Yarasa ßalığı

Hayvan dostlarımız hakkında herşey bu bölümümüzde.
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Yarasa ßalığı

Mesaj gönderen göKhan. »

Resim Kırmızı dudaklı yarasa balığı dünyadaki dört yüzgecinin üzerinde yürüyen tek balıktır. Yürümek için tasarlanmış yüzgeçleri, tuhaf görünüşlü burnu ve büyük kırmızı dudakları ile balığın son derece ilginç bir görünümü vardır.

Yarasa balıklarının kumun üzerinde bir insanın yürümesi gibi dolaşabilmelerini sağlayan organları göğüs yüzgeçleridir. Bu yüzgeçlerini kullanarak yarasa balıkları okyanus zemininde rahatça ayakta durabilir ve yüzgeç uçlarının üzerinde yürürler. Fener balıklarında olduğu gibi yarasa balıklarının da burunlarının altında, diğer balıkları kandırmak için olta olarak kullandıkları küçük deri parçaları vardır. Yarasa balıkları etçil hayvanlardır. Bu oltayı kullanarak diğer balıkları, yengeçleri, kurtçukları ve deniz taraklarını yerler.

Dolphin Log, September 1994, s.12-13

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Yarasa ßalığı

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Yüce Mevlam neler yaratmış.Bazıları da hala Allah yok diyor.AL size kanıt.Biri bunları yaratmasaydı kendi kendine oluşabilirmiydi?

Kullanıcı avatarı
Hee-young Yoon
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Yarasa ßalığı

Mesaj gönderen Hee-young Yoon »

tarla__kusu93 yazdı:Yüce Mevlam neler yaratmış.Bazıları da hala Allah yok diyor.AL size kanıt.Biri bunları yaratmasaydı kendi kendine oluşabilirmiydi?

Kesinlikle katılıyorum..
Dünyada bilmediğimiz o kadar çok canlı var ki..Bunlar her geçen gün açığa çıktığı halde bunun hâlâ tesadüf olduğunu ya da kendiliğinden oluştuğunu söyleyenleri Allah'a havale ediyorum..

Kullanıcı avatarı
Pesimisto54
Aktif Üye
Aktif Üye

Yarasa ßalığı

Mesaj gönderen Pesimisto54 »

tarla__kusu93 yazdı:Yüce Mevlam neler yaratmış.Bazıları da hala Allah yok diyor.AL size kanıt.Biri bunları yaratmasaydı kendi kendine oluşabilirmiydi?

kesinliikle sana katılıyorum.çok doğru yazmışın Allah büssürü canlı yaratıyor ama bizim haberimiz bile yok

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Yarasa ßalığı

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Çok İlginç Bir Canlı :yuh:

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Yarasa ßalığı

Mesaj gönderen sato54 »

kesinlikle katılıyorum Allah`ın kudretine bakın.güzel bir paylaşım =D>