Discover Istanbul Uygulaması

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
Felek
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Felek »

Merhabalar, aranızda kesin tek değilimdir diye yazıyorum :) Ben evde oturamayan biriyim ve ne zaman en ufak bir boşluğum olsa kendimi dışarıya atıyorum. Bir gün Sultanahmet’e gidiyorum öbür gün Beykoz’a gidiyorum fark etmiyor. Çoğu tarihi yeri böyle böyle turist gibi ziyaret ettim ve eminim daha gitmediklerim de vardır. Hal böyle olunca hemen elimin altında bulunacak bir İstanbul rehberine ihtiyaç duyuyordum. Kitap olanları hem kullanışlı olmuyor hem de turistlere yönelik olduğu için bazı yerleri beni biraz aşıyor :) O yüzden keşke bize özgü bir telefon uygulaması gibi birşey olsa diyordum. Geçenlerde böyle birşey keşfettiğim için yazıyorum bunu.

Resim

Türk Hava Yolları, Avea ile birlikte Discover Istanbul diye bir uygulama çıkarmış (ismi sizi aldatmasın Türkçe dil seçeneği de var). İndirince yapanlar aklımı okumuş dedim o derece. Tüm tarihi yerlerin, müzelerin restoranların, cafelerin vs. bir listesi var, hepsinin kısa bir tarihini de eklemişler. Ama en güzeli Google Maps benzeri bir harita üzerinde tüm bu yerleri işaretlemişler. Ben acayip sevdim valla bilmiyorum :) Bir de İstanbul’daki tüm etkinliklerden de haberdar ediyor müzik festivallerinden tutun fotoğraf, resim sergilerine kadar herşey var. Restoranlar, cafeler de var elbette.

Resim

Bu uygulamanın İstanbul’a gelecek yabancı arkadaşlarınız varsa onlar için de yararlı olacağını düşünüyorum. Turistlere özel tavsiyeler var mesela ne hediye alınır, bir yerden bir yere nasıl gidilir, nasıl pazarlık edilir falan :D Kısacası kullanın, kullandırtın efendim.