Satranç Takımları ve Satranç Kitapları - Satrancokulu.com

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
nullsix
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen nullsix »

İnternette dikey marketingin bir örneği de LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!. İsminden de anlaşılacağı üzere satranç ürünleri sunan alışveriş mağazası Satranç Okulu sitesine ait. 2001 yılından beri yayında olan Satranç Okulu çok heniş içeriğe sahip bir eğitim sitesidir. İçinde üç binin üzerinde ders, makale, röportaj, video ders ve daha pek çok kaynak bulunmakta. Site analizli oyunlar ve güncel turnuva haberleriyle de sürekli destekleniyor. Satranç Okulu yaklaşık 8 yıl önce satranç ürünleri satışlarına da başladı.

Mağazada pek değişik LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bulunmakta. Takımlar plastik taş, vinileks altlık ve rulo çanta ile set olarak sunuluyor. Dünya standardı olarak kabul edilen Staunton Model ile hazırlanan takımlar değişik ebatlarda. En küçük ürün okullarda sıralara sığabilen sıra üstü satranç takımı. Şah yüksekli 63 mm'dir. Okul Satranç Takımları 85 mm şah yüksekliğine sahip. Turnuva modeli ise 90 mm yüksekliğinde. Profesyonel takımların şah yüksekliği 95 mm ve ayrıca altlarında bez bulunmakta. Takımlarda beyaz taşlar kemik beyazı ve krem tonlarında seçilebilir. Ayrıca matlı ve parlaklık durumuna göre de sınıflandırılmışlardır.

Ayrıca şimşirden üretilmiş ev yapımı ahşap takımlar da bulunmakta. Bunlarda Staunton modele ve artistik modellerde üretilmiştir. Sallanır satranç taşları ve Nazik Satranç Takımı hediye edilmek ve dekorasyon için idealdir. Staunton modeller ise 85, 95 ve 105 mm yüksekliğinde. El yapımı ürünlerin özellikle atları detaylı işlenmiştir. Yurt dışında çok yüksek fiyatlara satılan bu ürünlere uygun şekilde ulaşabilirsiniz.

Okulların en büyük ihtiyaçlarından biri LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! olarak belirtilebilir. Satranç gösterim panoları üç değişik türdedir; askılı, sarılabilir ve ayaklı. Bu panoları alanlara aynı zamanda hediye eğitim cdleri de verilmekte. Satranç Okulu'nun ürettiği 109 flaş eğitim cd'si bulunmakta ve öğrenciler ve öğretmenler tarafından çok tercih edilmektedir. Aldığınız satranç takımı ve panoların yanında sıklıkla eğitim cdleri de hediye edilmektedir.

Sitede yer alan yüzün üzerindeki kitap çeşitlerinden de bahsetmeden olmaz. Inkilap, Odtü, Analiz ve daha pek çok yayınevinin seçkin satranç kitapları değişik kategorilerde sergilenmektedir. Satranç kitaplarının yanı sıra çeşitli zeka ve oyun kitaplarına da ulaşabilirsiniz. Satranç oynayanların brice meraklı olacağı düşünülerek sitede briç kitapları da bulunmaktadır.