Bir Farenin Gözyaşı

Dostlarımızdan resimler...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Bir Farenin Gözyaşı

Mesaj gönderen VSaBaH »

anamenia yazdı:Evet yazık hayvana da adam tam kafasına silahı dayadıktan sonra dur bir dakika bir fotoğrafını çekeyim mi dedi? Birazcık saçma olmuş ama yine de bir canlıyı öldürmek her zaman cinayettir.İster karınca ister fare ister insan. Ayrıca Volkan Abi,
erkeklerde hep böyle bir kanı vardır kadınlar farelerden korkar diye. Yok öyle bir durum ben de korkmam. Yani bazı erkeklerde farelerden korkar. İlla kadın korkar dememek gerekir. Sadece söyleyeyim dedim :D

Valla görüşüme çok farklı görüşlerle karşılaştım. Ama ben görüşümde hala ısrarcıyım. Nitekim dinimizde zararlı hayvanların ve haşerelerin öldürülmesinin günah olmadığı bildirmektedir. Yakılmamak ve işkence edilmemek koşuluyla tabii ki. O yüzden yukarıdaki fotoğrafta içimi sızlatan bir durum söz konusu değil açıkça söylemek gerekirse... Kapan yöntemi farenin zararlara yol açmaması için uygulanabilecek en sağlıklı yöntemlerden birisidir ki fare hiç can çekişmeden öldürülür bu şekilde. Hem bu farenin zararları bu resim karesinde görülmediği için fare masum olarak görünüyor tabii ki... Ama bu kapanı koyan da keyfinden koymamış olsa gerek elbet bi zararını görmüştür. Ama size şu konuda katılıyorum. Bu farenin öldürülmesi değil de fotoğrafının çekilmesi bence yanlış bir hareket.

Bayanların korkması konusunda gelince... Ben bi genelleme yaptım. Bayanlar mı erkekler mi daha çok korkar araştırmasına gelse bayanlar üstün çıkar. Bayanların için de bir araştırma yapılsa fareden korkulup korkulmadığı konusunda o zaman da korkulduğu konusunda görüşler bildirilir. Bende bu genellemelerden yola çıkarak dedim. Fareden korkmayan bayan arkadaşlarım istisna tabii ki...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Bir Farenin Gözyaşı

Mesaj gönderen göKhan. »

Köpek kovucu bir şey vardı fareler içinde yapsınlar öldürmek şart değil. :hıh:

Kullanıcı avatarı
ustucnilib
Aktif Üye
Aktif Üye

Bir Farenin Gözyaşı

Mesaj gönderen ustucnilib »

:( Kıyamam ona.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Bir Farenin Gözyaşı

Mesaj gönderen VSaBaH »

göKhan. yazdı:Köpek kovucu bir şey vardı fareler içinde yapsınlar öldürmek şart değil. :hıh:

Ultrasonik seslerden bahsediyordun galiba... Ama onlara da zamanla alışma söz konusu olduğu için kuş ve farelerde pek işe yaramıyor... Yani sayısını azaltıyor ama dirençli olan bazı hayvanlara işlemiyor bile...

Çalıştığım yerlerdeki İlaçlama firmasının bir yetkilisi söylemişti.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
liselikız
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bir Farenin Gözyaşı

Mesaj gönderen liselikız »

Ben farelerden ve bütün böceklerden çok korkarım(nedense)ama yazıkya ben kıyamam... :((

Kullanıcı avatarı
kimsesiz15
Acemi Üye
Acemi Üye

Bir Farenin Gözyaşı

Mesaj gönderen kimsesiz15 »

:ajan:

Kullanıcı avatarı
kalpsiz02
Acemi Üye
Acemi Üye

Bir Farenin Gözyaşı