okulöncesi öğretmenliği

Üniversiteyi düşleyenler, meslek seçmede zorlananlar bu bölüm sizin için..
Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

okulöncesi öğretmenliği

Mesaj gönderen dahi_yane »

madem istedim tanıtayım hemen bölümümü..okulöncesi öğretmenliği eğitim fakültelerine bağlı olarak 0-6 yaş grubunun eğitimini kapsar..össde ea1 puanı ile öğrenci alıo..ancak benm gibi say öörencileride tercih edebilir ortak alan yani..8 dönemin 4 döneminde staj var..bölüm eğitiminn %30 u eğitim fak.sindeki bütün bölümlerin almak zorunda olduğu formasyon (eğitim bilimleri)dur..ayrıca alan eğitimi ve zorunlu ortak dersleri(ink.tarihi ing. vb..)var.1.sınıfta öğretmenliğe ilk adım eğitimleri ve çocuk psikolojisi, 2.sınıfta alan derslerinn öğretimi ve gözlemi(staj) ,3.sınıfta araç yapımı ve eğitim materyalleri,4.sınıfta ise rehberlik ve uygulama (staj) dersleri ağırlıklıdır..kpss alt puanı 65 dolaylarında atama ihtimali en yüksek olan öğretmenliklerden biri..yeni şura kararları doğrultusunda zorunlu eğitime anasınıfları eklenirse yıldızı dahada parlayacak bi bölüm..sanıldığı gibi sadece kızlardan oluşmuo erkeklerde tercih edio bu bölümü..diplomayla kreş açma yetkinizde oluo..ayrıca yurtdışı düşünürsenz pedagog sıfatı ile çalışabiliosunuz..ayrıca bide mesleki eğitim fakültelerine bağlı anaokulu öğretmenliği var o farklı..onlar 3-6 yaşla ilgilenio söz puanla alıo..bide meslek lisesi öğrencilernden oluşuo geneli.. çocuk severler ve sabırlı insanlar için tavsiye edebileceğim bi bölüm..LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

teşekkürler abla yaa! ama biliyosun ben bu bölümü seçmeyeceğim,yine de çok eglenceli bi bölüm olduğunu görüyorum senden:::
::::::::::::hele o kırmızı balık şarkısı cok güzel:::::::::::
::::::::::::::::::::::NOT:her gün başimi ağrıtıyor da arkadaşlar.. :haha: :oops: :oops: