ressam aylika'dan karikatür

Bu bölümümüzde karakalem ve tual çalışmalarını, ünlü sanatçıların eserlerini, kendi yaptığınız resimlerinizi yani kısaca sanatsal değer taşıyan her türlü resimi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
aylika
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

ressam aylika'dan karikatür

Mesaj gönderen aylika »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

saddam ve bush

beş yıldan fazla oldu...7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması'nın broşürleri ogünkü resim öğretmenim Hakime Küçük Hanım'a geldiği zaman elinden bu broşürleri bir öğrenciye verip kurtulmak istediği her halinden belli oluyordu :) beni yanına çağırmıştı..bense kabul etmek istemedim ilk başta.daha önce ufak tefek yarışmalarda derecelerim vardı ama ...kendini denemiş olursun deyip broşürleri elime tutuşturmuştu..haftalarca broşürlere bakmadım bile..katılımın son günlerine yakın defterimin arasında görmüştüm,vaktinin geçmediğini farkettim hemen ne çizebilirim diye düşünmeye başladım aslında herhangi bir konu yoktu ..o zamanlar bush'un ırak politikasına binaen insanlık dışı muamelerinden bahsedebilirim diye aklıma birkaç fikir geldi bir şeyler karaladım ,temize çektim derken ortaya böyle bir şey çıktı ..bu çizim benim temize çekmiş olduğum son hali..yarışmaya bu resmin 05 pilot çalışmasını yolladım.. resmin aslı ankara'da bir müddet sergilendi.sonuçlar açıklandığında Hakime hocam sevinçle sınıfa gelip müjdeyi vermişti 27 . olmuşum ..dünya 27.si...sevinmiştim haliyle..sonra bana siyasi içerikli olduğu için bu kadar geriye atıldı bir de jüriler arasında amerikalı vardı yoksa kesin ilk 3 te olurdun demişti..herneyse :)...daha sonra trt 'nin diploması ve plaket de ödül olarak peşinden geldi ..iyi ki katılmışım..teşekkürler hocam...

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: ressam aylika'dan karikatür

Mesaj gönderen dikenüstünde »

OOO maşallah... Tebrik ederim... Başarıların devamı gelir inşallah...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hakkaten de çok büyük bir başarı... Karikatür ise çizildiği zamanı göz önünde bulundurursak oldukça anlamlı. :slm:

Bende siyasi bir karar olduğuna inanıyorum. Yani Türkler olarak dünyada sevilmiyoruz zaten, bir de ABD yalakçısı insanların çokluğunu düşünecek olursak bu resmin dereceye girmesi zaten imkansız gibi birşey olurdu.

Ama yine de pes etmemelisin. Yani tanınır bir ressam/karikatürist olmanın yönü bu noktadan geçiyor bence. Zamanında Salih Memecan'da çok çekmiş siyasi karikatürlerinden bi röportajda izlemiştim ama artık kimse birşey demiyor, diyemiyor :D

Başarılarının devamını dilerim. Böyle başarılı arkadaşlarımızın aramızda olması ne kadar güzel. Bizle paylaştığın için teşekkürler...

O ödüller ve dereceler kadar değerli olmasa da bu karikatüre benden +1000 KFL ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Yaa ben de KFL verecektim ama bütün KFL'mi versem yine de az olur diye vazgeçtim =)

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

tebrikler aylika,..4b,5b kalemlerini elinden düşürmemen dileğiyle ;)..

Kullanıcı avatarı
aylika
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen aylika »

ne zamandır vakit bulup da foruma girememiştim, final öncesi bu yorumları görmek oldukça mutlu etti beni :)

karikatür farklı incelik isteyen bir tür,,

karikatür olmaz belki ama ben yine de GiudiZioSo'nun dediği gibi 4-5-b kalemlerini bırakmadan karakaleme devam edeceğim - füzene kadar yolu var :heh:

dikenüstünde, kfl almış kadar oldum,teşekkür ederim,
VSaBaH, yorumlarınızın benim için ne kadar önemli olduğunu daha önce de belirtmiştim..aldığım yorumlar en az o ödüller kadar değerli...
buarada forumda aldığım en fazla kfl buydu ;)
hepinize teşekkür ederim..
iyi forumlar ..

Kullanıcı avatarı
Cahit 61
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Cahit 61 »

Konusu bağzı kesimlere dokunduğundan kaybettin birinciliği olsun sen bu konuya imza attığın için gönlümüzüm birincisisin.

Kullanıcı avatarı
aylika
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen aylika »

teşekkür ederim abicim :sagolun: