Forum'un Bu Ay ki En'i Hangisi Olsun?

İşte Köstebek Forum'un En'leri...
Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Forum'un Bu Ay ki En'i Hangisi Olsun?

Mesaj gönderen feraze_622 »

Eveeeet arkadaşlar bu bölümün ilk anketini yaptık oyladık ve bitti.Şimdi yeni bir anketle karşı karşıyayız.Bir sürü aday arasından baktım eledim ve en sonunda bu adaylara karar verdim.Hayli zor oldu paylaşımların hepsi çok güzeldi ama burada yalnızca 5 tanesine yer verebilirdim.Bu ankete katılamayan arkadaşlar üzülmesin bir daha ki ankete inşallah :D
Bu ay anket bununla sınırlı kalmayacak bu anketle birlikte aynı anda bir iki anket daha oylamaya sunulacak inşalah.Hadi kolay gelsin
işte adaylar paylaşımlarıyla birlikte;

]1.)dahi_yane;paylaşımı;
]matematikçilerden veciz sözler;

"İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; Payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini... Payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür."
Tosltoy

"Başka herşey de olduğu gibi matemetiksel bir teori için de öyledir; güzellik algılanabilir fakat açıklanamaz."
Cayley, Arthur

"Gerçeği aramak onu elde etmekten daha kıymetlidir."
Einstein, Albert (1879-1955)

"Hayat sadece iki şey için güzel; matematiği keşfetme ve öğretme"
Simeon Poisson

Sık sık "matematik, teoremleri ispatlamaktan ibarettir" sözünü işitiriz. Bir yazarın temel işi cümle yazmak değil midir?
Rota, Gian-carlo

"Aptalların sorup akılı insanların cevap veremediği pek çok soru vardır."
Polya, George (1887, 1985)

"Mekanik, matematiksel ilimlerin cennetidir, çünkü kişi onunla matematiğin
meyvelerine ulaşır."
Whitehead, Alfred North (1861 - 1947)

"Akıllarımız sınırlı, fakat bu sınırlılığın şartları içersinde sonsuz olasılıklarla çevrilmişiz. İşte hayatın gayesi bu sonsuzluktan kavrayabildiğimiz kadar çok şey kavramak."
Whitehead, Alfred North (1861 - 1947)

"Sen de biliyorsun ki biz hepimiz aynı sebepten dolayı matematikçi olduk; tembeliz."
Rosenlicht, Max (1949)

]2.)VSABAH;paylaşımı:İşte benim hayat felsefem;
Karanlık Aydınlıktan,Yalan Doğrudan Kaçar.Güneş Yalnızda Olsa Etrafa Işık Saçar.Üzülme Doğruların Kaderidir Yalnızlık, Kargalar Sürüyle Uçar, Kartallar YALNIZ..
3.)koala;paylaşımı;
kahve;

Her kahve aynı tadi taşımaz...
Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona göre değişir...

Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü,
en sevdiğin dostun ağlarken içtiğin kahvenin tadı kederlidir...
Kahve telvesine yüreğinin acısı karışır...

Bir pazar öğle sonrası annenin,
"hadi bir kahve yap da içelim" dediği kahve huzurludur...
Köpükler annenin göz bebeklerine yansır...
Dudağının kıyısında kalan küçük bir gülümsemedir...

Bir gece vakti zil zurna sarhoş birinin içtiği kahve düşülen kuyudan çıkma çabasıdır...
Koyu kıvamlı kahverengi bir ipe tutunur çıkarsın ...
çıktığın an uyuyakalırsın... ferahlıktır...

Dostlarla içilen kahve neşedir...
Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer...

Tek başına gece vakti balkonda içtiğin kahve yalnızlıktır...Acıdır tadı...
Ama garip de bir keyfi, lezzeti vardır...

Baban için yaptığın kahve sevgi doludur...
çay bardağında, az şekerli...
Kahve gibi görünmez sana...
Ama sıcaktır dumanları tüter ve kokusu büyülüdür...

Beklemedigin bir anda sana uzatılan kahve başkadır... ısıtır insanın içini...
Yorgun olduğunda içtiğin kahve hafifletir seni... Kendine getirir, unutturur
günün ağırlığını...

Kahve aynı kahvedir belki...
köpüğüyle, rengiyle, dumanıyla aynı kahvedir...
Ama içilen kahveler ruhunun süzgecinden gecer ve tadları değişir...
Her kahve aynı değildir bu yüzden...

4.)ŞEHZADE;paylaşımı;
kalbinizi kıracağıma;

Kalbiniz kırılacağına taş kırılsın
Sultan Mahmud-u Gaznevi hazretleri bir savaş sonunda çok kıymetli bir elmas
yakut taşı ganimet olarak ele geçirir. Sonra taşı eline alarak baş
vezirine,
Al bu taşı kır, paramparça et der.
Baş vezir der ki:
- Aman efendim bu çok kıymetli ben bunu kıramam.

Sonra yanındaki diğer vezire aynışeyi söyler. O da der ki:
- Bu çok kıymetlidir, kırılmaz bu.

Diğerlerinin hepsi aynışeyi söylerler.
Sultan, özel hizmetçisi Ayaz'ı çağırıp, Al bu taşı kır der. Daha demeye
kalmadan Ayaz taşı yere vurup kırar, paramparça eder.

Padişah hiddetli bir şekilde der ki:
- Bre Ayaz sen ne yaptın, vezirler bunun çok kıymetli olduğunu söylediler.
Nasıl kırarsın bunu?
Ayaz der ki:
-Efendim, ben taştan ne anlarım, benim için kıymetli olan sizin
emrinizdir, sizin kalbinizdir, kalbiniz kırılacağına varsın taş kırılsın.

Sultan vezirlerine dönüp der ki:
- Ayaz'ı niçin sevdiğimi anladınız değil mi? Sizin gibi beni bir taşa
değişmedi.

5.)günce;paylaşımı;
öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama;

Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama…

Yarım saat erkene kurulsun saatin
Kedi gibi gerin, oh ne güzel yine uyandım diye sevin.
Pencereni aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin…
Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin…
Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin
Ona harcayacağın vakitte bir dilim ekmek kızart…
Çek kızarmış ekmek kokusunu içine
Bak güzelim kahvaltının keyfine…
Ayakkabıların boyalı olsun, kokun mis, önce sana güzel gelsin aynadaki siluetin.

Çık evinden neşeyle, karşına ilk çıkana gülümse, aydınlık bir gün dile Sonra koş git işine, dünden, önceki günden, hatta daha da eskiden yarım ne
kadar işin varsa hepsini tamamla, ohhh şöyle bir hafifle.
Bir güzel kahve ısmarla kendine, seni mutlu eden sesi duymak için alo de Hiç işin olmasa da öğle üzeri dışarı çık…
Yağmur varsa ıslan, güneş varsa ısın, hatta üşü hava soğuksa…
Yürü, yürürken sağa sola bak, öylesine değil, görerek bak…
Çiçek görürsen kokla, köpek görürsen okşa, çocuk görürsen yanağından makas al…

Sonra, şöyle bir düşün, kimler sana yol açtı, sen çok darda iken kimler seni ferahlattı, hani kapını kimsenin çalmadığı günlerde kimler kapını tıklattı? Ne kadar uzun zamandır aramadın onları değil mi?
Hadi hemen uğrayabilirsen uğra, arayabilirsen ara
Hatırlarını sor, öyle laf olsun diye değil, kucaklar gibi sor..
Bu sadece onların değil, senin de yüreğini ısıtacak, yüzünde güller
açtıracak…

Günün güzeldi değil mi? Akşamın da güzel olsun…
Yemeğin ne olursa olsun, masanda illaki kumaş örtü olsun…
Saklama tabakları, bardakları misafire…
Sizden ala misafir mi var bu dünyada…?
Ailecek kurulun sofraya, öyle acele acele değil, vazife yapar gibi hiç değil, şöyle keyfe keyif katar gibi, lezzete lezzet katar gibi, eksik
bıraktıklarını tamamlar gibi tadına var akşamının…
Gece evinde, dostların olsun…
Sohbet mezen, kahkahan içkin olsun…
Arkadaşım, hayat bu daha ne olsun?
Ama en önce ve illaki sağlık olsun!

birinci olan arkadaşımıza 300 kfl ikinci olan arkadaşımıza 200 kfl üçüncü olan arkadaşımıza 100 kfl ödül verilecektir.(önceki oylamda ödüller 500 kfl den başlayarak dağıtılmıştır.)
LÜTFEN PAYLAŞIMLARI OKUYARAK OY VERİN UZUN OLAN YAZILAR GÖZÜNÜZDE BÜYÜMESİN İNANIN ÇOK EĞLENCELİ YAZILAR. kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

feraze_622, neden böyle bir anket yaptın onu anlmadım..hakedeni yerleşirmelisin bence oraya iyi geçindiğin insanları veya kankilerini deil..

demişsinki..
En İyi Paylaşım Hangisinin ki?
1.)dahi_yane
2.)VSABAH
3.)koala
4.)ŞEHZADE
5.)günce

yaa arkadaş burada yorumları iyi veya kötü değerlendiren zaten volkandır.ŞEHZADE ise kimsenin ispatına gerek duyulmıyan biri herkes ne olduğunu biliyor adamın..günce yi ve koala yı uzun zamandır yorum yaparken görmüyoruzz..dahi_yane ye dicek lafımız yok..fakat burada bir isar bir sıfır bir ertuğrul bir arenayı (rehayı) görmek te doğru deilmi..bunlar zamanınmızın en iyileri deilmiydi..yenilerini kazanmak kadar eskilerinide kaybetmemek lazım diye düşünüyorum..genede emeğine saygı duyurum ve teşk.. ediyorum..

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

bende senin bu tepkini anlamadım hangisiyle iyi geçiniyorum yada hangisi benim kankim anlamadımki adaylar arasında yalnızca VSABAH 'ı tanıyorum.
ve paylaşımları öncelikle eski mesajlardan değerlendirdim bi sakıncasımı vardı?yada kimlerin ankette olmasını arzulardın? bu adaylarımı beğenmedin ondanmı bu kızgınlık ben bu üyeleri ankete koysam ne menfaatimeki altı üstü bi anket yani açıkcası böyle bir tepki vermene şaşırdım madem adayları beğenmedin bu ay bi kaçtane anket yapacağım istediğin aday ve mesajlarını ö.m. gönderde onları koyayım olurmu?(inşallah kırıcı olmadım ama hiçbir zaman haksız yargılama ve kendi açından bakma olaylara.)

sıfır ve ısar geçen ayki oylamada vardı.iyiyi kötüyü VSABAH değerlendiriyor yani o kendi kednini ankete koyamaz dimi onun için biz koysak ne olur yani.hem çok hızlı cevap verdin anketin altınada yazdım bu ay bi kaç tane anket yapacağım diye kimler ankette olacak nerden biliyorsunki.bence böyle şeyleri burda değilde ö.m. söylsen uyarsan daha iyi olrudu.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

feraze_622 yazdı:bende senin bu tepkini anlamadım hangisiyle iyi geçiniyorum yada hangisi benim kankim anlamadımki adaylar arasında yalnızca VSABAH 'ı tanıyorum.
ve paylaşımları öncelikle eski mesajlardan değerlendirdim bi sakıncasımı vardı?yada kimlerin ankette olmasını arzulardın? bu adaylarımı beğenmedin ondanmı bu kızgınlık ben bu üyeleri ankete koysam ne menfaatimeki altı üstü bi anket yani açıkcası böyle bir tepki vermene şaşırdım madem adayları beğenmedin bu ay bi kaçtane anket yapacağım istediğin aday ve mesajlarını ö.m. gönderde onları koyayım olurmu?(inşallah kırıcı olmadım ama hiçbir zaman haksız yargılama ve kendi açından bakma olaylara.)

ben seni terslemedim sadece daha iyi çalışan arkadaşlar var dedim mesela koala bak şimödi mesaj atmışş volkan ben kusura bakma herzaman giremiyorum foruma diye benim tepkim buna yani burada bir sıfır yada m ertuğrul gibi leri görmekte mümkün oabilrdi..tabiki koalada olacak ben sadece düşünncemi sundum seni terslemedim veya sitem etmedim..öneri sunarcasına söyledim..tamam daha önceleri iyi çalışan arkadaşlar bunlar ama şimdiki yenileride formdan düşürmemeli eskileride kaybetmemeliyiz demek istedim.bu aradada anlayışın için teşk..

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

ya ama bende bugüne kadar forumda hiç böyle tepki almadım arkadaşım sende olaya niye kankilerini koyuyorsun falan deyince biraz alevlendim kusura bakma ben yinde bu tip uyarıların forumda alenen yapılmasından rahatsız oluyorum biz artık birbirmizi tanıyoruz forum arkadaşları olarak ama yeni üye yada üye olacaklar için itici olabilir yinde uyarın için teşekürler.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

feraze_622 yazdı:ya ama bende bugüne kadar forumda hiç böyle tepki almadım arkadaşım sende olaya niye kankilerini koyuyorsun falan deyince biraz alevlendim kusura bakma ben yinde bu tip uyarıların forumda alenen yapılmasından rahatsız oluyorum biz artık birbirmizi tanıyoruz forum arkadaşları olarak ama yeni üye yada üye olacaklar için itici olabilir yinde uyarın için teşekürler.

bende tekrar anlayışuın için teşk.. ediyorum..başarıların devamıonı diliyorum...umarım ankaetin hayırlı olur..

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

feraze_622, teşekkürler beni çok mutlu ettin. Sağol.

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

önemli değil.mutlu ettiysem ben daha mutlu olurum koala :D

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

ne güzel bir yerde anlaştık ve hertaraftan mutluluk fışkıırıyor:D

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

2.)VSABAH;paylaşımı:İşte benim hayat felsefem;
Karanlık Aydınlıktan,Yalan Doğrudan Kaçar.Güneş Yalnızda Olsa Etrafa Işık Saçar.Üzülme Doğruların Kaderidir Yalnızlık, Kargalar Sürüyle Uçar, Kartallar YALNIZ..

paylaşımıyla VSABAH'a verdim oyumu ;)

Kilitli