Samsung Galaxy J7 Prime 2 İnceleme

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
SARIYILDIRIM
Aktif Üye
Aktif Üye

Samsung Galaxy J7 Prime 2 İnceleme

Mesaj gönderen SARIYILDIRIM »

Samsung Galaxy J7 Prime 2 İnceleme | Özellikleri ve Fiyatı ne kadar

2017 yılında Türkiye'de genel toplamda akıllı telefon Galaxy j7 Prime olmuştu şimdi Samsung Galaxy j7 Prime 2 versiyonu de karşımızda ancak hemen şuradan söyle göstereyim Bir elimde Galaxy j7 Prime var Bir elimde de Prime 2 var görebileceğiniz üzere hem tasarımsal açıdan çok büyük farkları yok hem de toplumsal açıdan çok küçük farklarla birbirinden ayrılıyor. Fiyatlara baktığımız zaman Galaxy j7 Prime 2 32 GB lık sürümüyle 1749 TL'ye satılıyor bugün Galaxy j7 Prime almaya kalktığınızda 1449 lira ödemem gerekiyor. Yani iki telefon arasında 300 liralık bir fark yer alıyor. Peki farkları ne incelemeye geçmeden önce ondan bahsedelim birisi çok ufak bir fark tasarım çalışsan ama şurada görebildiğiniz navigasyon tuşlarının tasarımı farklı arkadaşlar, Onun dışında donanımcı olarak Galaxy j7 Prime ilk versiyonunda 16 GB lık bir dahili depolama alanı vardı. Prime 2'nin 32GB sürümü var bizim de şu an incelediğimiz modeli ve ön kameralar Prime da 8 megapiksel Kent Prime 2 de Aspirin 39 diyafram değerli beraber 13 megapiksel çıkartılmış. Peki bu aradaki farkı 300 lira değer mi veya Galaxy j7 Prime 2'yi yalnız başına değerlendirdiğimizde bizlere neler sunuyor, tasarımla başlayacak olursak zaten az önce söylediğim gibi ilk moda olan j7 Prime da neredesin hiçbir fark yok yine yekpare metal kasa kullanamıyoruz telefon ön tarafta parmak izi sensöründe yer aldığı bir fiziksel Home butonu var onun hemen yanında navigasyon Tuşları mı var arka tarafta tek kamera ile beraber bir tane led bir işimiz var cihazın sol tarafında ses açma kapama tuşları ve sim kıza ile beraber mi kreşte kızını görüyoruz sağ tarafta 3 tarafa konumlandırılmış bir Mono Hoparlör var ve onun da yanında Telefonun açma kapama tuşu var şimdi telefonun tasarımı ile alakalı İlk eleştiri getireceğim nokta alt tarafa baktığımızda bir tane Micro usb bağlantı yuvası görüyoruz 2018 yılında Artık telefonlara baktığımızda bin 500 liranın üstündeki telefonlarda ciddi seçenekler var ve standart olarak kabul ediliyor yani birçok modelde artık sporcu görürken bu telefonda bir önceki kullanılan Micro usb bağlantı yuvası Micro USB yuvası yer alıyor 3 milimetrelik kulaklık girişinden Tabii ki yeni vaaz geçirmemiş hemen mikro isminin yanında görüyoruz telefonun genel tasarımını ben beğeniyorum meteor olmasından dolayı elinizde tuttuğunuz da plastiği oranla Mete Renault soğuk hissiyatı dışarıdan görünümü falan güzel buradaki kamera birazcık telefonu hani böyle uygun fiyatlı göstersede genel tasarım anlayışı güzel sadece Telefonun üst tarafında ve alt tarafındaki anten çizgileri nin olduğu bölüm plastik Onun dışında tamamen metal kasa kullanıyor kalınlık ve ağırlık gibi konularda ne RDS j7 Prime modeli ile birebir aynı telefonumu 170 gram ve 8 milimetrelik de bir kalınlığı var Parmak izi sensörü gayet akıcı bir şekilde çalışıyor ben hep söylüyorum ön tarafta parmak izi olduğu zaman çok daha kolay erişiliyor ve günlük hayatta kullanırken çok daha kolay bir kullanım sunuyor o anlamda j7 Prime 2 de ilk modelde olduğu gibi güzel bir parmak izi sensörü ile beraber geliyor Ayrıca yan tarafta da navigasyon tuşları olduğu için ekrandan herhangi bir şekilde kaybetmemiş oluyorsunuz ekranın Alt kısmını kaybetmemiş oluyorsunuz şimdi ekranda devam edecek olursak Öncelikle ekran kasa oranımız yan çerçeveler noktasında iyi ama alt tarafta ve üst tarafta birazcık kalın kabul edebileceğimiz çerçeveler var bunu şu yüzden söylüyorum bugün 1700 lira bandında satılan akıllı telefonlara baktığımızda olarak kabul edebileceğimiz rakipler var O anlamda telefonum fiyat etiketi birçok noktada Aslında rakiplerinden geride kalıyor diyebiliriz en büyük Aslında telefonun yani telefonu genel değerlendirme testi birçok nasıl var ya da işte birçok noktası işin içine girdiği zaman ve rakipler ne başladığınızda orada birçok konuda geride kalıyor şimdi ekran konusunda yine Galaxy j7 Prime ilk modelinde olduğu gibi etli panel kullanılıyor ekranın çok bir problem yok bence hani buna ilk model Dize takılan çok olmuş ziyaret ettiği model ip TV seyret kullanımda Herhangi bir problem yarattığını düşünmüyorum 1080p full HD olmasına rağmen ekranda böyle bir netlik problemi var Onun dışında kullanırken Yani hediye etti kullanmışlar vesaire demiyorsunuz benim şahsi görüşüm bu şekilde full HD çözünürlük kullanıyor zaten bu şehirde fiyat segmentinde artık Kulesi'nin standart olarak kullanıldığını görüyoruz Bunun dışında ekran konusunda corning Gorilla Glass da korunduğu belirtilmiş ancak hangi versiyonu oldu Söylenmemiş bunu da bir anektod olarak Dipnot olarak sizlerle paylaşayım telefonun dondum özelliklerine baktığımızda 32 GB'lık dahili depolama alanı hariç ilk modelden herhangi bir farkı yok yine eksin olsun 78 70 Okta işlemcisi ile beraber geliyor sekiz çekirdekli Bir işlemci ve 1.6 giga sik bir saatinde çalışıyor telefonda bu işlemci ile beraber mali t830 mp1 grafik birimi eşlik ediyor Yani tek çekirdekli bir grafik birimimiz var az önce söylediğim gibi 32GB hiçbir dahili depolama alanı var ancak benim anladığım kadarıyla henüz şu anda bulamadım ama j7 Prime 2'nin 16 GB lık bir sürümü daha olacakmış.

Kaynak:LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!