__ 'O' an__ Yaşamdan gerçek kesitler !...

Bu bölümümüzde karakalem ve tual çalışmalarını, ünlü sanatçıların eserlerini, kendi yaptığınız resimlerinizi yani kısaca sanatsal değer taşıyan her türlü resimi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

__ 'O' an__ Yaşamdan gerçek kesitler !...

Mesaj gönderen Uyus »

__BABA VE OĞUL__
63 bin fotoğraf arasından bütün kategorilerde birinci olan 'o' an. AP'nin Fransız fotoğrafçısı Jean-Marc Bouju 'nün Irak savaşında elde ettiği bir 'o' an fotoğrafı... Dikenli tellerin ardında kumda oturan, İşgal güçlerinin tutukladığı bir babayla oğlu. Necef'teki esir kampında Iraklı baba, oğlunu teselli ediyor. Babanın o koşullarda vücut dili adeta ''geçecek oğlum geçecek merak etme'' diyor...

Resim

__AIDS__
Fotoğraf Çin'den Lu Guang'a ait... AIDS'in bir insanda yaratabileceği tahribatı belki de en iyi anlatan 'o' an fotoğraflarından biri bu...Henan bölgesinde AIDS vakalarının sonunun gelmediği bir kasabadan iki insan var bu karede.Bir Çinli diğer Çinli arkadaşını kucağında taşıyor,çünkü arkadaşının yürüyebilecek hali yok artık.AIDS tüm vücudunu çökertmiş...

Resim

__GERİLLALAR__
Fotoğraf haberdeki insan kategorisinde birinci oldu. Avustralyalı foto muhabiri Philip Blenkinsop'un bir 'o' an eseri... Laos'taki Hmong gerillaları bir toplama kampında... Hmonglar Laos'taki etnik yapılardan biri ve yıllardır yönetime karşı mücadele ediyorlar. Hatta Vietnam Savaşı'nda Amerika'nın yanında yer almışlar... Çocuklar dadahil herkes toplanmış. Başlarında da bir Laos askeri var. Hemen hemen herkesin yüzünde korku var...Fotoğraf adeta ''merhamet'' diye inliyor... Kendi gibi içeriği de siyah-beyaz bir fotoğraf.

Resim

__YAŞAMA BAĞLILIK__
Amerikalı fotoğrafçı Adam Nadel Sierra Leone'de çekmiş bu 'o' anı...Ne olursa olsun yaşama bağlılığın fotoğrafı bu... Tek bacağı olmayan bu insanlar, koltuk değnekleriyle yeşil sahada kıran kırana bir mücadele veriyorlar.

Resim

__YANGIN SÖNDÜRME__
Amerikan THA Press-Enterprise'ın foto muhabiri Mark Zaleski'nin bir siyah-beyaz fotoğrafı. Kaliforniya'daki orman yangınları sırasında çekilmiş bir 'o' an...
Bir yangın söndürme helikopteri alevlerin üstüne su bırakırken dumanlarla birlikte bu ilginç görüntüyü oluşturmuş...Ve siyah-beyaz fotoğrafın yok edilemeyen gücü bir kez daha kanıtlanmış.

Resim

Kullanıcı avatarı
bluekeys
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen bluekeys »

oğuz aral çok iii şeyler yapıyor paylaşımın için soal bu konunun geniş olarak paylamıştık bi yerlerde;)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

"O an" adıyla NTV'de yayınlanan bu programı elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

Gerçekten çok güzel kareler yakalanıyor. Birde yanında çok güzel bir müzik çalıyor. Ben araştırıp bulmuştum belki benim gibi dikkatini çeken arkadaşlar vardır. O yüzden paylaşacağım sizlerle

[youtube][/youtube]

Uyus, çok teşekkürler güzel paylaşım özellikle de yorumlar...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Bende elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışıyorum.Ben teşekkür ederim sizlere...

Kullanıcı avatarı
melankolik
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen melankolik »

resimler cok etkileyici

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

paylaşım güzel emeğine sağlık kardeşim