Niğde - Nevşehir Patates Fiyatları

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
photoman
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Niğde - Nevşehir Patates Fiyatları

Mesaj gönderen photoman »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! üretim fazlalığı veya üretim azlığı durumuna göre değişimler göstermektedir. Üretimin fazla olduğu yıllarda patates fiyatları düşmekte ve değerinin altında alınıp satılmaktadır. Patates tarımında genel olarak çiftçi ile büyük firmalar arasında sözleşme imzalanarak sözleşmeli üretim yaptırılmaktadır. 2013 yılında marketlerde 2 – 3 TL/Kg satış fiyatını gören patates 2014 yılında da yüksek fiyat seyrine devam etmekte fazla üretimin olduğu yıllarda ise üretim maliyetinin altında bir fiyattan alınıp satılmaktadır. Bu durum ise patates üreticisinin zarar etmesine neden olmaktadır.
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! ve LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! sektör tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Niğde ve Nevşehir patates için ülkemizde en fazla üretim alanlarına sahip illerimizdendir. Birçok büyük firma bu illerimizde üretim yaptırmakta ve ürettirdikleri patatesi yine bu illerimizde yer alan depolama alanlarında muhafaza etmektedirler. Küçük üretici ise zarar etmeden ve ürettiği ürününü iyi bir kar ile elden çıkarmanın hesaplarını yapmaktadır.
Sektörün ne kadar önemli olduğu konusu her kes tarafından bilinmekte ve ilerleyen yıllarda daha da önem kazanacağı ortak kabul görmektedir. Ülkemizde 2001 yılında Doğrudan Gelir Desteği (DGD) adı altında tarım kesimine tarımsal desteklemeler ödenmeye başlamıştır. Avrupa Birliğine uyum sürecinde “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından tarım kesimine tarım ürünlerinin işlenmesi, değerlendirilmesi ve pazarlanması konularındaki tarımsal yatırımlar hibe programları ile desteklenmektedir. Tarımsal bilgi paylaşımı sloganı ile yolan çıkmış olan web sitemiz kısa sürede oldukça büyük kitlelere ulaşmıştır. Genel olarak bitki sağlığı, bitkisel üretim, tarımsal ürün fiyatları , gübre fiyatları, tarımsal hibeler, tarımsal desteklemeler ve güncel tarım haberleri gibi birçok konuda bilgiye ulaşabileceğiniz sitemize hepinizi bekleriz. eziraatci.com ailesi olarak sağlıcakla kalmanız dileklerimiz ile.