Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
Sendebiliyorsun
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Özel Okul Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Sendebiliyorsun »

Resim
Öğrenciler eğitim ve öğretim görmek istedikleri kolejlerin bursluluk sınavlarına başvuru yaparak, kazandıkları takdirde ücretsiz eğitim alabilmektedirler. Genellikle ilkokul kategorisinde yapılan sınavlara veliler, çocuklarını hangi koleje yerleştirmek istediklerine göre karar verirler. Lise kolej bursluluk sınavlarına katılım içinse öğrencilerin hangi okulda okumak istedikleri daha çok ön planda olmaktadır. Elbette ki özel okullarda ücret ödemeden eğitim alabilmek için öncelikle sınavların hangi tarihlerde gerçekleştirileceği yakından takip edilmelidir. Çünkü bursluluk sınavları için belirlenmiş olan tarih aralıklarında başvuru işlemlerini gerçekleştirmemek, sınava girme hakkının yitirilmesine sebebiyet vermektedir. Peki LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? Özel okul bursluluk sınavına başvuru yapmak için hangi evraklar gerekiyor? İşte detaylar...

Özellikle de İzmir LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! için yapılacak olan başvurularda talep edilen evraklar; sınava başvuru yapacak öğrenciye ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, kimlik kartı fotokopisi ve de 2 adet fotoğraf yeterli olmaktadır. Sınav giriş belgesi ya öğrencinin kendisine ya da öğrencinin velisine ibraz edilmektedir. Öğrenciler sınavın yapılacağı tarihte mutlaka zamanında belirtilen mekanda bulunmak zorundadır. Ayrıca sınava girerken istenilen evraklar arasında da yine Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve de sınav giriş belgesi yer almaktadır. Evrakların eksik olması öğrencilerin sınav binasına girişine engel olacaktır. Bu nedenle sınavdan bir gün önce mutlaka tüm hazırlıkların tamamlanması önerilmektedir.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bursluluk başvurularını genellikle online ortamlardan gerçekleştirmektedirler. Online başvuru esnasında da yine kimlik kartında yer alan öğrenci bilgilerinin gerçeği yansıtır şekilde sisteme girilmesi şarttır. Online başvuru işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra kolej öğrenci işleri servisi öğrencileri veya velilerini arayarak gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadırlar. Bu bilgilendirme kapsamında sınav saatinden tutunda başvuru için gerekli evrakların neler olduğu konusuna değinilmektedir. Ancak özel okulların büyük bir kısmında sınavlara nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesiyle giriş yapmak mümkündür. Bursluluk sınavına katılacak öğrencilerin esas olarak dikkat etmesi gerekenler sınav başvuru tarihlerini kaçırmamak ve sınav günü vaktinde ilgili binada hazır olmaktır.