Bitmeyen Oyun:Türkiye'yi Bekleyen Tehlikeler / Metin Aydoğan

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Bitmeyen Oyun:Türkiye'yi Bekleyen Tehlikeler / Metin Aydoğan

Mesaj gönderen yosun* »

Resim

Bitmeyen Oyun: Türkiye'yi Bekleyen Tehlikeler
Yazarı: Metin Aydoğan
Yayını: Umay Yayınları
Araştırma

Türkiye, Atatürk’ün ölümünden sonra bir kısır döngü içine girmiş ve Kurtuluş Savaşı ile elde edilen ulusal kazanımlar, altmış yıl içinde teker teker yitirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün, Osmanlı Devleti’nin son günlerine benzer durumdadır. Karar inisiyatifleri Ankara’dan çıkmış, büyük oranda Washington ya da Brüksel’in eline geçmiştir. Ülke, hemen her alanda bağımsızlığını yitirmiş; askerle değil, ama ekonomi ve siyaset yoluyla “işgal edilmiştir”. Siyasi ve idari bağımsızlığın görünüşte korunduğu bu işgal türüne Mustafa Kemal, Osmanlı İmparatorluğu için ecnebilerin müstemlekesi diyordu; 21.yüzyıl küreselleşmesinde gizli işgal ya da entegrasyon deniliyor.
Bitmeyen Oyun, bir gizli işgal belgesidir. Dostluk ve yardım adı altında ülke ekonomisini çökerten, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini ele geçiren ve Türk halkını yoksulluğa sürükleyen küresel politikalar, kanıtları ve belgeleriyle birlikte ortaya konmaktadır. Atatürkçülük ve anti – emperyalist tavır, şimdiye dek yapıldığı gibi biçimde bırakılmamakta, kolay anlaşılır bilimsel bir yöntemle içi doldurularak ortaya serilmektedir.
Değişik görüşteki düşünürlerin ve okuyucuların mektupları dikkatlice okunursa, Bitmeyen Oyun’un nasıl bir kitap olduğu görülecektir. Bitmeyen Oyun; bağımsızlığın, özgürlüğün ve ulusal hakların bir manifestosudur.

Attila İlhan: Metin Aydoğan'ın Bitmeyen Oyun'unu okuduğum sırada tadına doyamadığım satırlar, hem beni tekrar o ürpertici heyecana sürükledi, hem de Türkiye'yi yıllardır yönettiğini zanneden politikacı kısmının zavallılığını, bir kere daha düşündürdü; dikkatle okuyup, devlet nasıl yönetilirmiş, bir daha düşünsünler... Sizi bilmem ama, ben hayatım boyunca şu okuduğumdan daha güzel bir şiir okumadım; heyecanlanırsam, haksız mıyım?

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

yosun*, çok teşekkürler böyle yararlı bir kitabı bizimle paylaştığın için..

Çok okumak isterim gerçekten. Umarım herkes bu kitabı okuma şansı bulabilir, çünkü miletçe bazı şeylere uyanmamızın vakti geldi, geçiyor bile..
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

türkiye üzerinde hep dama oynanıyor klimse satranç oynamıyor..