Küçük bir şey...

Hayvan dostlarımız hakkında herşey bu bölümümüzde.
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Küçük bir şey...

Mesaj gönderen Uyus »

Küçük bir şey...

Resim

Çok canınızın sıkıldığı bir gündür, yeni bir heves ararsınız, bulamazsınız… Her düşünce sizi daha çok sıkar ve aklınıza birden bir fikir gelir ve düşünmeye başlarsınız yuvanıza yeni bir birey fikri sizi tatmin etmeye başlar. İnternette hayvan sitelerini dolaşmaya başlarsınız… Dolaşırsınız… dolaşırsınız… ve dolaşırsınız... Evinizde birey olmasını istediğiniz hayvanlar maddi imkanlarınızı sıkacak gibi gözükür ve bu fikir tam aklınızda kaybolacakken, birden bir hayvanın adını görürsünüz… Peki nedir nasıl bişeydir? evimde faremi besleyeceğim? Derken onun sevimli resimlerini görürsünüz… Hamsterlere birden kanınız kaynar. Onunla ilgili bilgiler almak istersiniz ve birde bakarsınız ki bu şirin canlı sizin ne maddi imkanlarınızı kısıtlıyor ne de sizin için manevi bir yük oluşturuyor…

Gidip alırsınız… Bu küçük şey hakkında bilgilenmek istersiniz. Girersiniz bir siteye saatlerce okursunuz, bilgileri ve sonra başka bir site… ve başka bir site… Onu ilk aldığınızda heyecanlı ve ilgili dakikalar geçirirsiniz… Bakarsınız yaptıklarıyla sizi güldürüyor, eğlendiriyor ve neşelendiriyor bir heves veriyor size… Nevarki bu dakikalar pek de uzun sürmüyor arada sırada şöyle bir bakıyorsunuz, onu temizlemeye can atarken, bazı günler onun temizliğini bile aksatıyorsunuz.Hergün yapmak istediğiniz bakım belki 1hafta belki 2haftaya kadar uzuyor… Onu farkında olmadan unutuyorsunuz…Fakat her dakika yaşayıp yaşamadığını kontrol ediyorsunuz bazen onun sevdiği yiyeceklerden veriyorsunuz onun neşelenmesi için…

Uzun bir süre geçiyor normal yaşantınız devam ederken birden o aklınıza geliyor bakıyorsunuz uyuyor rahatsız etmek istemiyorsunuz. Fakat içinizde bir kıpırtı oluşuyor ve onu uyandırmaya çalışıyorsunuz… Onu elinize almaya çalışıyorsunuz ki nafile, elinizde soğuk bir taş parçası varmış hissi geliyor bakıyorsunuz ki o kasılmış cansız vücudu sizin içinizi parçalıyor, onunla yaşadıklarınızı anımsıyorsunuz ve anlıyorsunuz ki bu zamandan sonra değişecek bir şey yok! Neden? Diyorsunuz neden? Aklınızda “Ona gereken ilgiyi zamanında neden göstermedim ki?” Cümlesi dönüyor dolaşıyor ve birden anılarınız canlanıyor, onunla geçirdiğiniz neşeli dakikalar gözünüzün önüne geliyor. Ne varki artık onunla geçireceğiniz son anı, onu gömmekten başka bir şey değil…

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Anladığım kadarıyla o resimdeki sevimli hamster senin ve onu kaybettim. Üzüntünü paylaşıyorum.....Bu ara yazın çok güzeldi, duygularını çok iyi bi şekilde anlatmışsın.

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Benim Hamsterlarımın Annesi Ölmüştü Evet.Bu Yazı Benim Yazdığım Bir Yazı Değil Ama İlgine Çok Teşekkür Ederim.