Boya Badana

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
firmarehberi12
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Boya Badana

Mesaj gönderen firmarehberi12 »

Boya Badana
Ben çocukken, ev yenilenirken sık sık kireç kelimesini duyardım. O zamanlar kireç ve boyanın aynı anlama geldiğini düşünürdüm çünkü sıklıkla birlikte kullanılırlardı. Temel işlevleri aynı olsa da kireç ve boya farklı terimlerdir. Kireç nedir ve nasıl yapılır sorularına bu yazımızda elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız.
Binaların, duvarların veya ağaçların dış yüzeyine fırça veya püskürtme yoluyla uygulanan kireç suyuna kireç denir. Kullanım amacı, boyama öncesi duvarı koruyacak ve temizleyecek bir astar yüzey oluşturmaktır. Geçmişte sadece kireç kullanılırken günümüzde plastik kireç de yaygın olarak uygulanmaktadır. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! işlerinin itinalı bir şekilde yapılmasını istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.
Yapının duvarları sıvandıktan sonra düzgün bir yüzey elde edilir. Bu yüzeyin rengi, yapıldığı malzemeden dolayı estetik değildir. Bu nedenle daha çekici bir görüntü elde etmek için resmi beyazlatmak gerekir. İşte nasıl beyazlatılacağı sorusu geliyor. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! işlemlerini de en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.