Bozkurtların Ölümü / Nihal Atsız

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
HeRa
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Bozkurtların Ölümü / Nihal Atsız

Mesaj gönderen HeRa »

Resim

Bozkurtların Ölümü
Yazarı: Nihal Atsız
Yayını : İrfan Yayınevi
Türk Edebiyatı

Gökte ay bu donanma gecesinin parlaklığını bile geride bırakacak kadar olgun ışıldıyor, ortalığı gün ortasında olduğu gibi apaydın seçilecek bir hale getiriyordu. Ana caddeye açılan dar sokaklardan birisi üzerinde bulunan bu öğrenci pansiyonu tatil yüzünden çok tenha idi. Sokağa bakan seddin üzerindeki tahta sıralarda altı yedi genç ciddi yüzlerle oturuyor, herkesin gülüp eğlendiği, hiç değilse aile ocağında bulunduğu bu mutlu anda uzak yurt köşelerindeki evlerinde bulunmamanın verdiği keder, dalgın bakışlarından okunuyordu...

(Kitabın İçinden)

Okuyanların Yorumları

Fasci 14/4/2007 20:54

Muhteşem bir tarihi roman.
1. Köktürk devletinin son dönemini, devleti kurtarmaya çalışanların çırpınışlarını, devlet idare edenlerin basiretsizliklerini en ince detayına kadar anlatan bunuda su gibi akan bir Türkçeyle ifade eden müthiş bir eser.
Hep senryolaştırılıp film haline getirilmesi hayalini kurarım.

Alp Eren Baltacı/Türklük Sevdalısı 14/3/2007 22:36

Okuyunca o günleri yaşar gibi oluyorum.Bu romanından itibaren ben de o günlere bir özlem, bir hasret başladı.Sitem ediyorum bizim çağımız neden böyle dürüst ve mert değil diye...
Her Türk gencinin mutlaka ama mutlaka okuması gereken bir eser...özür dilerim:ŞAHESER...

ccturkkan 27/10/2006 10:13

Atsız hocam tabiki bu eserinde de muhteşem

Kayrahan86 9/3/2006 10:24

Daha çok siyasi kimliğiyle ön plana çıkan Atsız'ın başyapıtı. Bu eser, Atsız'ın edebi kişiliğini ortaya koyduğu bir eser olmanın yanında Türk milletinin siyasi ve sosyal tarihini ortaya koymaktadır. Kürşad ve kırk kahramanın mücadelesini güzel bir üslüpla anlatan bu eseri siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin okuması lazım.

gökçenkiz 19/11/2005 14:51

Bu esri sadece Türkler değil bütün dünya okumalı.Ben kaç defa okuduğumu unuttum.Bırakın özünü unutmuş yazarları.

alpagu 10/11/2005 13:33

Her Türk gencinin okuması gereken bir başyapıt,bir abide.İlk defa orta okulda olmak üzere belki on defa okudum.Bu kitabı okumayan bir kişi kitap okudum diyemez.Ruhun Şad olsun ATSIZ.

the sword 30/10/2005 22:40

Biz kimiz? Bu sorunun cevabını öğrenmek isteyenlerin başvurabileceği belli başlı eserlerin birincisi.Bozkurtların Ölümü,bizi savaş meydanlarında asla yenemeyenlerin,bu büyük ulusu,geçici olarak nasıl tutsak ettiğini,Türk Milletinin savaş meydanlarındaki ustalığını siyasete yansıtamamasını çok çarpıcı bir dille anlatıyor.

eta 22/9/2005 14:50

Tarihi bir kitap ilk Türk devletlerinin yaşayışlarını anlatıyor sürükleyici ve etkileyici tarihi seven veya tarihi hiç sevmeyen insanlar bu kitabı okuduğu zaman olaylara başka bir gözle bakacaksınız hayatımda okuduğum ilk kitap daha sonra okutuduğum kitaplardan aynı hazı alamadım.

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
HeRa
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen HeRa »

rica ederim...