Jandarma Astsubay

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
firmarehberi12
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Jandarma Astsubay

Mesaj gönderen firmarehberi12 »

Astsubay
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!? Astsubay olabilmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir. O halde, her yıl başvuru kılavuzunda açıklanan YÖK tarafından denkliği kabul edilen bir lisans, önlisans veya yabancı yüksekokuldan kabul edildiği tarihte mezun olmuş veya mezun olabilecek durumda olmanız gerekir. Ayrıca Jandarma Astsubay olabilmek için lisans mezunu adayların KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir ve ön lisans derecesine sahip adaylar beklemektedir. Puan türünden en az 60 puan almak Genel bilgi ve genel yetenekler (P93).
Astsubay olmak için hangi eğitim gereklidir?
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Astsubay Eğitim Merkezi'nde bir yıllık eğitim tamamlanmalıdır. Bu eğitim, kabul, uyum, temel eğitim, akademik eğitim, staj ve kanun uygulama uygulamalarını içerir. Ayrıca mesleki jandarma liselerinde; Ateşli silah bilgisi, beden eğitimi ve kolluk kuvvetleri savunma becerileri, kriminoloji, karakol yönetimi, davranış bilimleri, hukuk, bilişim teknolojileri vb. meslek kurslarında bilgi ve iletişim ile adli kolluk hizmetleri verilmektedir. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.