Genetiği değişmiş süper fare...

Hayvan dostlarımız hakkında herşey bu bölümümüzde.
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Resim

Bilimadamları uğraştılar... Ve sonunda öyle bir fare yarattılar ki şaşılacak şey...

Amerikalı araştırmacılar, hiç durmadan 6 saat boyunca saatte 1.2 kilometre hızla koşabilen genetiği değiştirilmiş süper fareler yarattı.

ABD'deki Cleveland Case Western Reserve Üniversitesi biyokimya profesörlerinden Dr. Richard W. Hanson, Journal of Biological Chemistry'nin son sayısında yer alan yazısında, 6 saat durmadan 7 kilometreden fazla rekor bir hızla koşan bu süper farelerin metabolik olarak bisiklet şampiyonu Lance Armstrong'a benzediklerini söyledi.

Bu farelerin doğada yaşayan benzerlerine oranla yüzde 60 oranında daha fazla yemek yediklerini de belirten Hansen, bununla birlikte zayıf ve tam formda kaldıklarını ve daha uzun süre yaşadıklarını anlattı.

Bu farelerin dişilerinin erkeklere oranla daha uzun süre yaşadıklarını da belirten Hansen, bu süper farelerin diğerlerine göre daha agresif olduklarını bildirdi.

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Bakalım bu yapılanlar doğru mu zaman gösterecek....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Buna yaratmak denmez! Yaratmak Allah'a mahsustur.

İnsanoğlu Allah'ın yarattığı nice varlikları daha çözmeye akıl erdirememişken, yaratmak gibi bir tabiri kullanmak ne kadar mümkün bilemiyorum...

Bende $EI-IZAI)E'ye katılıyorum aslında. Yaptılar yapmasına ama ne kadar doğru ettiler onu zamanla göreceğiz...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

haberlerde izlediğimde çok şaşırmıştım ama bu teknolojinin abd gibi bir ülkenin eline geçmesi tüm dünya için kötü sonuçlar doğuracaktır

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Bence bu bilinmesinin zararsız olduğunu düşündükleri için su yüzüne çıkardılar...bence bilmemizi istedikleri biz biliyoruz(abartmıyorum :D )her gelişme yansıtılıyor mu ?sırf farenin genetiğiyle mi oynanıyor?hiç sanmıyorum bencede böyle bir gücün ABD de olması çok kötü herkezin aleyhine ne kadar küçük görünsede yaptıkları,yapacaklarının ispatıdır...

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

prensess yazdı:Bence bu bilinmesinin zararsız olduğunu düşündükleri için su yüzüne çıkardılar...bence bilmemizi istedikleri biz biliyoruz(abartmıyorum :D )her gelişme yansıtılıyor mu ?sırf farenin genetiğiyle mi oynanıyor?hiç sanmıyorum bencede böyle bir gücün ABD de olması çok kötü herkezin aleyhine ne kadar küçük görünsede yaptıkları,yapacaklarının ispatıdır...

yorumunu beğendim gerçekten ve de katılıyorum