Karakteriniz Kaderinizdir / Russel W. Gough

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Karakteriniz Kaderinizdir / Russel W. Gough

Mesaj gönderen prensess »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Karakteriniz Kaderinizdir Kişisel Ahlakın Günlük Hayatımızdaki Yeri
Yazarı: Russel W. Gough
Yayını: Hyb Yayıncılık
Kişisel Gelişim

"Karakter zekadan daha önemlidir"
- Emerson-

"Iyi bir insan olmak isteyen kisi, iyi seyler yapmadikça, iyi biri olamaz"
- Aristo-

"Bir insanin karakterinin son halini belirlemek o insanin kendi elindedir"
- Anne Frank-

Daha iyi bir insan olabilir miyiz? Bir baska deyisle, karakterimizi daha iyi bir yönde degistirebilir miyiz?

Russel Gough bu soruya "Evet" yanitini veriyor ama ekliyor "Bunun için iyi bir insan olamyi gerçekten istemeniz ve iyi davranislar gösterme cesaretine sahip olmaniz gerek..."

Gough, filozoflari çaglar boyunca ugrastiran "karakter" konusunu çok yalin bir dille isliyor ve okuyucularina, kolayca hayata geçirebilecekleri pratik önerilerde bulunuyor. Kaderimizi karakterimizin belirledigini, karakterimizin su andaki durumundan ise bizim sorumlu oldugumuzu çok çarpici örneklerle anlatiyor. Toplumda gözlemledigimiz olumsuzluklari düzeltmeye kendi karakterimizden baslamamiz gerektigini belirtiyor. Ve tüm yazili kurallara uymamiza karsin, hala ahlak disi davraniyor olabilecegimize dikkat çekiyor....

Daha iyi bir insan olmak, daha iyi bir toplumda yasamak, çocuklarina da iyi bir karakter vermek isteyenler için kaçirilmamasi gereken bir kitap..[/size]

-----------------------------------------------------------------------

RUSSEL GOUGH, "Karakteriniz Kaderinizdir" adli kitabinda diyor ki:

[/size]"Dogru ve iyi olani bilmek ile dogru ve iyi olani yapmak arasindaki en
önemli baglantı: Dogru ve iyi olani yapacak bir karaktere sahip olmaktir."

Eger karakter gelismemisse tahsil ise yaramiyor.

Unutmayalim; banka hortumlayanlar, devleti soyanlar, rüsvet alan, vatani, yavru vatani çikar ugruna satanlar,maç satanlar, sike yapanlar, tesvik verenler; Birilerini hakir görüp asagilamakla yükseleceklerini zannedenler hep tahsilli bireylerdir...

O yüzden Roosevelt demis ki:

"Bir insani ahlaken egitmeden sadece zihnen egitmek topluma bir bela kazandirmaktir."

-----------------------------------------------------------------------

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Şuan okumaya henüz başladığım Robert greene,Joost elffers'n iktidar adlı 1036 sayfalık kitabını bitirebilirsem okumayı düşündüğüm bir kitap Russel gough'un Karakteriniz kaderinizdir adlı kitabı :D ...bnce kişisel gelişim ,kendini anlayabilmek ki kendinize birşeyler çıkarabilecekseniz okunabilecek bir kitap

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

paylaşım için teşekkürler uzaktan bi NLP andırıyor ama derinliğine inmedim yorum yapmam yanlış olur...teşekkürler prenses....

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

beğenmene sevindim Umarım Kendinize İyi bir Kader çizmişsinizdir...
En son prensess tarafından 02 Kas 2007 [ 18:27 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

:hoba: ii hemde çok ii....gelecek için yatırımlarım güzel...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

Bir insani ahlaken egitmeden sadece zihnen egitmek topluma bir bela kazandirmaktir."

heralde bizim ülke için konulacak en iyi teşhis bu olur...

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

AsilKan yazdı:Bir insani ahlaken egitmeden sadece zihnen egitmek topluma bir bela kazandirmaktir."

heralde bizim ülke için konulacak en iyi teşhis bu olur...

Biz ne zihnen ne de ahlaken eğitmiyoruz ki diyebilelim,biz ahlaken eğittik şöle oldu zihnen eğittik şöle oldu o yüzden zihnen eğitmek topluma bela kazandırır kanısına vardık diye...Ben yinede bireyin kazanması istenilen şeyin her iki şekildede verilebileceğine inanıyorum ahlaken eğitimle alan insan daha yüzeysel bakarken zihnen alanın daha normatif daha perspektif baktığınada inanmıyor değilim ama bela kazandırdığına inanmıyorum iki yöntemde gerektiği şekilde uygulandığı sürece ben yazarın bu sözüne katılmıyorum

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

geçenlerde 5 kız dağa çıkarken son anda jandarma tarafından yakalandı. bu kızlar pkk ya katılmaya gidiyorlardı. ve beşide tıp fakültesi öğrencisiydi. bu yüzden

Bir insani ahlaken egitmeden sadece zihnen egitmek topluma bir bela kazandirmaktir."