Plastik Kapak

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
sektorelbakis
Acemi Üye
Acemi Üye

Plastik Kapak

Mesaj gönderen sektorelbakis »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! günümüzde hayatımızın her alanında karşımıza çıkan ve sıvı ya da katı malzemelerin saklanması, taşınması ve ulaştırılması aşamasında güvenliğini sağlayan ürünlerdir.

Birçok farklı alanda kullanımı olduğu için plastik kapaklara ihtiyaç asla son bulmaz. Bu sebeple ülkemizde en fazla üretim kapasitesine sahip ürünlerden biridir. Plastik kapakların kullanım alanlarını şu şekilde örneklendirebiliriz:
  • İlaç sektörü
  • Sıvı ya da katı gıdaları saklama amaçlı gıda sektörü
  • Kozmetik ve kişisel bakım sektörü
  • Temizlik sektörü
  • Damacana kapakları
  • Teneke kapakları
Çok küçük boyutlarda pet şişe kapaklarından mobilyaların üretiminde kullanılan büyük boyutlu plastik kapaklara kadar ürün yelpazesi mevcuttur. Seri üretimle senede binlerce ton plastik kapak üretilebilir.

Plastik Kapak Yapan Firmalar

Plastik kapakların üretilmesi için kullanılan özel tasarım makinelere enjeksiyon makineleri denir. Enjeksiyon makinelerinde kullanılan özel tasarım enjeksiyon kalıpları sayesinde her ölçüden plastik kapak üretilebilir.
Üretim aşamasında tamamlayıcı olacağı saklama kabının ölçüsüne uygun tasarlanmalıdır. Plastik kapakların ölçülendirilmesi ve tasarlanması bilgisayar ortamında uzman kişilerce yapılır.

Hayatımızda çok fazla karşılaştığımız bir ürün olduğu için insanlar kolay üretilebileceğini düşünse de plastik kapakların üretimi emek isteyen zorlu bir süreçtir.

Tasarımda yapılan bir yanlış ölçülendirme seri üretim sırasında büyük maddi hasarlara neden olabilir. Bu sebeple üretim aşamasına geçmeden önce müşteriye bir taslak sunulur ve detayları anlatılır. Taslak müşteri tarafından onaylandığında üretimine geçilir.

Plastik Kapak Enjeksiyon Makinesi

Enjeksiyon makineleri tek seferde 5000 adete kadar ürün verebilen makinelerdir. Plastik kapakların şekillendirilmesi ve renklendirilmesi enjeksiyon kalıpların içerisinde yapılır ve soğuyan ürün tam şeklini almış biçimde dışarı çıkarılır.

Üretim sırasında eritilmiş plastik ham maddesi kullanılır. Tamamen organik olan plastik ham maddesi genelde termoplastik olarak seçilir. Termoplastikler soğuduklarında oldukça sert ve dayanıklı olurlar.

Müşterinin isteğine göre farklı modele sahip enjeksiyon kalıpları üretilebilir. Plastik kapakların ölçüsüne göre kalıbın da tasarımı oluşturulur. Enjeksiyon kalıpları tek göz ya da birkaç tane göze sahip olabilirler.

Plastik kapak kullanım alanının geniş yelpazesi sayesinde ülkemizde büyük bir istihdam alanına sahip olan bir üründür.

Daha fazla detay için -> LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!