldığını anlatan eleman.net, önümüzdeki dönemde bu sektörlerin istihdama katkısının devam edeceğinin altını çizdi.

Önümüzdeki sömestr dönemi için öğretmen transferlerinin başladığını anlatan eleman.net, “Bu nedenle eğitim sektöründe ciddi bir hareketlenme var. Özellikle özel sektörde öğretmenler gelecek yıl için başvuru ve seçimlerini yapmaya başladı dedi.

En çok eleman ihtiyacı muhasebede

Yılın ilk çeyreğinde en çok iş ilanı yayınlanan şehirlere bakıldığında ise yüzde 52 ile İstanbul ilk sırada yer alıyor. İstanbul'u Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük iller izliyor. En çok ilan yayınlayan bölümler muhasebe, satış, güvenlik ve eğitim olurken, en çok aranan pozisyonlar bu bölümlere uygun şekilde muhasebe elemanı, satış temsilcisi ve sekreter olarak dikkat çekiyor.