Disleksi Ankara

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
burcuyildiz
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Disleksi Ankara

Mesaj gönderen burcuyildiz »

Disleksi’nin tanımı ilk kez 1896 yılında İngiliz Doktor W.P Morgen tarafından yapılmıştır. Günümüze kadar farklı tanım getirilmiş olup Avrupa Disleksi Derneği bunu yazma, okuma ve heceleme becerilerini edinmede nörolojik kökenli farklılık olarak tanımlıyor. Disleksi, günümüzde şu şekilde tanımlanmaktadır; Okumadaki hızı ile öğrenme kalitesi, anlamak ve anlatmak becerisi yaşıtlarına ve zekasına kıyasla beklenenden az olan, okuma bozukluğuna verilen addır. Disleksi tanımı konulan bireyler için özel eğitim verilmektedir. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! başkentte tüm Türkiye’ye eğitim sağlayan Ümitköy’deki merkezde, çözümüne ulaşmak için etkili yöntemlerle uygulanmaktadır. Özellikle öğrencilik dönemindeki çocuklarda öğrenme güçlüğü yaşanmaktadır. Doğal olarak da okuma zorluğu çeken bir çocuk da gireceği sınavlarda başarı göstermekte zorlanır.

Başarıyı doğrudan etkileyen bu önemli tanı için LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!’nde verilen özel eğitim sayesinde üstesinden gelinebilir bir durum haline gelir. Bu merkezde verilen eğitimde disleksi tanısı konulan kişilerde okuma problemini çözüme kavuşturmak hedeflenir. Bu nedenle tedavi yerine başa çıkmak şeklinde yapılacak tanımlama daha doğrudur. Çünkü disleksi bir rahatsızlık değildir. Öğrencilerin eğitim sonrası daha başarılı olduğu ve girdikleri sınavlarda daha çok başarı elde ettikleri görülmektedir. Okuma güçlüğü yaşayan bir öğrencinin sınavda başarısız olması asla onun potansiyelini göstermez. Bu problem çözüldükten sonra çocuğun sınavlarda gösterdiği başarı artış göstermektedir. Bunun da çözümü özel eğitim ile olur. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! hizmetler ve daha fazlası için sizlerde LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! sitesini ziyaret edebilirsiniz.