Antalya Yazılım

Webmasterlar, bu bölümümüzde web sitenizi tanıtabilir. Açıklamalarda bulunabilirsiniz.. Bu bölüm dışında Site Tanıtımı yasaktır..!
Kullanıcı avatarı
firmarehberi12
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Antalya Yazılım

Mesaj gönderen firmarehberi12 »

Antalya Yazılım
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!, bilgisayarlar ve diğer dijital cihazlar tarafından anlaşılabilen komutlar, talimatlar, veriler ve programlar içeren bilgisayar tabanlı bir sistemdir. Yazılım, bir bilgisayarın işlem yapmasını, belirli görevleri yerine getirmesini veya belirli bir işlevi gerçekleştirmesini sağlamak için kullanılır.
Yazılım iki temel kategoriye ayrılabilir:
Sistem Yazılımı: Sistem yazılımı, bir bilgisayarın donanımını ve temel işletim sistemini yöneten yazılım türüdür. İşletim sistemleri (örneğin, Windows, macOS, Linux) bu kategoriye girer. İşletim sistemleri, donanım kaynaklarını yönetir, dosya yönetimi sağlar, uygulamaların çalışmasını kolaylaştırır ve kullanıcı arabirimini (GUI - Grafiksel Kullanıcı Arabirimi) temin eder.
Uygulama Yazılımı: Uygulama yazılımı, belirli görevleri yerine getiren veya belirli işlevleri gerçekleştiren yazılımları ifade eder. Bu kategoriye giren yazılımlar, ofis üretkenliği yazılımları, oyunlar, web tarayıcıları, grafik düzenleme programları, veritabanı yönetim yazılımları, eğitim uygulamaları ve daha fazlasını içerir. Uygulama yazılımı, kullanıcıların çeşitli görevleri yerine getirmelerine yardımcı olur. LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! için bize ulaşın.