Maskesiz Soygun Bir AKP Belgeseli / İlhan Taşçı

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Maskesiz Soygun Bir AKP Belgeseli / İlhan Taşçı

Mesaj gönderen AsilKan »

ben tanıtımdan ziyade bir tavsiyede bulunmak isterim. İLHAN TAŞÇI nın MASKESİZ SOYGUN adlı kitabını okudum ve oldukça beğendim. belgeler ışığında çok güzel bir kitap...
şiddetle önerilir

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

Resim

Maskesiz Soygun / Bir AKP Belge'seli
Yazarı: İlhan TAŞÇI
Yayını: Siyah Beyaz Yayın
Araştırma İnceleme

Simit ve su satarak tüccar siyaset'e başlayan Tayyip Erdoğan'ın malvarlığını nasıl katlayıp, milyon dolarlara ulaştırdığı belgelerle gözler önüne seriliyor. İktidarı döneminde şirketlerinin sorunlu olabilecek ekonomik geçmişini ak'layan Başbakanın hisselerinin bir buçuk yılda yüzde üç bin değer kazanmasının sırrı, belge'sel olup akarken, AKP'nin kabine üyeleri hakkında hayali ihracattan toplu gümrük kaçakçılığına, sahte fatura düzenlemekten vergi kaçakçılığına kadar uzanan suçlamalar..
Tarikat-siyaset-ticaret üçgenindeki ilişkiler ağıyla şekillenen iktidarın devlete yalan bilgi vermekle suçlanan bakanını, resmi kurumların gizli yazışmasına iş takibi yaptığı notu düşülen kabine üyesini, terörist'le buluşmaya ev sahipliği yapan danışmanını tanıyacaksınız.

Gelen gideni seyretmek yerine 500 ytl maaşla 2.5 milyon dolarlık gemi alıp yüklerini tutan çocukların ak'çeli yaşamını göreceksiniz. 1 milyon ytl'ye villa alan çocuklara enişteler, ABD'de alınan evler, genel müdürlük koltuğuna oturan damatlar ve daha niceleri.

Yolsuzlukla savaşın söylemiyle yola çıkan ama kendi döneminde yolsuzluk markası alidibo'yu yaratan iktidarın başbakanının, bakanlarının, kardeşler, çocuklar, enişteler, damatlar ve yandaşların ekonomisinin hızla gelişip serpilişinin dünden bugüne öyküsünü belgelerle okuyacaksınız.

ilgine teşekkürler asilkan

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

teşekkürler yosun. kusura bakma acelem vardı senin kadar profesyonel yapamamıştım emeğine sağlık